Dėkojame „Knygų Kalėdos - 2016“ akcijos metu dovanojusiems knygas gimnazijos bibliotekai

2 d klasės mokiniams

(aukl. Rastida Valbasienė)

1 b klasės mokiniams

(aukl. Daina Markauskienė)

3 b klasės mokiniams

(aukl. Bronislava Tamošauskienė)

 

Ačiū tiems, kuriems knyga yra geras draugas, gudrus patarėjas, gyvenimo mokytojas.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti gimnazijos bibliotekos organizuojamuose bibliotekų savaitės renginiuose

 

Gimnazijos skaitykla sukvietė į perskaitytų knygų pristatymo konkursą

 

   Balandžio 12 dieną 14 valandą į Pr. Žadeikio gimnazijos biblioteką susirinko būrelis gimnazistų. Skaitykloje vyko perskaitytų knygų pristatymo mokyklinis konkursas. Iš viso pasirodė 8 jaunųjų skaitytojų grupės – ir po vieną, ir po tris, ir po penkis.Buvo pristatyta net 12 knygų. Šiemet beveik nebuvo programinių autorių ir kūrinių. Daugiausiai domėtasi paugliams skirtais kūriniais.

    Komisijai nebuvo lengva nuspręsti, kas užims prizines vietas, teko net balsuoti. Pirmoji vieta atiteko 2c klasės mokinių grupei - Eva Matutytė, Gustė Laurinaitytė, Jokūbas Tamošauskas, Laimonas Jucis (mokytoja Vida Stončaitienė), - kurie perskaitė ir pristatė D. Vaitkevičiūtės "Trise prieš mafiją".    Antras liko 2 b klasės mokinys Rokas Šerelis (mokytoja Bronislava Tamošauskienė), pristatęs Sauliaus Šaltenio "Riešutų duoną". Šiuos du pristymus išvysime ir rajoniniame perskaitytų knygų pristyme Mosėdyje balandžio 20 dieną. Sėkmės jums.

    Nedaug nuo jų atsiliko ir Indrė Sabaliauskaitė iš 2a, pristačiusi Rūta Šepetys knygą "Tarp pilkų debesų" bei 1b klasės 4 mergaitės, pristačiusios Renatos Šerelytės knygą  "Rebekos salos".

Kitiems reikėtų dar pasistengti, kad pristatymo ne tik turinys būtų informatyvus, bet ir pristymo forma intriguojanti. Pamačius gerą pristatymą turėtų kilti noras tuoj pat perskaityti tą knygą.

    Ten buvo, viską matė ir girdėjo bei užrašė Pr. Žadeikio  gimnazijos bibliotekos vedėjas Donatas Žvaginis

                 

     Pranciškaus Žadeikio gimnazija prašo prisijungti prie akcijos

„Knygų Kalėdos 2015“

 ir padovanoti knygą gimnazijos bibliotekai. Kiekviena dovanota knyga yra dvigubai vertinga, nes yra dovanota Jūsų. Tikimės Jūsų supratingumo ir labai Jums dėkojame.

O kad knygos, kurias dovanosite, būtų tikrai skaitomos, padėtų gimnazistams pasiruošti lietuvių kalbos egzaminui, siūlome nupirkti ne bet kokią, atsitiktinę, knygutę, o vieną iš šio sąrašo. Tai programiniai kūriniai ir jų mums labai trūksta.

 

          Knygos, labiausiai reikalingos Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos bibliotekos skaitytojams

 

1. Maironis Graži tu mano Lyrika, poema. 

2. Salomėja Nėris Lauk manęs Poezijos rinktinė.

3. Vincas Mykolaitis- Putinas Altorių šešėly Romanas.

4. Jonas Biliūnas Ir rados stebuklas Prozos rinktinė.

5. Šatrijos Ragana Aukso sapnas Prozos rinktinė.

