Sporto ir sveikatingumo šventė

   Birželio 17-ą dieną gimnazijoje vyko sporto ir sveikatingumo šventė. Ji rengiama kasmet norint skatinti mokinių aktyvumą, propaguojant sveiką gyvenimo būdą. Svarbu, kad sportavimas teiktų malonumą ir padėtų kiekvieną dieną pasitikti sveikiems ir geros nuotaikos.

   Gimnazijos direktorė palinkėjo daug judėti ,  būti sveikiems, paskelbė , kad gimnazija yra apdovanota Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų vėliava, o tokių mokyklų Lietuvoje yra virš 400. Aktų salėje mokiniai klausėsi trumpos paskaitos kineziterapeutės M. Berenytės apie sveikatingumą. Lietus sutrukdė šventę pravesti lauke, tačiau ir patalpose mokiniai linksmai ir turiningai praleido laiką. Penkiose stotelėse ( pirmoji pagalba, prevencinė, dvasinė, biologijos, logikos ) mokiniai atsakinėjo į klausimus , atliko įvairias užduotis. Visi dalyviai buvo pavaišinti ledais, o nugalėtųjų komandos ( 1a, 3 b, 2b klasės) saldumynais.

 

1 d klasės mokinys Marius Kubilius.

 
 • DSC_6090.JPG
 • DSC_6099.JPG
 
 

 

 

 

 

Gedulo ir Vilties diena

 

   1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Iš viso išvežta apie 18 500 žmonių. Buvo ištremta daug to meto politikų, dvasininkų, mokytojų, kitų visuomenės veikėjų.

  Gimnazistai,  kartu su Skuodo „Bočiai“ organizacija ir kultūros centru,  paminėjo šią atmintiną datą,  susirinkę prie tremtinių ir politinių kalinių paminklo. Jie parengė   eilėraščiais ir dainomis šios skaudžios tautai dienos poetišką įprasminimą, klausėsi 10 d. klasės mokinio Martyno Urniežiaus prisiminimų apie savo senelį tremtinį.  Ši pilietinė akcija paskatino mokinius dar kartą įsigilinti į savo krašto istoriją, prisiminti prosenelių, senelių ir tėvų liudijimus apie tremties metus.

 
 • DSC_5954.JPG
 • DSC_59671.JPG
 • DSC_5971.JPG
 

 

 

 

 

Ekskursija į Telšius

 

   Šiemet gimnazijoje vykdomas tęstinis projektas „Skuodo didžiavyrių keliais“. Mokiniai domisi gamtininko- vienuolio J. Pabrėžos, vyskupo A. Vaičiaus ir botaniko I. Navidansko gyvenimu ir jų veikla. Projekto lėšomis papuošta gimnazijos aplinka, pasodintos gėlės ir kiti augalai. Tokiu būdu projekto dalyviai siekė įprasminti  J. Pabrėžos ir I. Navidansko atminimą, kurie skatino gyvenimo kokybės ir stiprybės ieškoti gamtoje ir augaluose.

   Devintų ir dešimtų klasių mokiniai aplankė Telšius, kur nuo 1982 m. dirbo vyskupas A. Vaičius (1940-1943 metais  buvo  Skuodo gimnazistas). Mokiniai dalyvavo ekskursijoje po Telšių miestą, kuris lyg senovės Roma yra įsikūręs ant septynių kalvų. Mūsų gidas puikia  žemaitiška tarme pakvietė susipažinti su  Telšių miesto panorama. Ekskursija prasidėjo nuo Vilniaus kalvos, ant kurios stovi Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Ji įkurta 1536 m. karaliaus Žygimanto I. Nuo Vilniaus kalvos  matosi Zakso kalnas, toliau lipome į aukščiausią Insulos kalvą, ant kurios stovi Katedra, seminarija, vyskupų rūmai. Nuo Insulos kalvos pasukome link Malūnų kalvos ant kurios pastatyta  Šv. Mikalojaus cerkvė. Ekskursijos metu galėjome įdėti ranką į meškos pėdą, kad įgautume stiprybės, paliesti medalius „Žydukai“, kad atneštų laimės ir pinigų, apžiūrėjome Didžiąją Žemaičių sieną, kurioje įamžinti svarbūs Žemaitijos įvykiai, atsigaivinome prie paminklo „Fontanas“, „Rotušės šulinio“, žaidėme žaidimą „Pažink Žemaitiją“ ridendami  geležinį rutuliuką,  išgirdome legendą apie Telšių miesto įkūrėją milžiną Džiugą. Ekskursiją baigėme „Alkos“ muziejuje, kurioje vyko edukacinė pamoka: piešimas ant stiklo. Ekskursijoje įsitikinome, kad Žemaitijos sostinė – Telšiai -  ypatingas miestas, kuriame tiek daug gali pamatyti ir išgirsti.

   

 

Projekto koordinatorė istorijos mokytoja Irena Nomgaudienė

Sėkmė respublikiniame Jaunųjų filologų konkurse

 
   Gegužės 2 - 4 dienomis Palangoje vyko 51 - asis respublikinis Jaunųjų filologų konkursas. Mokiniai, suvažiavę iš visos Lietuvos, savo gebėjimus išbandė 7 sekcijose: poezijos, prozos, publicistikos ir eseistikos, literatūros kritikos, kalbos, tautosakos bei vertimų iš anglų, vokiečių, prancūzų, rusų kalbų. Jau būti pakviestam į šį konkursą - didelis laimėjimas, nes prieš tai mokiniai turi įveikti atranką rajone, o iš respublikiniam konkursui atrinktų darbų į baigiamąjį turą kviečiami ne visų darbų autoriai. Mokinių darbus vertina profesionalai - rašytojai ( poetai, eseistai, prozininkai),  kalbininkai, vertėjai, tautosakos specialistai. Šiame konkurso etape mokiniai pristato savo darbus, juos ginasi, išklauso pastabų, patarimų, diskutuoja, bendrauja... 
   Į baigiamąjį konkurso turą buvo pakviesti du mūsų gimnazijos mokiniai: Iveta Girdžiūnaitė (III a kl.) ( mokytojos L. Ronkaitienė ir K. Petrulevičiutė)  dalyvavo vertimų iš vokiečių kalbos sekcijoje, Kasparas Matulevičius (II a kl.) (mokytoja L. Ronkaitienė) — poezijos sekcijoje. 
 Iveta Girdžiūnaitė  apdovanota III laipsnio diplomu už vertimą iš vokiečių kalbos. Sveikianame Ivetą!
Kasparas Matulevičius taip pat sulaukė palankių autoritetingos komisijos (tikrų poetų) vertinimų. 
 
