Gimnazijos choras „Gimnazistai“ vasarą dalyvavo Respublikinėje moksleivių dainų šventėje


   Šią vasarą gimnazijos choras dalyvavo Respublikinėje Moksleivių  Dainų šventėje. Daug repetuota gimnazijoje, įveiktos atrankos, dėl galimybės dalyvauti Dainų šventėje. O ir Vilniuje teko paplušėti: mūsų laukė daugybė repeticijų, sportavome po keletą kartų per dieną kopdamos į Kalnų parką, o ir bemiegės naktys, nes norėjosi jaunatviškai „pasiausti“...
      Na, o  liepos 9 d. 22 val. ne tik vilniečiai, bet ir visa Lietuva įspūdingą koncertą „Koks gražus tavo veidas, gimtine“, kuris vyko Kalnų parke, galėjo stebėti per Lietuvos televiziją. Nuoširdžiai ačiū visoms moksleivėms, už bendromis  pastangomis pasiektą rezultatą, už kruopštų darbą, kantrybę, nuoširdumą.   Garbingai atstovavome mūsų gimnazijai ir Skuodui.
 

Muzikos mokytoja Jolanta Raišutienė

Netradicinė diena Plateliuose

 

 

   Birželio 1-sios rytą, tik prasidėjus smagiausiam ir šilčiausiam metų laikui – vasarai, nuo mokyklos pajudėjo netgi keturi autobusai gimnazistų bei mokytojų, auklėtojų būrys ir pavaduotojos: Vida Stončaitienė ir Danutė Kazlauskienė. Visi autobusai pajudėjo Platelių link, kur vyko projekto „Pamokos gamtoje“ įgyvendinimas. Vykome į edukacines ekskursijas ,kurias vedė gidai. Gimnazistai buvo paskirstyti į tam tikras ekskursijas, kurių metu mokiniai aplankė įdomiausias Platelių miestelio vietas. Aplankėme Plokštinės pažintinį taką, Šeirės pažintinį taką, Lankytojų centro ekspoziciją ir "Giliuko ir Kaštoniuko" taką, Paplatelės pažintinį taką, Platelių ežero apžvalgos aikštelę - Siberijos apžvalgos aikštelę. Baigę ekskursijas po lankomus objektus visi mokiniai susirinko stovyklavietėje, kurioje klasės ir klasių grupės  turėjo paruošti pristatymą ir papasakoti,  ką jie aplankė, ką sužinojo, kas sužavėjo. Pristatę savo ekskursijas, visi mokiniai dalyvavome sportinėse  rungtyse, kurias vedė kūno kultūros mokytojas Algirdas Atminas. Susumavus rezultatus, laukė apdovanojimai. Likusį laisvą laiką  skyrėme pašnekesiams su bendraamžiais, poilsiui ar kamuolio daužymui ratelyje. Po sportinių estafečių visi autobusai pajudėjo Skuodo link, kur ir baigėsi mūsų išvyka į gamtą.

 

Eglė Mažrimaitė, IIb klasė

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Viliaus Kaupo, kaip skaitovo, finalinis akordas Lietuvos televizijoje   Šeštadienį, gegužės 27 d., Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos studijoje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso laureatų filmavimas. Sekite LRT KULTŪROS kanalo programą ir dar kartą pasigėrėkite Viliaus meniniu žodžiu.


Ačiū Tau, Viliau.
SĖKMĖS!

 

Projekto ,,Pažinimo labirintais“ dalyvių patirtys Kaune

 

   2016 metų gegužės 12- os rytą aštuoniolika gimnazijos mokinių, gimnazijos Direktorė ir trys mokytojos autobusu pajudėjo Kauno link - projekto „Pažinimo labirintais“ komandos nariai taip pradėjo edukacinę kelionę. Pagrindinis išvykos tikslas buvo praplėsti  įvairių mokslo šakų žinias: tiek biologijos, tiek chemijos ir fizikos, tiek literatūros. Kadangi praktinės dalies pamokose taip trūksta, ši galimybė išvykti ir pamatyti tiek naujo leido suvokti, kuo mes norime būti.

   Pirmąją dieną pirmiausia aplankėme LSMU anatomijos muziejų, kuriame turėjome galimybę pamatyti tikrus užpreparuotus žmogaus organus ir net kūnus. Dauguma mokinių parodą apžiūrėjo po keletą kartų, kadangi tai, ką galėjome išvysti, buvo tikrai įdomu, bet taip pat ir keista, tačiau visiems tai, ką matėme, paliko vienokį ar kitokį įspūdį.

 Kitas lankymo objektas – VDU botanikos parkas, kur po ne vieną šokiravusių Anatomijos muziejaus vaizdų galėjome truputį atsikvėpti ir pasimėgauti palankiu oru ir gamtos žavesiu. Šis parkas išsiskiria augalų įvairove bei kiekiu, o labiausiai visiems patiko 500 rūšių tulpių laukas. Po to aplankėme oranžerijos pastatą, kuriame pasijutome it šiltuosiuose kraštuose. Ten susipažinome su tokiais augalais, kuriuos sunku pamatyti net per televiziją, tačiau nesuklysime pasakiusios, kad dauguma mokinių labiausiai dėmesį atkreipė į  augalus, kurie augina vaisius, pavyzdžiui, citrinmedžius, dėmesio taip pat sulaukė ir cinamono medis, kadangi dauguma net nežinojo, kokiu būdu cinamono prieskonis  gaunamas – ogi iš medžio kamieno.

   Vakare susitikome su buvusia mūsų mokyklos mokine, menininke – keramike, Kristina Paulauskaite – Ramonaitiene ir jos vyru, keramiku Mariumi Ramonaičiu. Jie mums papasakojo apie savo kūrybinį kelią ir pristatė  keramikos darbus.

   Galiausiai dienos programa  buvo baigta, ir mūsų laukė poilsis Kauno kolegijos bendrabutyje.

Antrą dieną, pailsėję ir papusryčiavę, išvykome į KTU mokslo slėnį „Santaka". Ten mus pasitiko buvęs mūsų gimnazijos auklėtinis, gimnazijos Garbės galerijos narys prof. dr. Rymantas Jonas Kažys. Pažintis su KTU prasidėjo jo paskaita apie ultragarso galimybes. Supratome, kad ultragarsas gali padėti saugiau gyventi gana pavojingame pasaulyje. Po paskaitos mums buvo suorganizuota turininga ir įdomi ekskursija po įvairius KTU mokslo institutus -  apsilankėme Medžiagų mokslo, Sveikatos mokslų, Bioinžinerijos institutuose,  Robotikos laboratorijoje, Elektros ir elektronikos fakultete. Buvome sudominti naujausiomis technologijomis, džiaugėmės, kad galėjome pabendrauti su įžymiu prof. dr. Arminu Ragausku. Jis mus supažindino su smegenų pažeidimais bei jų diagnostika. Sužinojome, jog šis profesorius  - ir išradėjas,  pralenkęs JAV ir NASA savo srities specialistus.