6. Vincas Krėvė Pas dangaus vartus Proza, drama.

7. Balys Sruoga Dievų miškas.

8. Romualdas Granauskas Baltas liūdesio balandis Esė, pokalbiai, pokštai.

9. Vytautas Mačernis Praeinančiam pasaulyje praeisiu.

10. Henrikas Radauskas Visi eilėraščiai.

 

Šias ir kitas dovanojamas knygas galima atnešti į gimnazijos biblioteką (arba pinigus, skirtus šioms knygoms pirkti). Ačiū.

Knygų skaitytojų dėmesiui

    Mokslo metai jau įsibėgėjo. Tikriausiai jau ne vieną knygą, knygelę, knygutę spėjote perskaityti. O gal jau ir aptarėte ją, pristatėte savo draugams ar per pamoką? Gal dar pristatysite?..

     Kaip įdomiai tai padaryti? Patirties galite pasisemti peržiūrėję 2014 balandžio mėnesį vykusio perskaitytų knygų pristatymo šventės-konkurso vaizdo įrašą. Beje, jis vyko Pr. Žadeikio gimnazijoje. O gal norite pažiūrėti, kaip sekėsi Jūsų draugams ar pažįstamiems?

      Ateis vėl balandis, vėl bus konkursas. Skaitykite, žiūrėkite, kalbėkite - vienu žodžiu ruoškitės Sėkmės.

Skuodo rajono perskaitų knygų pristymo 2014 šventės momentai:

http://youtu.be/7abgsVgxM8w

Kviečiame

kiekvieną gimnazistą 2013 metų vasario mėnesį apsilankyti gimnazijos bibliotekos skaitykloje ir dalyvauti populiariausių 2012 m. skaitytų knygų rinkimuose

 

     Knyga – mūsų intelektualinio išsilavinimo palydovas. Mokslo kelyje be knygos mes kaip be rankų. Tad tenka skaityti. Neparašysi normalaus rašinio neperskaitęs daugybės programinių autorių kūrinių. Tad reikia skaityti. O kartais tiesiog malonu paimti knygą į rankas, pasinerti į jos pasaulį...

  O ką skaitome mes, Pr. Žadeikio gimnazijos gimnazistai? Kokios knygos populiariausios, skaitomiausios? Gimnaziste, pareikšk savo nuomonę užpildydamas nedidelę anketėlę. O gal bibliotekoje ar skaitykloje neradai reikiamo leidinio. Pažymėk tai – gal galėsime tokių leidinių įsigyti daugiau?

     Užpildytą anketą įmesk į dėžutę „Renkame populiariausių knygų dešimtuką“ , esančią Pr. Žadeikio gimnazijos skaitykloje.

Mokinių dėmesiui:

atskleiskite  savo kūrybingumą kurdami komiksų knygeles.

 

Sudomino?

Jums reikia http://www.comicmaster.org.uk puslapyje užsiregistruoti (nurodyti el. adresą ir slaptažodį) ir imtis darbo.

 

Galėsite pasirinkti veiksmo vietą, veikėjus, sudėtį, judesius, kalbos „burbulus" - ir taip kurti puslapį po puslapio. Sukurtą knygutę

galima atsispaudinti, bet galima išsisaugoti ir pdf formatu (jį reikia

pasirinkti vietoj spausdintuvo).

 

P.S. Programa neturi lietuviškų raidžių, tad geriausia tekstų burbulus palikti tuščius ir žodžius įrašyti jau popieriuje. Nebent šią programą naudotumėte anglų kalbos pamokose.

 

 

O gal Jūs nerandate bibliotekose reikiamo kūrinio ar leidinio?

 

Pasinaudokite interneto galimybėmis: siūlome apsilankyti tinklapyje

http://www.upc.smm.lt/naujienos/chrestomatija

Mokytojams (ir ne tik)

siūlome apsilankyti tinklapyje:

http://inmedio.jimdo.com/

Jame rasite įdomios ir naudingos medžiagos.