Nuotraukose akimirkos iš konkurso ir apdovanojimo ceremonijos
 
 • DSC_0794.JPG
 • DSC_0797.JPG
 • DSC_0799.JPG
 • IMG_20190502_134220.jpg
 • IMG_20190504_141653.jpg
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Žmogus toli gražu neišnaudoja savo gebėjimų. Jis turi pačių įvairiausių jėgų, kurių dažniausiai nepasitelkia“

Dale Carnegie

 

 Dalyvavimas rekolekcijose „40 sielos žingsnių“

 

   Gavėnia – tai tarsi visuotinės Bažnyčios rekolekcijos, susikaupimo ir atgailos laikas, kai tikintieji raginami pažvelgti į Kristaus slėpinį, semtis iš jo jėgų, nuvalyti širdį, peržvelgti savo krikščionišką gyvenimą ir atgailos bei susitaikymo dvasia ruoštis švęsti Kristaus prisikėlimą. Gavėnia – tai laikas, kai Viešpats ragina mus vėl prie jo grįžti ir laukia atsako. Kovo 29 dieną Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos ateitininkai dalyvavo rekolekcijose „ 40 sielos žingsnių,’’ organizuotose Ylakių ateitininkų. Bendraminčiai iš Mosėdžio, Aleksandrijos, Barstyčių, Ylakių ir Skuodo dalyvavo Šventose Mišiose, kurias aukojo Telšių vyskupo asmeninis sekretorius Donatas Liutika, Ylakių klebonas Vaidotas Vitė ir Nidos klebonas Rimvydas Adomavičius. Svečias iš Nidos gimnazijoje skaitė pranešimą ir džiugino visus gražiomis dainomis. Vėliau mokiniai kūrybiškai dirbo grupėse. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos abiturientas Tomas Petrauskis skaitė žemaitišką pamąstymą apie gyvenimo prasmę. Renginys užbaigtas viktorina apie Gavėnią.

 
 • 2019bendra.jpg
 • TOMAS.jpg
 
 

 

 

 

 

Lietuvos moksleivių menino skaitymo konkurso RESPUBLIKINIS ETAPAS

 
PERLA ŠILINSKAITĖ  - LIETUVOS MOKSLEIVIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO RESPUBLIKINIO TURO LAUREATĖ.
Balandžio 12 - 13 dienomis Anykščiuose vyko Lietuvos moksleivių menino skaitymo konkurso RESPUBLIKINIS ETAPAS. Jame sėkmingai visam Žemaitijos regionui atstovavo mūsų gimnazistė PERLA ŠILINSKAITĖ (IV b kl.) (mokyt. L. Ronkaitienė).
 
Konkurso dalyvius vertino autoritetinga komisija: 
 
Vertinimo komisijos pirmininkė - Danutė Vaigauskaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros vedėja, scenos kalbos pedagogė, menotyros daktarė.
 
Nariai:
dr.Kęstutis Urba - Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas, vaikų literatūros tyrėjas ir kritikas;
prof.dr. Aušra Martišiūtė - Linartienė - Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė;
Martynas Januška - lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas, Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus skrajojamojo teatro vadovas ir režisierius;
Raimonda Agnė Medeišienė - teatro edukatorė, teatro 4ROOMS kūrybos vadovė;
Jūratė Viliūnaitė - Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė;
Marius Mikalajūnas - lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas.
 
9 - 12 klasių grupėje Perlai atiteko GARBINGA II - oji vieta.
 

SVEIKINAME PERLĄ su SVARIU LAIMĖJIMU!

 
Nuotraukose konkurso bei apdovanojimo akimirkos, Perla su komisijos pirmininke Danute Vaigauskaite po apdovanojimų.
 
 • DSC_0670.JPG
 • DSC_0673.JPG
 • DSC_0684.JPG
 • DSC_0690.JPG
 • DSC_0704.JPG
 • DSC_0709.JPG

Susitikimas su kunigu Sauliumi Stumbra

 

   Gavėnia - tai laikas, kai prisimename, kad už mūsų klaidas Jėzus sumokėjo pačią didžiausią kainą. Balandžio 10 dieną Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos mokiniai turėjo galimybę nors valandą stabtelėti ir apmąstyti Kryžiaus kelią, kurį pristatė Ateitininkų kuopos nariai ir mokytoja Aurelija Narkutė, jų globėja.

   Ar Kristaus auka prasminga? Kaip turime gyventi, kad išliktume žmonėmis? Kaip surasti savo pašaukimą?

   Tą dieną iš mokytojos Laimutės Ronkaitienės lūpų nuskambėjo daug klausimų ir į visus mokiniai išgirdo atsakymus, nes renginyje dalyvavo Telšių kunigų seminarijos rektorius, edukologijos mokslų daktaras, kunigas Saulius Stumbra. Bendravimą su mokiniais jis pradėjo žemaitiškai, nes vaikystėje gyveno ir mokėsi Skuode.

   Dvasininkas kalbėdamas citavo žymių žmonių mintis. Viena iš jų: ,,Laimės paslaptis – atrasti save ir gyventi pagal pašaukimą (J. Haidt ). Kunigas pasidžiaugė, kad savo gyvenime nenorėtų keisti nieko. Esąs laimingas, nes jaučia, kad kunigystė yra jo pašaukimas ir gyvenimo kelias. Atsakydamas į S. Parulskio mintį, jog ,,Nėra čia nieko, laikas ir skylė”, rektorius kalbėjo apie kiekvieno mūsų pašaukimą būti tikru krikščioniu. Anot Sauliaus Stumbros, turime žinoti, kad Kristus yra saugus krantas, kurio link plaukiame savo kasdienybėje - kitaip mums duotas laikas liks tik brūkšnelis antkapyje tarp gimimo ir mirties datos ir didžiulė skylė. Buvo priminti Franklio žodžiai, kad žmogus prasmę suranda trimis būdais: per darbą, patirtis ir kančią. Kunigas prisiminė daug skaudžių kančios istorijų iš savo darbo, kai dirbo ligoninės kapelionu, patirties. Jis teigė, kad kančia nuskaistina tik tada, kai žmogus yra tikintis ir gyvenimo nemalonumus, ligą gali patikėti kenčiančiam Kristui.

   Daug klausimų buvo susieta su Vinco Mykolaičio – Putino romanu ,,Altorių šešėly.“ Juos uždavė viena mergina, kuri domisi šiuo kūriniu. Atsakydamas rektorius papasakojo apie vaikystės įsimylėjimus, laimėtą šokių konkursą mokykloje, laiką, kurį skiria muzikai, krikščionišką meilę kiekvienam žmogui ir gebėjimą atsisakyti siūlomų pagundų. Jis teigė, kad su kunigo pašaukimu galima suderinti įvairias veiklas, kurios padeda kunigystės kelyje. Dažnai išgirstame klausimą, kodėl moterys negali būti kunigais. Jis nuskambėjo ir iš mokytojos Laimutės lūpų. Kunigas Saulius atsakė, kad Kristus tik vyrams paliko kunigystės sakramentą, bet tai nereiškia, kad moterys yra mažiau vertinamos bažnyčios gyvenime. Taigi Dievas kiekvienam skyrė skirtingą misiją tikėjimo kelyje.