  Paskutinis išvykos objektas -  Palemonas -  S. Nėries muziejus. Į poetės namą - muziejų patekome perėję  didelį sodą, kuriame iki šiol išlikusios obelys, sodintos poetės ir jos vyro skulptoriaus B. Bučo. Nemažą įspūdį paliko muziejaus eksponatai -  Salomėjos Nėries daiktai: veltiniai, rankinukas, rašalinė, užrašų knygutė... Beje, svetainėje matėme išlikusią knygų lentyną ir knygas, kurias skaitė poetė. Mus apėmė labai įdomus jausmas, kai stovėjome prie to stalo, kur poetė kūrė.  

   Dvi dienos Kaune prabėgo labai greitai. Mes įgavome labai daug naudingos patirties. Už galimybę tobulėti dėkojame gimnazijos Direktorei Gražinai Skarienei, projekto ,,Pažinimo labirintais“ mokytojų komandai: pavaduotojai Vidai Stončaitienei, mokytojoms Irenai Kondrotienei, Laimai Vaitulevičienei, Laimai Vainorienei, Laimutei Ronkaitienei.

 

Gabija Koviazinaitė, Raimonda Rimgailaitė, III klasės gimnazistės

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diena su profesija

 

       Gegužės 12 dieną mūsų, Skuodo Pranciškaus Žadeikio , gimnazijoje vyko renginys „Diena su profesija“. Į gimnaziją atvyko atstovai iš įvairių universitetų bei kolegijų, būtent: iš Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno technologijos universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Kauno technikos kolegijos, Lietuvos verslo  kolegijos, iš Lietuvos aukštosios  jūreivystės mokyklos, Šiaulių universiteto, Šiaulių valstybinės kolegijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto,  Klaipėdos valstybinė kolegijos. 

                                                                                                                                                     

        Mokyklų atstovai buvo parengę daug įdomių paskaitų bei prisistatymų, taigi mokiniai galėjo išsirinkti tai, kas jiems patiko ir dalyvauti šiuose užsiėmimuose. Pasirinkę Lietuvos Aukštosios Jūreivystės mokyklos pristatymą mokiniai turėjo galimybę virtualiai išmokti valdyti laivą, esant įvairioms oro sąlygoms. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, o už teisingus atsakymus jų laukė prizai. Pasirinkę Šiaulių universiteto paskaitą „Matematikos vieta šiuolaikiniame pasaulyje“ mokiniai sužinojo, kas sieja Šiaulius ir Apuolę, o išmatavę savo rodomojo piršto ilgį galėjo sužinoti, ar jie patenka į „auksinį viduriuką“. Gimnazistai, nusprendę išklausyti Lietuvos Verslo kolegijos paskaitos „Viešojo kalbėjimo jėga: kaip šnekėti, kad neliktų abejingų klausytojų“, buvo mokomi, kaip įrodyti savo tiesą, kai esi visiškai neteisus.                                                                                                                                                                       

      Mokiniai šiame renginyje įgijo daug naudingos informacijos, naujų idėjų apie studijas. Nemažai mokinių sužinojo, kur norėtų studijuoti. Gimnazistams patiko, kad studentai buvo draugiški, kalbūs, dėstytojai mielai atsakinėjo į pateiktus klausimus ir stengėsi sudominti įvairiausiomis studijų programomis. Ir jiems pavyko. Apie tai, kad mūsų gimnazijos mokiniams labai šis renginys patiko, galima spręsti iš puikių atsiliepimų. Neliko abejingi ir svečiai.  Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai pasiūlė pasirašyti bendradarbiavimo sutartis.

Vaida Paulauskaitė, III c klasė

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Susitikimas su Telšių rajono anglų kalbos mokytojais

 

   Gegužės  11 dieną Skuode lankėsi  Telšių rajono anglų kalbos metodinio ratelio nariai. Skuodo P.Žadeikio gimnazijoje vyko praktinis seminaras„ Inovatyvūs anglų kalbos mokymo metodai. Skuodo rajono mokytojų geroji patirtis. Gimnazijos direktorė Gražina Skarienė ir jos pavaduotoja Danutė Kazlauskienė pristatė gimnaziją, supažindino su metodine veikla, pasidžiaugė gerais mokinių ir mokytojų darbo rezultatais. Vėliau mokytojai A.Tirunienė, R.Laukineitienė, R.Remezienė, R.Žemaitienė, Ž.Ramanavičius, S.Odinienė, E.Viskontienė, O.Vilkauskienė, D.Šmitienė, L.Alšauskaitė, L. Klovienė gvildeno aktualius anglų kalbos mokymo(si) klausimus, apžvelgė vykdomų tarptautinių projektų privalumus, supažindino telšiškius su mūsų rajone vykstančiais konkursais, dalijosi sukaupta  patirtimi, metodų įvairove padedančia stiprinti mokinių motyvaciją bei ugdyti įvairias kompetencijas. Mūsų gimnazijos  mokinės A.Paulauskaitė ir G Zalonskytė pristatė savo projektinį darbą „Anglų kalbos žodyno mokymas naudojant dainas ir muziką“ . Telšių Žemaitės gimnazijos mokytoja Elena Kakanauskienė pristatė konkursą „Ištark paraidžiui“ ( „Spelling Bee“) ir pasiūlė jame drauge pasivaržyti kitais metais  Po pietų svečiai išvyko į Mosėdį, kur lankėsi respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje. Už progą susitikti ir dalykiškai pabendrauti esame dėkingi  Skuodo  informacijos centro ir Telšių švietimo centro specialistams.