 

 

Lietuvių kalbos mokytojai, jeigu Jūsų mokiniai skundžiasi, kad negali rasti bibliotekose reikiamo kūrinio ar leidinio?

 

Pasiūlykite pasinaudoti interneto galimybėmis, t.y. apsilankyti  tinklapyje: http://www.upc.smm.lt/naujienos/chrestomatija

„Knygų Kalėdos“ kviečia papildyti mokyklų bibliotekas

 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia prisijungti prie akcijos „Knygų Kalėdos“ ir papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis.

Pernai visi susitelkę surinkome 17 tūkstančių knygų šalies viešosioms bibliotekoms. Sukurkime kalėdinį stebuklą ir šiais metais!

„Per šias Kalėdas kiekvienas galime grįžti į savo mokyklą. Grįžti ne tuščiomis, o su naujomis ir įdomiomis knygomis. Iš jų Lietuvos vaikai mokysis mąstyti, kurti ir pažinti pasaulį“, – kviečia Prezidentė.

Mokyklų bibliotekoms labai trūksta naujų vaikų ir jaunimo knygų, enciklopedinių leidinių ir žodynų.

Daugiau nei 1000 mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Lapkričio 19 – sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga“, „Pegasas“ ir „Knygų namai“ įsikurs specialios „Knygų Kalėdų“ lentynos. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos specialiu lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Naujų knygų savo krašto mokyklai galite padovanoti ir tiesiogiai. Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite šiame puslapyje. http://www.knygukaledos.info/

 

Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

SUKAKTYS IR JUBILIEJAI

 

 

 

Vincas

 

Krėvė

 

Mickevičius
1882-1954

 

 

 

 

 

Lietuvos praeitis, herojiški protėvių žygiai, vargana, bet poetiška dzūkų šiaudinė pastogė, legendomis apgaubti ežerai, kalvos ir miškai, lietuvių liaudies dvasinė kultūra, amžinieji būties klausimai, žmogaus prigimties sudėtingumas ir grožis, tolimųjų Rytų išmintis – visa tai V. Krėvės kūrybos ištakos ir šaltiniai, medžiaga ir temos.

Vincas Krėvė - Mickevičius gimė 1882m. spalio 19d. Subartonių kaime, Alytaus apskrityje. Kaime Mickevičiai dar buvo vadinami Krėvėmis, todėl tą pavardę rašytojas pasirinko slapyvardžiu.

V. Krėvė visą gyvenimą išliko dzūkų šiaudinės pastogės sūnus. Meilė, prieraišumas ir pagarba tėviškės žmonėms, istorijai, gamtai buvo bene ryškiausias V. Krėvės asmenybės bruožas. Gamtą V. Krėvė jautė ypač giliai Jis galėjo ištisas dienas praleisti miškuose ir paežerėse, įsiklausydamas medžių ošimo, paukščių balsų, vandens pliuškenimo. Jis išvažinėjo Kaukazą, matė derlingas Ukrainos lygumas, buvo nuvykęs net į Persiją ir vidurinę Aziją, lankėsi įvairiuose Europos kraštuose, bet niekur jam nebuvo taip miela, kaip smėlėtuose Dzūkijos pušynuose ir kalvose.

Išleistos knygos

 1. Šarūnas
 2. Skirgaila
 3. Mindaugo mirtis
 4. Bobulės vargai
 5. Raganius
 6. Žentas
 7. Skerdžius
 8. Dainavos šalies senų žmonių padavimai
 9. Dangaus ir žemės sūnūs
 10. Šiaudinėj pastogėj
 11. Pratjekabuda: rytų pasakos
 12. Milžinkapis
 13. Patarlės ir priežodžiai

 

Mieli mokiniai, gerbiami mokytojai,

gimnazijos skaitykloje yra knygų paroda,

skirta Vinco Krėvės-Mickevičiaus 130-osioms gimimo metinėms.

Ateikite,

pavartykite,

prisiminkite,

paskaitykite...