   Diskusija buvo užbaigta palinkėjimu, kad jauni žmonės nebijotų ieškoti savo pašaukimo darbe, tėvystėje, motinystėje, siektų tikslų, kurie jiems brangūs, bet nepamirštų savo tikrojo pašaukimo būti žmonėmis pagal Dievo planą.

   Renginio pabaigoje nuskambėjo nuoširdūs gimnazijos direktorės ir jaunimo sveikinimai bei linkėjimai Skuodo parapijos klebonui, dekanui Sauliui Damašiui, kuris tą dieną šventė gimtadienį.

 

   Susikaupimo valanda ,,Kryžiaus kelias“ buvo vienas iš Ateitininkų federacijos remiamo projekto ,,Pažink Šventąjį Raštą” renginių, kuriame dalyvauja gimnazijos ateitininkų kuopa. Kita veikla, vykdoma šiuo metu, - dalyvavimas Biblijos draugijos nuotraukų konkurse ,,Gyvieji Biblijos paveikslai,” kurio rezultatai bus skelbiami gegužės pabaigoje.

 
 • 20190410_131039.jpg
 • 20190410_131320.jpg
 • 20190410_131329.jpg
 • 20190410_132324.jpg
 • 20190410_132415.jpg
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerb. mokytojau,

Esate korepetitorius, laisvai samdomas mokytojas ar ketinate tokiu tapti?

 

   Primename, kad korepetitoriai ir laisvai samdomi mokytojai turėtų įregistruoti individualią veiklą[1] arba įsigyti verslo liudijimą[2]. Tai padaryti galima paprastai, prisijungus prie Mano VMI, o jei reikia specialisto pagalbos - atvykus į bet kurį valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) aptarnavimo padalinį.

 

   Jei  veiklą registruosite savarankiškai, Jums padės VMI parengti vedliai. Juose žingsnis po žingsnio paaiškinama kaip įsigyti verslo liudijimą ir kaip įregistruoti individualią veiklą.

 

   Mokytojams aktualią informaciją apie individualios veiklos vykdymą galima rasti leidinyje čia.  

 

   VMI Jūsų patogumui sukūrė ir dar vieną e. paslaugą — virtualų buhalterį i.APS. Tai nemokama supaprastintos buhalterinės apskaitos programa, kuria naudotis gali tiek vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, tiek dirbantys su verslo liudijimais. Daugiau informacijos rasite čia.

 

   Savarankiškai aktualią informaciją galite rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais Jus dominančiais mokesčių klausimais galite telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.[1] Švietimo veikla pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių 2 red. ‒ 85** kodas

[2] Veiklos rūšis -103 Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla

 

PERSKAITYTŲ KNYGŲ pristatymo konkursas

 
   Penktadienį, kovo 29 d.,  Bartuvos progimnazijoje vyko rajoninis PERSKAITYTŲ KNYGŲ pristatymo konkursas. Mūsų gimnazijai konkurse atstovavo II a klasės grupė. Komanda apdovanota PADĖKOS RAŠTU ir SPECIALIU KOMISIJOS PIRMININKĖS PRIZU. Už puikų KŪRYBIŠKĄ knygos pristatymą dėkojame
Deimenai Kringelytei,
Kotrynai Žemaitytei,
Karolinai Kirsenkaitei,
Simui Kazenkovui,
Nojui Jakučinskui,
Skirmantui Daniui,
Domantui Mažrimui;
Dovydui Meškiui;
Kasparui Matulevičiui.
 
 • 20190329_100701.jpg
 • 20190329_090051.jpg
 • 20190329_090147.jpg
 • 20190329_090315.jpg
 • 20190329_090409.jpg
 • 20190329_091113.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarptautinė Teatro diena gimnazijoje paminėta su kompozitoriumi Vidmantu Bartuliu

„Ir romanas, ir muzikos kūrinys yra tarsi gerai sužaista šachmatų partija, kurios ėjimai iš anksto apgalvoti“

                                                                                                              Vidmantas Bartulis

 

   V.Bartulis - grynosios ir taikomosios, kamerinės ir simfoninės, instrumentinės ir vokalinės, sceninės ir studijinės, teatro ir kino, elektroninės ir multi-media muzikos autorius - išsiskiria iš lietuvių kompozitorių ypatingu produktyvumu, žanriniu universalumu, stilių bei manierų įvairove.

Kompozitorius Vidmantas Bartulis 1996 metais pripažintas geriausiu muzikos teatrui kompozitoriumi, 1998 metais apdovanotas Lietuvos Nacionaline premija, 2007 m. - Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

   Vidmantui Bartuliui pavyko suderinti sunkiai suderinamus dalykus – jis eina koja kojon su laiku, yra tarp savo kartos lyderių ir kartu rašo klausomą muziką, turbūt daugiausia čia lemia širdingumas, jaučiamas joje. Šiam kompozitoriui nereikėjo išduoti savo prigimties, jis nesistengia susireikšminti, nesiblaško tarp kraštutinumų, tuo pat metu išlaikydamas ir blaivų požiūrį, ir intriguojančią žaismę.

   Kompzitorius padovanojo gimnazijos bibliotekai savo kūrybos diską „Taip, Donelaiti! Keturi pamokslai“ . V.Bartulis įdomiai mokiniams pateikė šio darbo procesą, papasakodamas apie K.Donelaitį, kad grožinės lietuvių literatūros pradininku laikomas K. Donelaitis buvo neeilinė, universalių gebėjimų turinti asmenybė, tarsi iš Renesanso epochos nužengęs kūrėjas. Be išskirtinio literatūrinio talento, jis atsiskleidė kaip kompozitorius, kūręs bažnytinę muziką, nagingas meistras, sukonstravęs fortepijoną, barometrą, laikrodį, kaip žemės žmogus, mokėjęs žemę dirbti ir mylėti.Kompozitorius Vidmantas Bartulis į šį disputą nusprendė pažvelgti savitu aspektu, poemos „Metai“ tekstus surinkdamas į vientisą siužetą – pasakojimą, kurį lydi keturių K. Donelaičio pamokslų lietuvninkams skambesys.

   Ši neeilinė pamoka – diskusija gerbiamo kompozitoriaus dėka, praplėtė mūsų visų akiratį ne tik apie muziką, bet ir apie daugelį kitų literatūros, meno, teatro sričių, apie žmogiškuosius santykius, apie žmogaus pasirinkimus gyvenime.

   Projektą „Pamoka su kompozitoriumi“ įgyvendina VšĮ „Mano nata“ kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga, Muzikos ir meno mokyklų ir Lietuvos muzikos mokytojų asociacijomis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba."