Asta Tirunienė

Išvyka į Klaipėdos universiteto socialinių mokslų fakultetą

 

   Balandžio 26 dieną Skuodo Pr. Žadeikio gimnazistės iš I, III ir IV klasių bei už grupę atsakinga lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Laimutė Ronkaitienė vyko į Klaipėdos universiteto socialinių mokslų fakultetą susipažinti su žurnalisto profesija ir jos besimokant iškylančiais siekiais bei kliūtimis. Turininga kelionė pradėta nuo pažinties su visur gimnazistes lydėjusia komunikacijos teorijos dėstytoja, doc. dr. Daiva Sirtautiene, kuri pirmiausia viešnias nuvedė į medijų laboratoriją. Ten šia sritimi besidominčios mokinės sužinojo apie žurnalisto darbo specifiką, kaip kartais net patyrusiam studentui būna sunku rasti reikiamą žodį ir neparodyti savo sumišimo kalbant filmavimo metu. Be abejo, kadangi lankytasi medijų laboratorijoje, kur, kaip žinoma, yra visa reikalinga aparatūra kurti reportažams ar tiesiog mokytis būti tikru žurnalistu, gimnazistės taip pat turėjo progą save išbandyti – surengta simuliacinė spaudos apžvalga. Po jos buvo galima save išvysti aukštos raiškos televizoriaus ekrane ir iš laboratorijos vedėjo Vido Valinčiaus lūpų sužinoti, kokios buvo pagrindinės  klaidos siekiant perskaityti kad ir trumputę laikraščio ištrauką. Vis dėlto atėjus sutartai valandai teko palikti šią modernią erdvę ir persikelti į kitas Socialinių mokslų fakulteto patalpas, kur  doc. dr. Daiva Sirtautienė supažindino gimnazistes su katedros dekanu Antanu Bučinsku bei aprodė svarbiausias fakulteto patalpas.

   Paskutinis kelionės tikslas buvo dėstytojos paskaita apie pagrindinius reklamos dėsnius bei komunikacijos aksiomas. Lektorė sulaukė ne vieno klausimo iš auditorijos, vadinasi, buvo įdomu ir itin informatyvu.

   Dėkojame gimnazijos pavaduotojai Danutei Kazlauskienei, mokytojai Laimutei Ronkaitienei bei Klaipėdos universitetui, ypač doc. dr. Daivai Sirtautienei, už galimybę įgyti naujų patirčių.

 

Viktorija Litvinaitė, Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos IV c klasės gimnazistė

 

Nuotraukose akimirkos iš viešnagės Klaipėdos universitete

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šokių festivalis

 

   Šių metų balandžio 29-oji, kaip ir kasmet tapusi tradcijia Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos moksleiviams - tai šokių festivalio diena. Šiais metais, mums:Urtei Kazlauskaitei, Justei Šilgalytei, Matui Norvilui ir Vygantui Nikartui jis buvo kitoks, nes tai buvo mūsų kūrybinis darbas. Jautėme didelę atsakomybę, o poto džiaugsmą, jog vistiek padarėme viską, gal ne taip kaip tikėjomes, bet padarėme. Šiai dienai mokiniai ruošėsi mėnėsį. Siekdami geriausių rezultatų,ir geriausio įvetinimo.Per šį laiką mokiniai jungiasi į komandas, grupes, darosi vieningesni, susitelkia visas jėgas dėl vieno tikslo -geriausio įvertinimo. Ir galiausiai balandžio 29dieną, mokiniai galėjo parodyti savo sugebėjimus, savo repeticijų įdirbį. Šokių festivalio metu, buvo jaučiama įtampa, o taip pat ir jaudulys. Kiekviena klasė pasistengė ''išspausti'' geriausią, o kaip pavyko jiems, įvertino komisija. Džiaugiuosi būdama šio nuostabaus kūrybinio darbo dalimi.

 
 

„DAROM 2016“

   Balandžio 23d. 10 valandą mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo akcijoje „Darom 2016”. Akcijoje aktyviai dalyvavo visų klasių mokiniai, aktyviausiai dalyvavo 1b klasė.  Mokiniai laiką praleido puikiai, visi drauge šalindami šiukšles iš mūsų aplinkos. Išrinkti įdomiausi radiniai: aukštakulniai, suknelė, kolonėlės.  Pastebėta, kad šiukšlių tikrai sumažėjo. 

APSAUGOKIME NUO ŠIUKŠLIŲ TUOS, KURIE NEGALI TO PADARYTI PATYS!

 
 

 

 

 

 

  „DAROM“

 

Kviečiame visus Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos mokinius prisijungti prie jau devintą kartą vyksiančios visuotinės aplinkos tvarkymo akcijos „DAROM“, kurios pagrindinis tikslas - skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprinti vietines bendruomenes.

  Kasmet pavasarį vykstanti akcija, kuri sėkmingai startavo 2008 m., pritraukia vis daugiau švarios gamtos entuziastų. Joje aktyviai dalyvauja įvairių organizacijų, įmonių atstovai bei pavieniai gyventojai.

  Nors nuveikta daug, tačiau teršimo problema vis išlieka. Akcijos „DAROM“ metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir skatinti žmones neteršti savo aplinkos. Kiekvienas žmogus turi suprasti, kad gamta yra jo paties namai.

  Kam teršti savo aplinką ir vėliau priekaištauti, kad kažkas ragina šią aplinką tvarkyti?

  Šių metų akcija „DAROM 2016“ visoje Lietuvoje vyks balandžio 23 d., akcijos pradžia 10.00 val. VISUS kviečiame rinktis prie Skuodo rajono kultūros centro pastato

 Danutė Kazlauskienė

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kviečiame gimnazijos  ketvirtokus, trečiokus

 

   Balandžio 22 d. (penktadienį)  11.30  val. į susitikimą su LAMA BPO specialiste Odeta Kurdauske „STOJANTIEMS 2016“ (gimnazijos  Aktų salė).

   Ar privalomas matematikos egzaminas renkantis VNF studijas? Ar visų aukštųjų mokyklų reikalavimai vienodi? Jei šiemet neketinu stoti, kokie reikalavimai man galios 2018? Gal verta rinktis kario savanorio kelią?

   Kviečiami ketvirtokai, trečiokai  pasinaudoti galimybe gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus, išgirsti aktualias naujienas apie stojimo tvarką į aukštąsias mokyklas, kolegijas.

                                                                                                                 Danutė Kazlauskienė

 
 

   Skuodo talentų konkursas

 

   Balandžio 21 d. pramoginiame renginyje Skuodo rajono talentų medžioklė dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Savarankiškai išmokusi groti akordeonu, savo talentą pristatė 2a klasės mokinė Indrė Sabaliauskaitė. Dainavimo talentus demonstravo 2a klasės mokinė Monika Rimkutė, 2b klasės mokinė Kristina Gurauskaitė, 3 b klasės mokiniai Rokas Valinskis ir Deimantas Ruikis.  Nors dalyvavo ir daugelis kitų rajono mokyklų mokinių, prizines vietas iškovojo mūsų gimnazijos mokiniai. Taigi, pirmąją vietą iškovojo Kristina Gurauskaitė, antrąją vietą - vaikinų duetas, pasivadinę jaunaisiais žemaitukais - Rokas Valinskis ir Deimantas Ruikis. Trečioji vieta atiteko Monikai Rimkutei. Sveikiname talentingiausius mūsų gimnazijos moksleivius.