Nacionalinė bibliotekų savaitė  gimnazijoje

 

Savaitė prasidėjo 2012 m. balandžio 23 d., 12 valandą bendru renginiu „ Maironio skaitymai“. Mūsų gimnazijos moksleiviai parodė literatūrinę kompoziciją „ Ar tu skaitai Maironį“. Kompoziciją rengė mokytojos Daiva Butkienė ir Jūratė Jurkuvienė. Skaitovus ruošė   mokytojai   Zina Piekuvienė ir Donatas Žvaginis Maironio eiles skaitė moksleiviai: Eglė Matutytė, Paulius  Kazenkovas, Romualda Rimgailaitė, Aurelijus Gureckis, Deivydas Gureckis, Vilius Kaupas, Birutė Girkantaitė, Liudas Butkus, Reda Jurgutytė

 

 

 

Bibliotekų savaitės metu  skaitykloje buvo paruošta paroda siekiant pareklamuoti skaitytojų primirštas, užsigulėjusias lentynose knygas.

Išrinkti 2011metų aktyviausi gimnazijos bibliotekos skaitytojai.. Pavardžių sąrašas paskelbtas bibliotekoje. Taip pat  paskelbtas skaitomiausių knygų penketukas.

Džiugu, kad esant tokiam gyvenimo tempui, laiko grožinei knygai atranda ir mokytojai. Galbūt geras pavyzdys  užkrės ir moksleivius.

Dėkojame visiems, kurie lankosi ir skaito mūsų bibliotekoje.

P.ŽADEIKIO GIMNAZIJOS BIBLIOTEKA

2011 metų

 

SKAITOMIAUSIOS KNYGOS

 

7 - 8, I g. klasių

 

1.   Daiva Vaitkevičiūtė.  Trise prieš mafiją;

2.   Laura Mintija Černiauskaitė.   Benedikto slenksčiai;

3.   Vytautas Rašickas.   Baltos durys;

4.   Kazys Saja    ...kurio nieks nemylėjo

5.   Stephenie Meyer knygos: Saulėlydis; Jaunatis; Užtemimas; Brėkštanti aušra.

 

II-IV g. klasių

 

1.Romualdas Granauskas.   Trys vienatvės;

 1. Kristina Sabaliauskaitė.   Silva Rerum;
 2. Irena Buivydaitė.   Gyvenimo spalvos;
 3. Herbjorg Wassmo.   Stiklinė pieno;
 4. Suzanne Collins knygos: Bado žaidynės; Pavojinga meilė; Liepsnojantis  įtūžis.

Dovana bibliotekai


Biblioteka  savo knygų fondą papildė   naujomis knygomis.  Tarpininkaujant gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Vilmai Donielienei, knygų gauta iš Lietuvoje vykdomo projekto „NEDELSK“

Kviečiame apsilankyti

 

Bibliotekoje veikia gautų knygų paroda:

 

Dovanotų knygų sąrašas:

 

 

1. Charles Bukowski   Moterys

2. Eliza Branolt  Keršto vadovas merginoms

3. Sussana Kubelka. Ofelija mokosi plaukti

4. Kristina Gudonytė. Blogos mergaitės dienoraštis

5. Linda Jaroch. Karalienė ir laukinė moteris

6. Robin Norwood. Moterys , kurios myli per silpnai

7. Elena Baliutavičiūtė. Rašytojų mūzos

8. Williams Styron. Sofi pasirinkimas

9. Henry James. Moters portretas

10. Monika Peetz. Antradienio moterys

11 Moters sveikatos ir grožio enciklopedija

12. Michel Birbaek. Jei gyvenimas pajūris, tai moterys – jūra

13. Marcelo Birmajer. Vienos moters istorija

14. Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė. Žalčio sesuo

15. Josten Gaarder. Cirko direktoriaus duktė

Metų knygos rinkimai

 

Kiekvienais metais vyksta Metų knygos rinkimai. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas. Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą.

Kviečiame dalyvauti