 

                                                                             D. Kazlauskienė 

                                                                         direktorės pavaduotoja ugdymui

 
 • 20190327_131406.jpg
 • 20190327_131221.jpg
 • 20190327_131310.jpg
 

 

 

 

 

 

Meninio skaitymo konkursas

 
   Šeštadienį, 2019 m. kovo 23 d., Šilalėje vyko regioninis Meninio skaitymo konkursas.
   Džiaugiamės mūsų gimnazistės PERLOS ŠILINSKAITĖS (IV b kl.) (mokytoja L. Ronkaitienė) pergale.
9 - 12 klasių grupėje (iš 12 skaitovų)   Perla laimėjo  I - ąją vietą ir balandžio viduryje dalyvaus respublikiniame šio konkurso etape, kuris vyks Anykščiuose.
LINKIME JAI SĖKMĖS!
 
 • DSC_0657.JPG
 • DSC_0648.JPG
 • DSC_0640.JPG
 

 

Parama gimnazijai

 

   Esame dėkingi už geranoriškumą ir paramą, kurią suteikiate gimnazijai skirdami 1 % -   2 % nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio sumos. Jūsų paaukoti pinigai panaudoti gimnazijos ugdymo aplinkos, dekoracijų kūrimui, prizams, padėkoms, dovanoms, mokinių kelionėms ( į varžybas, olimpiadas).

   Tikimės ir šiemet Jūsų supratingumo ir paramos, pagalbos leisiančios   gerinti  mokinių buvimo gimnazijoje aplinką, darant ją patrauklesnę, saugesnę,  pritaikytą mokinių augimui.

    Norėdami skirti paramą elektroniniu būdu, tai galite atlikti per savo internetinę bankininkystę.  

  Skirdami paramą ne elektroniniu būdu, turite atsispausdinti prašymo FR0512 formą, užpildyti bei pasirašyti ir išsiųsti paštu arba nunešti į Skuodo  VMI (Vilniaus 22, Skuodas). Nesant galimybės tai padaryti užpildytą formą atnešti į gimnaziją. Pasirūpinsime jos išsiuntimu paštu.

Paramos gavėjas: Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija. Paramos gavėjo kodas:  195175171

Adresas: Vytauto 14, Skuodas

 

 

Gimnazijos administracija

 

„Vaikų linijos“ kvietimas prisijungti prie Sąmoningumo didinimo mėnesio

 BE PATYČIŲ

 Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kviečia prisijungti prie šiemet kovo mėnesį vyksiančio Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Ši iniciatyva pakeitė devynerius metus vykusią nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“.

                             Šiemet, minint „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti, išplėsti ir pakviesti visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

                             Svetainėje bepatyciu.lt visada galima rasti aktualios informacijos vaikams, tėvams ir mokytojams apie patyčias, jų prevenciją, tinkamus reagavimo būdus ir pan.

https://www.bepatyciu.lt/ - kampanija BE PATYČIŲ

https://www.bepatyciu.lt/vaikams/ - informacija vaikams

https://www.bepatyciu.lt/tevams/ - informacija tėvams

https://www.bepatyciu.lt/mokykloms/ - informacija mokykloms

https://www.vaikulinija.lt/ieskantiems-pagalbos/vaikams-ir-paaugliams/#sidebar – Vaikų linija

uzsaugialietuva.lt/testas/ - testas, kaip atpažinti patyčias

uzsaugialietuva.lt/atmintines/patiri-smurta-ar-patycias – atmintinė

https://www.bepatyciu.lt/media/filer_public/04/8c/048c3e30-8718-4d67-b0e7-bf5ef35d7551/reagavimo_i_patycias_mokykloje_rekomendacijos.pdf - Reagavimo į patyčias mokykloje rekomendacijos (tėvams, vaikams, mokytojams)

https://www.bepatyciu.lt/media/files/downloadable/elektronines_patycios__perziurai_galutinis_FcYPqOY.pdf – Elektroninės patyčios

 

Kviečiame savo idėjomis ir veiklomis prisijungti prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ!

 
 Šiuolaikiška interneto svetainė jaunimui www.askritiskas.lt 

  

Aprašas

 
 Mokyklinė  projektinių darbų konferencija

„Pr. Žadeikio vardas mus įkvepia“

 

Vasario 26 dieną (kūrybinių darbų ir referatų pristatymas),

Vasario 27 – 28 dienomis (projektinių darbų pristatymas)  

 

SĄRAŠAI MOKINIAMS

 
 Brangūs tėveliai,

Kviečiame Jus į Pranciškaus Žadeikio gimnazijos

Visuotinį tėvų susirinkimą, kuris įvyks

2019 m. vasario 6 d. 17.00 val. gimnazijos Aktų salėje.

 

DARBOTVARKĖ:

 

 

1. I pusmečio rezultatų apžvalga. Pranešėja direktorės pavaduotoja ugdymui V. Stončaitienė

2. 2019 m. tikslai ir uždaviniai. Pranešėja gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui,

laikinai pavaduojanti direktorę V. Stončaitienė

3. Dėl einamųjų klausimų. Atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

 

Po susirinkimo aktų salėje kviečiame į klasių tėvų susirinkimus su klasių auklėtojais.

 

 Kartu mes galime daugiau padaryti. Kviečiame tėvelius aktyviai dalyvauti gimnazijos veikloje.

 

Laukiame Jūsų,

Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos administracija ir mokytojų kolektyvas

 

 
 PUIKŪS GIMNAZISTŲ LAIMĖJIMAI MENINIO SKAITYMO KONKURSO RAJONO ETAPE

 

Penktadienį, vasario 1 dieną, Meno mokykloje vyko Meninio skaitymo konkurso rajono etapas. Konkurse dalyvavo 10   5 – 8 klasių skaitovų iš įvairių rajono mokyklų bei 8     9 – 12 klasių skaitovai.

 

 Mūsų gimnazijai konkurse atstovavo šie mokiniai: 

 

Inesa Barusaitė (I b kl.) (mokytoja D. Butkienė);

Marius Kubilius (I d kl.) (mokytoja V. Stončaitienė);

Domantas Mažrimas (II a kl.) (mokytoja L. Ronkaitienė);

Skirmantas Danius ((II a kl.) (mokytoja L. Ronkaitienė);

Greta Kaupatė (II d kl.) (mokytoja B. Tamošauskienė);

Arūnė Navardauskaitė (IV b kl.) (mokytoja B. Tamošauskienė);

Perla Šilinskaitė (IV b kl.) (mokytoja L. Ronkaitienė);

Tomas Petrauskis (IV b kl.) (mokytoja L. Ronkaitienė).

 

Skaitovus vertino autoritetinga komisija:

 

Pirmininkė – doc. dr. Danutė Vaigauskaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros vedėja, scenos kalbos pedagogė.

 

Nariai:

 

Aldona Jasienė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė.

 

Vilija Vaserytė – Vyšniauskienė, Skuodo amatų ir paslaugų mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė.