„Knygos — minčių laivai“

 

   2016 m. balandžio 20 dieną Mosėdžio gimnazijoje vyko perskaitytų knygų pristatymo šventė- konkursas „Knygos — minčių laivai“. Į konkursą susirinko gausybė Skuodo rajono mokyklų mokinių ir pristatė savo perskaitytas knygas įvairiais būdais: pasakojo, vaidino, dainavo. Buvo labai įdomu ir malonu matyti, kad šiame technologijų amžiuje vis dar yra daug jaunų žmonių, kuriems knyga— svarbi gyvenimo dalis, išminties jūra, kurioje nebaisu paskęsti. Šiame renginyje dalyvavo mūsų Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos II b klasės mokinys Rokas Šerelis. Rokas iliustravo S. Šaltenio apysakos „Riešutų duona“ veikėjus ir juos pristatė. 

   Mes, IIc klasės mokiniai: Laimonas Jucis, Eva Matutytė, Jokūbas Tamošauskas ir Gustė Laurinaitytė,  pristatėme D. Vaitkevičiūtės knygą „Trise prieš mafiją“. Nors mūsų laukė iššūkis vaidinti prieš visus skaitančius rajono mokinius, tačiau mums pavyko, triūsas buvo įvertintas – laimėjome Metų skaitytojo nominaciją I- IV gimnazinių klasių grupėje. Noriu pasveikinti savo klasės draugus ir mus ruošusią lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoją Vidą Stončaitienę. Tikiuosi panašių renginių kitais metais!

 Jokūbas Tamošauskas, II c klasė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Pasikultūrinam“

 

   Balandžio 15 dieną Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijoje vyko kultūros dienai skirtas renginys, kurio metu mokyklos mokiniai stengėsi atskleisti kultūros dienos prasmę -  kas dainavo, kas vaidino, kas piešė. Visų nuotaiką praskaidrino mokyklos dainininkai: Rokas Valinskas, Deimantas Ruikis, Monika Rimkutė, Inesa Buivydaitė, Kristina Gurauskaitė. Visus sudomino ir linksmai nuteikė teatrą atspindintis žaidimas – šarados, kurių metu mokiniai pagal temą  bandė be žodžių suvaidinti pateiktą situaciją. Gimnazijos dailininkės – Ingrida Jucytė, Milda Jurkutė piešė draugiškus šaržus. Mokiniai, džiaugėsi menininkių darbu, nes galėjo pamatyti save jų akimis. Kultūros dienos  paminėjimas puikiai nuteikė visus ir  kupini geros nuotaikos, po išradingai praleisto pusvalandžio, sugrįžome atgal į pamokas.

Laimonas Jucis

PVK prezidentas

Regioninė mokslinių projektinių ir kūrybinių darbų konferencija „Pr. Žadeikio vardas mus įkvepia“

 

2016-04-07 gimnazijoje vyko Regioninė mokslinių projektinių ir kūrybinių darbų konferencija „Pr. Žadeikio vardas mus įkvepia“. Projektinius darbus pristatė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos,  Kretingos rajono Salantų gimnazijos, Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos mokiniai. Mokinių darbus vertino trys komisijos.  Kalbų, menų ir socialinių mokslų grupės darbų vertintojų darbų vertinimo  komisijos pirmininkė – Klaipėdos universiteto humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Baltų filologijos katedros doc. dr. Jūratė Lubienė. Vertintojai Edmundas Untulis - režisierius, dramaturgas, prozininkas, žurnalistas, Skuodo žemaičių teatro įkūrėjas; Jolanta Milerienė- Skuodo Meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė. Matematikos ir fizikos mokslų darbų grupės  vertinimo komisijos pirmininkė –– Socialinių mokslų fakulteto Socialinės geografijos katedros prof. dr. Angelija Bučienė. Vertintojos Daiva Skruibienė- Skuodo Bartuvos progimnazijos fizikos mokytoja metodininkė; Renata Kilijonienė- Seimo narės Audronės Pitrėnienės padėjėja, fizikė, gimnazijos Tarybos pirmininkė.  Chemijos ir gamtos mokslų darbų vertinimo  komisijos pirmininkas- Kazimieras Jucevičius, Lietuvos Ūkininkų sąjungos Skuodo skyriaus pirmininkas. Vertintojos Laima Urbonaitė, Klaipėdos rajono savivaldybės Sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, Mirandolina Glinskienė, Skuodo valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  vyriausioji specialistė- maisto produktų inspektorė .

 

Sveikiname Menų, kalbų, socialinių mokslų grupė nugalėtojus-

 

Renatą Ereminaitę, Skuodo raj. Mosėdžio gimnazijos mokinę, kuri pristatė darbą „Giminės medžiai”. Mergaitės mokytoja Lina Sėlenienė.

 

Kristiną Simonavičiūtę, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija, kūrybinis darbas „Popieriaus karpinys gimnazijos erdvėms puošti“. Mokinei padėjo mokytoja Laima Vaitulevičienė.

 

Biologijos ir chemijos mokslų grupėje nugalėtojais tapo Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazistai-

 

Irma Tiškutė, Gvidas Giras, kurie pristatė projektinį darbą „Kramtomosios gumos tyrimai“, darbo vadovė mokytoja Juneta Kubilienė.

 

 

 

Eglė Mažrimaitė, Povilas Šakalys. Jų darbas „Mūsų  rajono šunų priežiūra ir dresūra“ , darbo vadovė mokytoja Irena Kondrotienė.

 

Matematikos ir fizikos  mokslų grupėje nugalėtoju tapo Skuodo raj. Mosėdžio gimnazijos mokinys Vilius Valinskis. Vaikinas pristatė darbą „Kompiuterizuotų CNC staklių imitacija“. Jį ruošė mokytojas Linas Šverys.

 Daugiau nuotraukų rasite čia:

 

 

Vida Stončaitienė

 
 

Pirmosios Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos teatro trupės „Burka“ patirtys

 

   Šiemet gimnazijos teatras, kuris gyvuoja jau kelerius metus, pasuko šiek tiek kitokia linkme - naująją teatro trupę sudaro vien merginos ir visos iš vienos klasės - taigi tai mes, 10 1b klasės merginų. Visos mes  - dramos trupės ,,Burka“ (vadovė dramos būrelio mokytoja Vaida Litvinienė) ir būrelio ,,Kūrybinė laboratorija“ (vadovė mokytoja Laimutė Ronkaitienė) narės.

  Taigi po kelių mėnesių aktyvaus darbo pradėjome džiaugtis savo darbo rezultatu. Spektaklio, pastatyto pagal Viljamo Goldingo romaną ,,Musių valdovas“, premjera buvo parodyta gimnazijos aktų salėje prieš tris savaites svečiams iš 5 šalių - Italijos, Kroatijos, Ispanijos, Vengrijos, Turkijos. Ir nors svečiai nesuprato lietuvių kalbos,  suvokė spektaklio esmę, kadangi pastatyme daug judesio, simbolikos, kuri padeda atskleisti sumanytą idėją.

  Penktadienį (04 - 01) su teatro mokytoja Vaida Litviniene vykome į Vilnių, kur dalyvavome teatrų festivalyje „ŽODŽIAI 2016“. Vilniuje pristatėme kiek kitokį spektaklio variantą - etiudų spektaklį. Grįžome pasisėmusios naujų idėjų, susiradusios naujų draugų, kupinos pačių geriausių įspūdžių. Teatrų festivalyje dalyvavo 22 kolektyvai iš didžiausių Lietuvos miestų. Mums atiteko komisijos skirta nominacija ,,Už energiją, išlikimą ir drąsą“. Taip pat gavome dovanų, bilietus į spektaklį. Gaila buvo išvažiuoti, bet kelionė namo tikrai neprailgo, nes dainavome dainas, dalinomės įspūdžiais ir nuoširdžiai padėkojome mokytojai už galimybę parodyti savo teatrinius sugebėjimus Lietuvos sostinėje Vilniuje.

  Antradienį (04 - 05)  spektaklį parodėme renginyje, skirtame Teatro dienai paminėti. Be mūsų, Skuodo kultūros namuose teatro meno patirtimis dalinosi mokiniai iš Mosėdžio gimnazijos bei Bartuvos progimnazijos. Džiaugiamės, kad galėjome tapti meno dalimi, kiekviena minutė, praleista scenoje atperka visą įdėtą sunkų darbą, begalinę kantrybę. Tikimės, kad tai buvo ne paskutinis mūsų pasirodymas.

 

                                           Greta Petrauskaitė, I b klasės mokinė, teatro trupės ,,Burka“ bei ,,Kūrybinės laboratorijos“ narė

 

Nuotraukos iš trupės pasirodymų ir kelionės į Vilnių

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

PUIKI PERGALĖ!!!

 DŽIAUGIAMĖS IR SVEIKINAME VILIŲ KAUPĄ!

 
   Balandžio 1 - 2 dienomis Kuršėnuose vyko Meninio skaitymo konkurso respublikinis turas, kuriame jau antrus metus dalyvavo mūsų gimnazijos abiturientas Vilius Kaupas (IV a kl., mokytoja L. Ronkaitienė). Ir pereitais metais jį lydėjo sėkmė (laimėta II - a vieta), o šiemet Vilius pasiekė OLIMPO VIRŠŪNĘ - JIS RESPUBLIKINIO MENINIO SKAITYMO KONKURSO NUGALĖTOJAS - I VIETOS LAIMĖTOJAS. Viliaus įtaigus skaitymas buvo puikiai įvertintas ne tik autoritetingos komisijos, bet ir žiūrovų. Jo sodriu balsu  visai Lietuvai kerinčiai skambėjo  Romualdo Granausko žodis. Džiaugiamės, kad tarp respublikos LIETUVIŠKO ŽODŽIO RITERIŲ (taip skaitovus pavadino komisija) ant aukščiausio pakylos laiptelio mūsų gimnazistas VILIUS KAUPAS.

LIETUVOS GIMNAZIJŲ LYGOS PROTŲ KOVOS 2016 M. SEZONAS 

 

   Mūsų gimnazijos komanda – Ž.Mackevičiūtė, V.Dapšauskaitė, V.Litvinaitė, K.Garmus, B.Žukauskas, M.Kiltinas  dalyvavo  visuose atrankiniuose žaidimo etapuose, paskutinis vyko 2016 kovo 31 d.Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijoje.Mūsų komandai sekėsi gana puikiai. Šiame etape savo divizione buome antri. Po trečio etapo komanda pateko  į 18 geriausių Lietuvos gimnazijų komandų sąrašą  ir balandžio 24 d. M.Riomerio universitete susitiks finale.Palinkėkime komandai sėkmės finaliniame žaidime.

    Daugiau informacijos galite rasti http://www.lgl.pkovos.lthttps://www.facebook.com  Lietuvos Gimnazijų Lyga.

                                                                                                                    Danutė Kazlauskienė

 

KOMANDŲ PATAIKYMAS

 

Vieta

Komanda

 

Atsakyta

Dalyvavo (kartai)