 

SVEIKINAME LAIMĖTOJUS:

 

Inesą Barusaitę (I b kl.) - III vieta (mokytoja D. Butkienė);

 Marių Kubilių (I d kl.) - III vieta (mokytoja V. Stončaitienė);

 

Skirmantą Danių (II a kl.) - III vieta (mokytoja L. Ronkaitienė);

 

Domantą Mažrimą (II a kl.) - II vieta (mokytoja L. Ronkaitienė);

Tomą Petrauskį (IV b kl.) - II vieta (mokytoja L. Ronkaitienė).

 

 

I - os vietos laimėtoja - PERLA  ŠILINSKAITĖ (IV b kl.) (mokytoja L. Ronkaitienė).

Kovo mėnesį Perla atstovaus mūsų rajonui Meninio skaitymo konkurso regiono etape.

 

LINKIME JAI DIDŽIULĖS SĖKMĖS...

  SVEIKINIMAI LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS RAJONO ETAPO OLIMPIADOS LAIMĖTOJAMS IR JŲ MOKYTOJAMS

 

I – II KLASĖS

Tautvydas Pudžmys, I b –II vieta

Domantas Mažrimas, II a – III vieta

 

III – IV klasės

Perla Šilinskaitė , IV b – I vieta

Emilė Milinskaitė, III b – II vieta

 
 POPIETĖ

STUDIJOS. DARBAS. KARJERA

   

Sausio 31 dieną 13 val. gimnazijoje vyks kasmetinis renginys: „Studijos - darbas - karjera“. Kviečiame visus buvusius mūsų gimnazijos mokinius, tėvelius prisijungti ir jaunesnėms kartoms papasakoti apie savo sėkmes ir nesėkmes gyvenimo kelyje, kopiant į savo svajonę...

Apie dalyvavimą praneškite mums iš anksto.

Lauksime atvykstančių

 
 

VIKTORINA „AIDS: geriau žinoti 18!“

 

   Pasaulinė sveikatos organizacija 1988 m. gruodžio 1-ąją dieną paskelbė kovos su AIDS diena. Lietuvoje ši diena minima nuo 1991-ųjų metų, siekiant padidinti visuomenės informuotumą apie ŽIV/AIDS. Šios dienos tikslas - propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius.

 Jau keletą metų Lietuvos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kviečia mokyklas, prisijungti prie šios iniciatyvos, dalyvaujant protmūšyje „AIDS: geriau žinoti“.

   Gruodžio 6 d. mūsų gimnazijos II klasių mokiniai varžėsi protmūšyje „AIDS: geriau žinoti 18“, kurį organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Donielienė. Atsakinėdami į klausimus mokiniai pagilino savo žinias apie žaibiškai plintantį ŽIV virusą, jo sukeltą ligą - AIDS, ligos kontroliavimo būdus, prevencines priemones. Šis renginys priminė mokiniams, kad AIDS – klastinga ir labai pavojinga liga, todėl niekas kitas, tik mes patys,  galime nuo jos apsisaugoti.

   Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, o šių metų viktorinos nugalėtojais gimnazijoje tapo 2 B klasė.

 

 

Gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė Vilma Donielienė

 

   Kalėdų senelio vizitas gimnazijoje!

 

   Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet mūsų mokyklą aplankė Kalėdų senelis! 🎄 Dėja, šįkart jis buvo ne vienas, šalia jo buvo piratai, kurie Kalėdų senelį pagrobė ir laikė jį kaip įkaitą. Piratams pareiškus, jog jeigu norime Kalėdų senelį išvysti sveiką ir laimingą gimanazijos mokiniai turi jį išgelbėti dalyvaujant žaidime - strėlyčių mėtymas į smiginį, pataikius į smiginio vidurį, Kalėdų senelis bus paleistas, ir galės su gimnazistais pasilinksminti. Gimnazistams susivienijus senelį pavyko išgelbėti!🎉 Jis apsidžiaugė gimnazistais, todėl visus pakvietė pažaisti keletą žaidimų bei su juo įsiamžinti! 📷 Kalėdų senelio paprašyti, nykštukai apdovanojo aktyviai dalyvavusius mokinius.🎁

 

Linksmų artėjančių švenčių!   

 
 Žemaitiškai skaitančių konkursas

 

   Lapkričio 30 dieną mūsų mieste vyko regioninis žemaitiškai skaitančių konkursas. Konkurse dalyvavo savo tarmės ir raiškaus žodžio mylėtojai iš Kretingos, Plungės, Skuodo rajonų bei Palangos miesto. 10 - 12 klasių grupėje savo gebėjimus ir emocijas gimtąja tarme išsakė 11 skaitovų. Mūsų gimnazijos gimnazistas TOMAS PETRAUSKIS (mokytoja L.Ronkaitienė) savo grupėje pelnė I - ą vietą. Džiaugiamės ir sveikiname Tomą!

 
 
 

LR ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOJE ĮTEIKTI EDINBURGO HERCOGO APDOVANOJIMAI

 


   Š. m. lapkričio 29 d. LR Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 46 jaunuoliai iš visos Lietuvos buvo apdovanoti bronzos lygio apdovanojimais. Jungtinės karalystės ambasados Politikos sekretorė Una Ryan ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Algimantas Šimaitis įteikė sertifikatus ir ženklelius.

   Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos DofE dalyviams Nojui Jakučinskiui ir Karolinai Jankauskaitei buvo įteikti bronzos ženkleliai.

   Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 6 mėnesius  aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, plaukiojo, žaidė tenisą, tinklinį, važiavo dviračiais, jodinėjo arkliais, šoko, užsiėmė joga), skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (piešė, fotografavo, grojo, kūrė vaidmenis, video, rūbų eskizus, mokėsi gaminti valgyti, skaitė, mokėsi užsienio kalbų), aktyviai savanoriavo (padėjo seneliams, beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius) bei dalyvavo žygiuose gamtoje per kuriuos iš viso nužingsniuota ne mažiau kaip 1000 kilometrų.

 

   DofE programa yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių. Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

   

Projektas „Skuodo didžiavyrių keliais“ baigė savo veiklas

 

   2017 metų pavasarį buvo parašytas gimnazijos Direktorės Gražinos Skarienės inicijuotas,  Skuodo rajono savivaldybės remiamas projektas ,,Skuodo didžiavyrių keliais“. Projekto grupė – istorijos mokytoja ekspertė Irena Nomgaudienė, vyresnioji istorijos mokytoja Daina Markauskienė ir I – ų  (dabar II – ų) klasių auklėtojos: Laimutė Ronkaitienė, Rita Laukineitienė, Daiva Butkienė ir Elena Rimkuvienė. Šiame projekte būtent ir dalyvavo pereitų metų I – os gimnazinės klasės. Projekto vadovė – istorijos mokytoja ekspertė Irena Nomgaudienė.