Surinko balų

1

VILNIAUS LICĖJUS 1

VIL

80.81%

3

139.0 iš 172.0

2

ŠIAULIŲ J. JANONIO 1

ŠIA

73.26%

3

126.0 iš 172.0

3

VDU RASOS 1

KAU

72.09%

3

124.0 iš 172.0

4

KTUG 1

KAU

69.19%

3

119.0 iš 172.0

5

M. BIRŽIŠKOS 2

VIL

67.44%

3

116.0 iš 172.0

6

ĄŽUOLYNO 1

KLA

67.44%

3

116.0 iš 172.0

7

SKUODO P. ŽADEIKIO

KLA

66.28%

3

114.0 iš 172.0

8

DIDŽDVARIO

ŠIA

66.28%

3

114.0 iš 172.0

9

S. DAUKANTO 1

VIL

66.28%

3

114.0 iš 172.0

10

LSMUG 1

KAU

65.70%

3

113.0 iš 172.0

11

ŽIRMŪNŲ 1

VIL

64.53%

3

111.0 iš 172.0

12

KAUNO JĖZUITŲ 1

KAU

62.79%

3

108.0 iš 172.0

13

GARLIAVOS JONUČIŲ

KAU

62.21%

3

107.0 iš 172.0

14

VILNIAUS LICĖJUS 2

VIL

61.63%

3

106.0 iš 172.0

15

LIEPORIŲ

ŠIA

61.63%

3

106.0 iš 172.0

16

ĄŽUOLYNO 2

KLA

58.72%

3

101.0 iš 172.0

17

GARGŽDŲ VAIVORYKŠTĖS 1

KLA

58.72%

3

101.0 iš 172.0

18

J. BALČIKONIO 2

PAN

58.72%

3

101.0 iš 172.0

19

VYTAUTO DIDŽIOJO 1

KLA

56.98%

3

98.0 iš 172.0

20

JONIŠKIO AUŠROS

ŠIA

56.40%

3

97.0 iš 172.0

21

ANYKŠČIŲ J. BILIŪNO 2

PAN

54.65%

3

94.0 iš 172.0

22

KAUNO J. JABLONSKIO 1

KAU

54.65%

3

94.0 iš 172.0

23

ANTAKALNIO 1

VIL

54.65%

3

94.0 iš 172.0

24

VYDŪNO

KLA

53.49%

3

92.0 iš 172.0

25

JOTVINGIŲ 2

ALY

53.49%

3

92.0 iš 172.0

26

KURŠĖNŲ L. IVINSKIO

ŠIA

53.49%

3

92.0 iš 172.0

27

SAULĖS 1

KAU

52.91%

3

91.0 iš 172.0

28

ŠAKIŲ ŽIBURIO

MAR

52.33%

3

90.0 iš 172.0

29

VILKAVIŠKIO AUŠROS 1

MAR

51.74%

3

89.0 iš 172.0

30

LSMUG 2

KAU

51.74%

3

89.0 iš 172.0

 

REITINGAI

Vieta

Komanda

 

GL1

GL2

GL3

Viso

1

VILNIAUS LICĖJUS 1

VIL

118.0

105.0

84.0

307.0

2

VDU RASOS 1

KAU

115.5

103.5

81.5

300.5

3

ŠIAULIŲ J. JANONIO 1

ŠIA

112.5

103.5

84.0

300.0

4

KTUG 1

KAU

115.5

100.5

73.0

289.0

5

M. BIRŽIŠKOS 2

VIL

112.5

97.0

78.0

287.5

6

S. DAUKANTO 1

VIL

105.0

100.5

78.0

283.5

7

ĄŽUOLYNO 1

KLA

105.0

94.0

84.0

283.0

8

SKUODO P. ŽADEIKIO

KLA

110.5

94.0

78.0

282.5

9

DIDŽDVARIO

ŠIA

115.5

90.0

73.0

278.5

10

LSMUG 1

KAU

108.5

97.0

73.0

278.5

11

ŽIRMŪNŲ 1

VIL

101.5

99.0

78.0

278.5

12

GARLIAVOS JONUČIŲ

KAU

96.5

94.0

78.0

268.5

13

KAUNO JĖZUITŲ 1

KAU

110.5

90.0

67.0

267.5

14

VILNIAUS LICĖJUS 2

VIL

92.0

92.0

81.5

265.5

15

LIEPORIŲ

ŠIA

103.0

102.0

53.5

258.5

16

GARGŽDŲ VAIVORYKŠTĖS 1

KLA

96.5

83.5

73.0

253.0

17

J. BALČIKONIO 2

PAN

108.5

88.0

48.0

244.5

18

VYTAUTO DIDŽIOJO 1

KLA

107.0

70.5

66.0

243.5

19

ANTAKALNIO 1

VIL

92.0

81.0

64.0

237.0

20

ĄŽUOLYNO 2

KLA

115.5

83.5

35.5

234.5

21

KAUNO J. JABLONSKIO 1

KAU

88.0

86.0

59.0

233.0

22

ANYKŠČIŲ J. BILIŪNO 2

PAN

96.5

86.0

48.0

230.5

23

JONIŠKIO AUŠROS

ŠIA

61.5

97.0

68.5

227.0

24

SAULĖS 1

KAU

88.0

78.0

59.0

225.0

25

JOTVINGIŲ 2

ALY

78.5

70.5

70.0

219.0

26

LSMUG 2

KAU

88.0

66.5

64.0

218.5

27

KURŠĖNŲ L. IVINSKIO

ŠIA

83.5

61.0

73.0

217.5

28

VYDŪNO

KLA

105.0

74.5

35.5

215.0

29

VILKAVIŠKIO AUŠROS 1

MAR

100.0

61.0

53.5

214.5

30

VDU RASOS 2

KAU

101.5

45.5

59.0

206.0

 
 

Momentai iš rajono moksleivių krepšinio varžybų

Apdovanojimas

 

  

 

Respublikos vairavimo mokykla apdovanoja 3a gimnazistę pirmūnę Gretą Žumbytę 150 Eurų kuponu vairavimo teisėms gauti. Gimnazijos administracija dėkoja  Respublikos vaitavimo mokyklai už mokinių skatinimą.

 

 

 

 

 

 

 
 

Projektas:  Keisk pamoką į paskaitą

 

   Kovo mėnesio pabaigoje mūsų gimnazijoje lankėsi keturi  Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojai: V. Jokubauskas, H. Vitkus, A. Bliujienė, M. Ščavinskas. Jie 9-12 klasių mokiniams skaitė paskaitas: Tarpukario Lietuvos šaulių sąjunga valstybės gynybos sistemoje, Litvakų fenomenas istoriniu vertinimu, Romos monetos mūsų protėvių kapuose – mįslės ir atsakymai, Kryžiaus žygių ideologės nuostatos Skuodo mūšio  kontekste.

 

 

Vytautas Jokubauskas ( buvęs mūsų gimnazijos  mokinys) pristato savo išleistas knygas apie tarpukario Lietuvą.

 
 

   Kovo 14 – 20 dienomis „Vaikų linija" jau septintą kartą inicijavo „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ". Prie šios puikios akcijos kasmet prisijungia ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Šiais metais tikybos pamokų metu mokiniams pasiūlytos įvairios veiklos, kurių metu buvo skleidžiama gyvenimo be patyčių idėja. Užsiėmimų metu mokiniai kūrė „gimnazijos draugystės taką" , kuriame kiekvienas norintis galėjo „įspausti" take pėdą su savo mintimis apie draugystę, nušviesti gimnaziją saulės spinduliu – komplimentu draugui, mokyklai, mokytojui ir pan., ar tiesiog praskaidrinti dieną lietaus lašeliu – palinkėjimu.
   Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie DRAUGYSTĖS TAKO kūrimo, o ypač tikybos mokytojai Simonai Jurčei.

Socialinė pedagogė

http://www.bepatyciu.lt/vaikams/
http://www.bepatyciu.lt/tevams/
http://www.vaikulinija.lt/naudinga-informacija/musu-naujienos/2016/03/17/pirmaujanti-pagal-patyciu-paplitima-tarp-paaugliu/#sidebar
http://www.vaikulinija.lt/naudinga-informacija/biblioteka/#sidebar

 

Pakeliui į Šv. Velykas

 

   Gyvename laikotarpyje, kuris vadinasi GAVĖNIA. Gavėnia – tai keturiasdešimties dienų laikas, skirtas pasiruošti Jėzaus Kristaus mirties ir prisikėlimo – Velykų šventei. Gavėnia prasideda Pelenų dieną ir baigiasi Didžiojo ketvirtadienio Paskutinės Kristaus vakarienės Mišių pradžioje. Tai tarsi visuotinės Bažnyčios rekolekcijos, susikaupimo ir atgailos laikas, kurio metu tikintieji raginami pažvelgti į Kristaus slėpinį, semtis iš jo jėgų, nuvalyti savo širdį, peržvelgti savo krikščionišką gyvenimą ir atgailos bei susitaikinimo dvasia ruoštis Kristaus prisikėlimo įvykiui. Būtent dabar yra puikus metas susimąstyti apie savo santykį su Dievu ir kitu žmogumi. Kur aš esu Dievo atžvilgiu, kur Dievas  yra man?

   Šv. Juozapo ateitininkų kuopa kovo 17d. pakvietė gimnazistus valandėlei sustoti ir pabandyti priartėti prie Šv. Velykų prasmės. Labiau įsigilinome į gavėnios sudedamąsias dalis, aptarėme pasninką, maldą, gailestingumo darbus. Ėjome Kristaus kančios keliu: ateitininkai pristatė kiekvieną stotį ir pritaikė ją mūsų gyvenimuose apmąstymais, o klasių atstovai atnešė žodžius, kuriuos mums dovanoja gydomojo kelio istorija. Keturiolika kryžiaus kelio stočių – keturiolika raktinių žodžių, kuriuos sukabinome ant šakelių.  Šių žodžių reikia kiekvienam norint suprasti save, kitą ir Šventų Velykų paslaptį.

Peržvelgę Kristaus slėpinį, semkimės  iš jo jėgų, nuvalykime savo širdis,  ir laukime prisikėlimo įvykio – tai yra Šv. Velykų.

Simona Jurčė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavasarinė maisto banko akcija

 

   Kovo 18–19 dienomis visoje Lietuvoje buvo rengiama „Maisto banko“ akcija. Net  dvi dienas, prekybos centruose „IKI“ ir „MAXIMA“  gausus   mūsų gimnazistų būrys prisidėjo savanoriška veikla. Šios gerumo akcijos metu savanoriai Skuodo prekybos centruose kvietė geros valios žmones solidarizuotis su nepritekliuje gyvenančiomis šeimomis, socialinių organizacijų globojamais vaikais, neįgaliaisiais, senyvo amžiaus žmonėmis ir aukoti jų maitinimui reikalingiausių ilgo galiojimo maisto produktų.

 
 

Projekto  partnerių vizitas Skuode

 

   Kovo 13-19 dienomis gimnazijoje viešėjo 15 mokytojų grupė iš Vengrijos, Kroatijos, Ispanijos, Italijos ir Turkijos mokyklų. Visą savaitę mokytojai įtemptai dirbo. Jie lankėsi gimnazijos mokytojų L.Ronkaitienės, R.Laukineitienės, A.Tirunienės, I.Viščiūno, Ž.Ramanavičiaus, L.Vyšniauskienės,I.Rutienės, J.Baškienės pamokose, patys vedė pamokas gimnazijos 1-3 klasių moksleiviams, dalijosi metodinėmis bei IT žiniomis vieni su kitais, kūrė metodų, naudojamų dirbant su literatūros tekstais, banką, planavo tolesnę projekto „READ in Europe“ veiklą. Be to mokytojų grupė susitiko su Skuodo rajono savivaldybės meru J.Pušinsku bei  administracijos direktoriumi P.Vaškiu, lankėsi Skuodo muziejuje bei Mosėdžio akmenų muziejuje, Šauklių riedulyne ir Skuodo liuteronų bažnyčioje. Didelį įspūdį svečiams paliko Palangos gintaro muziejus ir šalta Baltijos jūra. Kai kam tai buvo pati šiauriausia kada nors pasiekta vieta. Įdomus buvo ir edukacinis užsiėmimas su Klaipėdos lėlių teatro aktorėmis, kurio metu mokytojai buvo ne pasyvūs stebėtojai, o entuziastingi lėlių kūrėjai ir valdytojai. Turiningą savaitę užbaigė du gražūs renginiai. Pirmasis iš jų, gimnazijos teatro grupės premjera (Iš)gyvenimas -etiudų spektaklis improvizacija pagal Williamo Goldingo romaną „Musių valdovas", kurios nešamą idėją  puikiai pajuto visi – ir mokantys, ir nemokantys lietuviškai. Ir galiausiai, dabar taip populiariame Protų mūšyje susirėmė jungtinės mokytojų ir 3 gimnazinių klasių moksleivių komandos. Ir nors nugalėjo tik viena komanda, pralaimėjusių nebuvo. O laimėta iš tiesų daug: naujos pažintys, nauji draugai, nauji darbo metodai. Ir noras susitikti vėl. 

 
 

Skuodo P.Žadeikio gimnazija

 

                 Paramos gavimo ir panaudojimo ataskaita

2015m.

 

                                            

        Likutis 2015.01.01                 1346.68 

Gauta

Suma EUR.

UAB „Kuršasta“parama

100.00

V.Dauko parama

30.00

UAB „Skobartas“ parama

60.00

A.Butavičiaus PĮ parama

50.00

XVI abiturientų laidos dovana

300.00

Lėšos iš paramos -labdaros vakaro

540.00

VMĮ 2 proc gauta parama

1150.00

Viso

2230.91

 

                                  Panaudota

Rūbai šokėjams

202.00

Parama mokiniams VŠĮ„Fotonas“

329.52

Minkštasuoliai

500.00

Pirmos pagalbos prekės

46.76

Lubiniai garsiakalbiai (gimnazijos radio)

375.83

Baldai mokytojų kambariui

450.03

Informacinis stendas vestibiulyje

97.43

Viso panaudota

2051.57

           Likutis                                1526.02 EUR

 

2016m gauta parama  Gimnazijos tarybos sprendimu planuojama išleisti:

 

1.Prekės mokinių edukacinėms erdvėms gerinti (netradicinei klasei įkurti) projektams įgyvendinti,mokinių ir mokytojų skatinimui-1500.00 EUR

 

2.Apmokėti už teikimas paslaugas ( mokestis už mokslą gabiųjų mokinių rėmimui respublikinėse dalykinėse mokyklose,transporto paslaugoms  mokinių vykimui į konkursus )-550.00 EUR

 

 
 