   Rengiant šį projektą, laikytasi nuostatos, kad, norint ugdyti mokinių pilietiškumą, reikia pradėti nuo savo artimos aplinkos pažinimo. Siekta, kad tyrinėdami garsių savo kraštiečių (S. Daukanto, J. Pabrėžos ir Pr. Žadeikio ) gyvenimo kelią, mokiniai aiškintųsi, kokie įvykiai, žmonės, apsisprendimai lėmė jų tapimą iškiliomis asmenybėmis ir kokias moralines bei kultūrines vertybes jie puoselėjo. Šiuo projektu siekta sudaryti galimybes  pakeliauti S. Daukanto, J. Pabrėžos ir Pr. Žadeikio gyvenimo bei kūrybos keliais, pažinti istorinį,  kultūrinį laiko kontekstą, skatinti diskusijas, kūrybiškumą, kritinį mąstymą, norą imtis prasmingos veiklos. Projekto veiklomis siekta įtraukti gimnazijos partnerius ir vietos bendruomenę  paminėti gimnazijos  100 - mečio jubiliejų ir įprasminti mūsų gimnazijos įkūrėjo Pranciškaus Žadeikio veiklą bei asmenybę.

 

Taigi kas nuveikta?

 

 •  Su III b klasės (dabar jau IV b) mokinių grupe parengti literatūriniai skaitymai  „Pasivaikščiojimas su Pr. Žadeikiu“ pagal jo knygą ,,Didžiojo karo užrašai“. Skaitymai pristatyti  gimnazijos bendruomenei, mokytojams senjorams.
 •    Surengta edukacinė išvyka į Kretingą (J. Pabrėžos ir S. Daukanto keliais), susitikta su pranciškonu Broliu Bernardu.
 •    Organizuota edukacinė išvyka į Papilę ir Varnius (Pr. Žadeikio ir S. Daukanto keliais).
 •    Įvyko 100 - mečio renginys Gimnazijos dienos mieste (eitynės, susikabinimo grandinė, orientacinis bėgimas „Žadeikio pėdsakais“, koncertas).
 •    Organizuota baigiamoji projekto konferencija „Pr. Žadeikio dvasios įkvėpti“, į kurią buvo pakviesti ir mokytojai senjorai.
 •     Apie projekto veiklas sukurtas filmas, kuris parodytas baigiamajame renginyje gimnazijoje lapkričio 8 dieną.

 

   Projektas baigėsi. Tikimės, kad jo veiklos buvo puiki galimybė nemažai sužinoti arba   pagilinti žinias apie tris garbius Skuodo žemės žmones, juk taip dažnai asmenybių mes ieškome už jūrų marių ir pamirštame, kad pirmiausia prisiliesti reikia prie savo šaknų, prie savo žemės, kuri Lietuvai (ir ne tik) padovanojo šitiek proto ir dvasios galiūnų.

 

Laimutė Ronkaitienė, projekto grupės narė 

 
 Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija atšventė garbingą

100-metų gyvavimo sukaktį!


Dėkojame visiems, kurie tokią svarbią mums dieną atvyko ir buvo kartu, mus pasveikino ir sušildė. Įspūdingą istoriją kūrė kartų kartos...

 

 
 

Sėkmingas pasirodymas žemaitiškų skaitymų rajono ture

 

     Spalio 26 dieną Skuodo meno mokykloje vyko žemaitiškų skaitymų rajono turas. Džiaugiamės mūsų gimnazistais Greta Kaupaite (mokytoja metodininkė Bronislava Tamošauskienė), Gedvydu Šopaga (vyresnioji mokytoja Jūratė Jurkuvienė), Oksana Petkute (mokytoja ekspertė Laimutė Ronkaitienė), Tomu Petrausku (mokytoja ekspertė Laimutė Ronkaitienė) ir Auksiumi Račkumi (vyresnioji mokytoja Daiva Butkienė). Sveikiname I vietos laimėtoją Tomą Petrauską ir specialiųjų prizų laimėtojus Gretą Kaupaitę (už žemaičių poetų kūrybos propagavimą) ir Gedvydą Šopagą (už autentišką teksto skaitymą). Konkurso nugalėtojui Tomui Petrauskui linkime sėkmės regiono ture.

 • DSC09722_1.JPG
 • DSC09504_1.JPG
 
 
 
 
 

 

 

 

Ateitininkų konferencija Mosėdyje

 

   Gimnazijos ateitininkai dalyvavo konferencijoje "Būkite jaunimas kelyje" (popiežiaus Pranciškaus per viešnagę Lietuvoje pasakyti žodžiai). Konferencija vyko spalio 23 d. Mosėdyje. Susirinko net 100 bendraminčių iš Alsėdžių, Šateikių (Plungės r.), Aleksandrijos, Barstyčių, Ylakių, Skuodo Bartuvos progimnazijos ir Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos. Šv. Mišias aukojo ir pranešimus skaitė Skuodo dekanato jaunimo dvasios tėvas kun. Justinas, Lenkimų parapijos klebonas kun. Gediminas, Mosėdžio parapijos kun. jubiliatas Liudvikas. Telšių vyskupijos Jaunimo centro savanoris Jokūbas liudijo savo tikėjimo istoriją, ateitininkai iš kiekvienos mokyklos pasidalijo išgyvenimais, kuriuos patyrė per susitikimą su Popiežiumi. Konferencija buvo užbaigta viktorina ir bendra Rožinio malda.

 

Tikybos vyr. mokytoja Aurelija Narkutė

 
 • mosedisbendra.jpg
 • mosedis.jpg
 • skuodasmosedyje.jpg
 

 

 

 

 

 

Konferencija „Poeto Vytauto Mačernio likimo žvaigždės“

 

   Spalio 12 dieną mes: aš, Rugilė Milerūtė ir Kasparas Matulevičius, lydimi mokytojos Daivos Butkienės, išvykome į Telšius. Ten atstovavome mokyklai respublikinėje konferencijoje „Poeto Vytauto Mačernio likimo žvaigždės“. Konferencija vyko Telšių Žemaitės gimnazijoje, kuri, kaip ir mūsų mokykla, švenčia šimtmetį. Šioje gimnazijoje mokėsi Vytautas Mačernis.

   Renginio pradžioje  atidengtas skulptoriaus Gedimino Karaliaus sukurtas paminklas Vytautui Mačerniui. Pirmoje konferencijos dalyje gimnazijos aktų salėje buvo skaitomi  universitetų dėstytojų bei lietuvių kalbos mokytojų pranešimai apie Vytauto Mačernio kūrybą. Antrojoje dalyje atskirose sekcijose savo pranešimus pristatė moksleiviai iš įvairių Lietuvos gimnazijų.

   Mes su Kasparu savo darbą tema „Kūrybinės variacijos Vytauto Mačernio sonetų temomis“ pristatėme antroje sekcijoje.  Kasparas perskaitė pagal dviejų sonetų fragmentus sukurtas savo variacijas. Aš pristačiau savo tapybos darbą, įkvėptą vieno iš rudens  sonetų. Šioje sekcijoje, kurioje  kiti pranešimai buvo tiriamojo pobūdžio,  mūsų darbas išsiskyrė kūrybiškumu ir originalumu, tad sulaukėme nemažai pagyrimų.

   Renginio pabaigoje visi pranešėjai apdovanoti padėkos raštais. Konferencija išties buvo įdomi ir naudinga, leido pažvelgti į Vytauto Mačernio kūrybą įvairiais aspektais. Už galimybę dalyvauti šioje konferencijoje norime padėkoti mus paruošusiai lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai ekspertei Laimutei Ronkaitienei.

 

 

Rugilė Mileriūtė, IV b klasės gimnazistė

Nuotraukos iš Rugilės Mileriūtės asmeninio archyvo

 
 • 43951420_290140771833093_161569677468762112_n.jpg
 • 44037787_245178736350692_8801324206475182080_n.jpg
 • 44166601_916308408568364_8459596138591289344_n.jpg
 • 43684220_248940195792233_1895206305644150784_n.jpg
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOLIDARUMO BĖGIMAS

 

    Spalio 11 d. mūsų gimnazijos bendruomenė dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ socialinėje iniciatyvoje „Solidarumo bėgimas“. Bėgimo tikslas – ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą; suteikti pagalbą Lietuvos ir Ukrainos vaikams. Mūsų gimnazija šioje iniciatyvoje dalyvauja jau ketvirtus metus.

    Šiais metais Solidarumo bėgime dalyvavo 130 puikiai nusiteikusi gimnazistų. Iš viso gimnazijos bendruomenė paaukojo 347 eurus tam, kad būtų užtikrinta organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovė ir vaikų žaidimų aikštelėms Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose įrengti.

     Įsitraukdama į socialinę iniciatyvą gimnazijos bendruomenė žengė dar vieną žingsnį link to, kad mūsų šalyje būtų daugiau atjautos vargstančiam, daugiau tolerancijos kitoje aplinkoje gimusiam, daugiau įsiklausymo ir supratimo bet kuriam, kuris nori būti išgirstas. Dalyvaudami Solidarumo bėgime šiandien, mes prisidedame prie to, kad ateities Lietuvoje klestėtų pilietiškumas, sąmoningumas ir gerovė.

 

Socialinė pedagogė Ingrida Momkienė

                     

 

ĮTEIKTI EDINBURGO HERCOGO APDOVANOJIMAI


    2018m. spalio 10 d. Valdovų rūmuose įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos DofE ceremonija. Jos metu 24 jaunuoliai iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso ir sidabro apdovanojimais. Jo Karališkoji Prakilnybė Princas Edward, Vesekso Grafas ir Jos ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė sertifikatus ir ženklelius.

  Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos  DofE dalyvėms Gabijai Ažondenytei ir Arūnei Navardauskaitei buvo įteikti sidabro ženkleliai.

   Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 12 mėnesių  aktyviai fizinei veiklai, skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (piešė, fotografavo, grojo, kūrė vaidmenis, video, rūbų eskizus, mokėsi gaminti valgyti, skaitė, mokėsi užsienio kalbų, aktyviai savanoriavo (padėjo seneliams, beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius) bei dalyvavo žygiuose gamtoje.

   DofE programa yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių. Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

 

 

Danutė Kazlauskienė

DofE programos koordinatorė,

Direktorės pavaduotoja ugdymu

 • IMG_8128.jpg
 • IMG_8135.jpg
 • IMG_81401.jpg
 
 

 

 

 

 

Viena popietė Amerikoje...

 

   Viena popietė Amerikoje, neiškėlus kojos iš Lietuvos. Ką apie tai manote? Ar tai įmanoma? Žinoma, įmanoma, dabar viskas įmanoma -  tik atsidurk, kur reikia, laiku...

   Būtent tokie laiku ir vietoje atsidūrę žmonės buvome mes: aš, Rugilė Milerūtė, Kasparas Matulevičius ir Iveta Girdžiūnaitė.  Mums, realizuojantiems save vienokioje ar kitokioje kūrybinėje veikloje,  lydimiems LAMA valdybos narės Astos Tirunienės,  buvo pasiūlyta spalio 4 d. vykti į Vilnių, į JAV ambasadą, susitikti su rašytoja išeive Ruta Sepetys. Šios rašytojos tėtis buvo lietuvis, o mama  - amerikietė, todėl ji jaučia stiprų ryšį su Lietuva. Rašytojos  knygos jau yra tapusios bestseleriais ir išverstos į maždaug 30 kalbų. Ruta, kaip pati teigė, kreipia dėmesį į paslėptą istoriją. Jos tikslas -  parodyti plačiajai visuomenei, kokios žmonių istorijos ir išgyvenimai slepiasi už visos tautos tragedijos.

   Neslėpsiu, vienintelė iš mūsų Asta Tirunienė buvo perskaičiusi dvi Rutos knygas. Bet, patikėkite manimi, rašytoja palieka neišdildomą įspūdį kaip asmenybė, todėl visi važiuodami namo sakėme, jog dabar tikrai perskaitysime bent po vieną jos knygą.

   Visas susitikimas su Ruta Sepetys vyko JAV ambasadoje, kur, vos įžengus, mus išties pasitiko amerikietiška atmosfera. Tai buvo lyg mažas, jaukus kviestinių svečių vakarėlis, kokius dažnai matome filmuose. Ruta su visais susirinkusiais bendravo labai šiltai, žarstė patarimus būsimiesiems rašytojams ir juos drąsino, noriai ir išsamiai atsakė į kiekvieną klausimą, net suteikė galimybę visiems susirinkusiems kartu pradėti kurti istoriją knygai. Dvi valandos, kurias praleidome bendraudami su Ruta, pralėkė kaip penkios minutės.

   Išties ši kelionė -  neišdildoma patirtis, kuri kiekvienam iš mūsų be galo naudinga. Išėję iš ambasados jautėmės lyg palikę filmą, bet labai laimingi. Esame dėkingi už suteiktą galimybę...

 

Rugilė Mileriūtė, IV b klasės gimnazistė

Nuotraukos iš Ivetos Girdžiūnaitės asmeninio archyvo

 
 • IMG_20181004_173156.jpg
 • IMG_20181004_175820.jpg
 • IMG_20181004_1845251.jpg
 
 

 

 

 

 

 

 

 

„Bendravimas – tai ne tik vienintelis žmogaus gyvenimo tikslas, bet ir pačio gyvenimo esmė“.

                                                                                                                              Dž. A. Pirsas

 

 

 Gerbiami gimnazijos mokinių tėveliai,

 maloniai kviečiame Jus į visuotinį 1 gimnazijos klasių susirinkimą, kuris vyks

2018 m. spalio 11 d. 17 val.

 

DARBOTVARKĖJE

 

17.00 val. AKTŲ SALĖJE

 

* Veiklos kryptys 2018 – 2019 m. m.

Pranešėja gimnazijos direktorė G. Skarienė

 

*Reikalavimai besimokantiems I gimnazijos klasėse.

Aktų salėje prisistato I gimnazijos klasėje dirbantys mokytojai.

Mokytojai: L.Vaitulevičienė,A.Narkutė, L.Vainorienė, I.Rutienė, I.Rabašauskienė, E.Jakštas, R.Pielikė, R.Gedvilaitė, A.Raugas., D.Veisienė.

 

*SUSIRINKIMAI KLASĖSE (po bendrosios dalies).

Gimnazijos administracija

 
 

Galimybė išvysti Šventąjį Tėvą

 

    Rugsėjo 22 -23 d. vyko Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje. Šeštadienį po pietų Šventasis Tėvas susitiko su jaunimu Vilniuje, Katedros aikštėje. Susitikime dalyvavo ir Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos jaunimas: nuo pat ankstyvo ryto klausėsi koncerto, liudijimų, meldėsi kartu su Lietuvos ir viso pasaulio piligrimais. Bendrystės jausmas ypač sustiprėjo atvykus Popiežiui, kai daugiau nei 30 000 jaunų žmonių giedojo laiminimo giesmę ir dėkojo Šventajam Tėvui už tai, kad visada prisimena pačius mažiausius ir rūpinasi jais. Po šventės gimnazistai važiavo į Kauną ir sekmadienį dalyvavo Popiežiaus aukotose Šventose Mišiose. Nepaisydami šalto oro, buvo laimingi ir džiaugėsi susirinkusių žmonių vieningumu. Šis susitikimas jaunimui suteikė neišdildomų emocijų ir galimybę iš arti išvysti Šventąjį Tėvą.

 
 • 20180922_104918.jpg
 
 

 

 

 

 

Kelionė į moderniųjų technologijų ir verslumo renginį

 

   Pranciškaus Žadeikio gimnazijos moksleiviai ir juos lydintys mokytojai naujus mokslo metus pradėjo kelione į jau trejus metus iš eilės vykstantį didžiausią Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginį. Jį pradėjo Antanas Guoga, labai sėkmingas investuotojas, kuris papasakojo apie savo patirtį, ir Premjeras Saulius Skvernelis. Šių metų renginio pagrindinio pranešimo tema -,,TV industrija, besikeičiant skaitmeninėms technologijoms.“ Po pagrindinio pranešimo - Manto Stonkaus pranešimas ,,Misija įvykdyta. Kas toliau?“

   Vėliau gimnazistai išklausė daug kitų įdomių pranešimų ir dalyvavo diskusijose. Po Indrės Stonkuvienės pranešimo ,,#Moterų pasaulyje. Naujienos“ turbūt daugiausia žiūrovų pritraukė pagrindinė diskusija su pranešėja Indre Stonkuviene, Nagliu Bierancu, Laura Aleksandraviče, Mantu Stonkumi, Timūru Augucevičiumi. Po diskusijos – rimtas Luko Kaminsko pranešimas ,,Patirtį palikim tėvams, o inovacijas užvaldykime mes“ ir nuotaikingas TV3 pranešimas, kuriame buvo analizuojama, kiek Lietuvos gyventojai vidutiniškai žiūri televizorių, ir lyginama su laiku, praleistu socialiniuose tinkluose (pranešėja - TV3 įkūrėja Laura Blaževičiūtė, jos padėjėjas - nuotaikingasis televizijos laidų vedėjas Justinas Jankevičius).Susimąstyti skatino pranešimo ,,Iki sėkmės jums liko bent 20 metų“ autorius Tomas Ramanauskas, kuris kalbėjo, jog realybė yra visai kitokia, nei dažnai galvojama - ne tik jauni žmonės įkuria sėkmingiausius startuolius. Pranešėjas teigė: ,, Sėkmingiausius startuolius įkuria brandūs žmonės. Jūs, jaunieji, turite daug nuostabaus laiko mokytis, atrasti, klysti ir, svarbiausia, bandyti naujus dalykus. Jūsų užduotis - treniruoti ir lavinti esminę kompetenciją, kuri niekada neišeis iš mados, – kūrybingumą.“ Mąstyti skatino bei intrigavo ir Ados Jonušaitės, verslininkės, Lympo įkūrėjos, SWITCH renginio vadovės, pranešimo pavadinimas: ,,Nori sukurti startuolį? Mesk kompiuterį į šalį, griebk pieštuką ir eik į lauką!“

   Pranešimams pasibaigus, vyko konkursai, kuriuose buvo galima laimėti įvairių daiktų. Skuodiškis Nojus Jakučinskas laimėjo išmanų laikrodį. Po apdovanojimų energingai koncertavo grupė „120.“ Diena praleista turiningai: daug išgirsta, sužinota, diskutuota.

 
 • 1_1.jpg
 • 2_1.jpg
 • 3_1.jpg
 
 

 

 

 

 

EUROPOS KALBŲ DIENA

 
Bendradarbiaujant su Lietuvos moksleivių sąjungos Skuodo rajono padaliniu, organizuoju protų kovą (Europos kalbų dienai paminėti). Renginys vyks Rugsėjo 26 dieną, 14:00, Skuodo atvirame jaunimo centre. rekomenduojamas dalyvių amžius - N14. 
Prie šio laiško prisegu registraciją. Prašau prisiregistruoti iki Rugsėjo 25 dienos. Mokinių ir komandų skaičius neribojamas, kuo didesnė konkurencija - tuo smagiau!
 
Prizas - Visi nugalėjusios komandos nariai gaus marškinėlius, skirtus Europos kalbų dienai!
Iki susitikimo!
Jaunimo Europos komandos narys - Gintaras Dapkus.
 
 
 

„Bendravimas – tai ne tik vienintelis žmogaus gyvenimo tikslas, bet ir pačio gyvenimo esmė“.

                                                                                                                              Dž. A. Pirsas

 

 

 Gerbiami gimnazijos mokinių tėveliai,

 maloniai kviečiame Jus į visuotinį 2, 3, 4 gimnazijos klasių susirinkimą, kuris vyks

2018 m. rugsėjo 27 d. 17 val.

 

DARBOTVARKĖJE

 

17.00 val. SUSIRINKIMAS AKTŲ SALĖJE

 

* Gimnazijos veiklos kryptys 2018 /2019 m. m.

  Pranešėja gimnazijos direktorė G. Skarienė

 

* Gimnazijos Tarybos veiklos atskaita.

   Pranešėja Gimnazijos Tarybos pirmininkė I.Kumpienė

 

* Ugdymo planas 2018/ 2019 m. m.

   Pranešėja gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui V. Stončaitienė

 

*Tėvų vaidmuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijoje.

   Pranešėja visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Donielienė

 

* TĖVŲ SUSIRINKIMAI KLASĖSE.

Gimnazijos administracija