Tegu skrenda laisvės paukščiai

 

    Kiekvienam iš mūsų Kovo 11– oji yra svarbi ir įsimintina, nes tai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Todėl labai svarbu šią dieną neužmiršti ir visados stengtis ją paminėti ir švęsti. Daugelis Kovo 11-ąją dieną labai gražiai paminėjome Skuodo mieste, prie Mūro kryžiaus. Šioje šventėje skambėjo mūsų gimnazistų dainuojamos lietuviškos dainos, šokami tautiniai šokiai. Šis minėjimas ne veltui pavadintas „Skrenda laisvės paukštis“ - kiekvienam šventės dalyviui buvo įteiktas trijų spalvų paukštis, tapęs šventės simboliu. Renginį pradėjome patriotiškai giedodami „Tautišką giesmę“, kurios metu buvo pakelta Lietuvos vėliava. Sveikinimo žodį kiekvienam iš mūsų tarė atvykę į šventę garbūs svečiai- tai Švietimo ir mokslo ministrė, Seimo narė  Audronė Pitrėnienė bei Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, kurie pasveikino mus ir ragino džiaugtis laisve. Mūsų gimnazijos mokiniai vedė visą renginį ir buvo labai džiugu matyti, kad jaunimas nuoširdžiai dainavo įvairias lietuviškas dainas bei šoko gražius tautinius šokius, kurie privertė ne vieną žiūrovą patrepsėti ir užtraukti dainą kartu. Tačiau džiugios akimirkos greitai prabėgo, tad šventę baigėme paleidę baltus balandžius į dangų, į laisvę. Balandžiai simbolizavo, kad mes jau daugelį metų galime džiaugtis, kad Lietuva- laisva ir nepriklausoma valstybė. Tad po šios šventės visus žmones puošė plačios šypsenos ir gera nuotaika buvo garantuota kiekvienam iš mūsų.

                                                                             Auksė Šakinytė, IIIb klasė

Proto mūšio „Kartu mes Lietuva“ regioninis etapas Klaipėdoje

 

   Kovo 10 dieną IV c klasei teko garbė atstovauti Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijai regioniniame edukaciniame konkurse – ŠMM organizuotame protų mūšyje „Kartu mes Lietuva“. Į jį klasės atstovai Živilė Mackevičiūtė, Vitalija Dapšauskaitė, Viktorija Litvinaitė, Klaudijus Garmus, klasės auklėtoja Laimutė Ronkaitienė bei vieno iš mokinių tėvelis Saulius Každailis pateko vasario 17d. laimėję I – ąjį konkurso etapą gimnazijoje. Šįkart renginys vyko Klaipėdos turizmo mokykloje, kur varžėsi mokiniai iš viso Klaipėdos regiono (iš viso 10 komandų).  Dalyvavo tiek profesinių mokyklų, tiek progimnazijų, pagrindinių mokyklų, tiek gimnazijų atstovai. Viso renginio metu mokinius lydėjo varžybų dvasia, noras išsiveržti į priekį ir patekti į nacionalinį etapą, kuriame  bus galima rungtis dėl kelionės po Lietuvą. Žinoma, klausimų būta įvairių – istorinių, geografinių, susijusių su muzika, literatūra, kitomis kultūros sritimis.

   Konkurso atmosfera buvo šventiška - atvykusius  pasitiko Klaipėdos turizmo mokyklos moksleiviai -  kiekvienam konkurso dalyviui jie prisegė tautinę vėliavėlę. Komandų staliukus puošė dovanėlės kiekvienam  nariui, o per pertrauką, po dviejų konkurso turų, visi  buvo vaišinami kava, arbata bei Klaipėdos turizmo mokyklos moksleivių konditerių iškeptais gaminiais – daugumai ypač patiko šokoladiniai keksai.

   Šventišką nuotaiką dalyviai dar labiau pajuto po pertraukos - pasveikinti dalyvių ir įteikti jiems Švietimo ministrės padėkų atvyko viceministrė G. Krasauskienė.

Taigi po įtemptos kovos galiausiai paaiškėjo, jog IV c klasės komanda šiame protų mūšyje užėmė 3 – ąją  vietą  - nuo II - os vietos atsiliko tik 0, 5 taško. Nutarta, jog tokį laimėjimą geriausia paminėti naujo filmo peržiūra „Akropolyje“. Tad po  konkurso pasijutome dar vieningesni ir supratome, jog kartu mes  - Lietuva.

 

 Viktorija Litvinaitė, IV c klasės gimnazistė, komandos narė

L. Ronkaitienės nuotraukose akimirkos iš renginio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
„Talentų medžioklė“
 
 

Gavėnios rekolekcijos

 

   Gavėnia – tai keturiasdešimties dienų laikas, skirtas pasiruošti Jėzaus Kristaus mirties ir prisikėlimo – Velykų šventei. Šv. Juozapo kuopa  kovo 4d.  kartu su jaunimo dvasios tėvu – Justinu Palubinsku dalyvavo gavėnios rekolekcijose: argumentuoti atsakymai, diskusijos, susitaikinimo pamaldos, Kristaus kančios kelias ir Šv. Mišios buvo puiki galimybė  stabtelėti ir pažvelgti į savo vidų, ieškoti asmeninio pašaukimo ir apmąstyti savo tikėjimo kelionę.

 
 

Žemaičių žodyno pristatymas

 

     Kovo 3d. 14 val. būrelis gimnazistų ir keletas mokytojų dalyvavome Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vykusio   B. Vanagienės „Šiaurės vakarų žemaičių žodyno“ pristatyme. Jame dalyvavo  Lietuvių kalbos instituto atstovai: profesorė dr. D. Mikulėnienė, dr. V. Meiliūnaitė ir S. Vyniautaitė, Šiaulių universiteto studijų prorektorius dr. J. Pabrėža.

    Sužinojome, kad žodyno autorė Birutė Vanagienė (1934-2011)–ilgametė Lietuvių kalbos instituto darbuotoja, dialektologė, kilusi iš Mosėdžio, todėl savo žodyną vadinusi Mosėdžio žodynu, jame daugiausia ir pateikta gimtosios šnektos žodžių ir iliustratyvių pavyzdžių. Tačiau reikia paminėti, kad žodynas apima Skuodo, Šačių, Ylakių, Serapinų, Vindeikių, Įpilties apylinkes ir šnektas.  Medžiaga rinkta Skuodo ir Kretingos savivaldybėse apie 30 metų.  Renginio metu buvo pasakyta daug gražių žodžių apie žodyno autorę B. Vanagienę. Norisi daryti išvadą, kad tai labai darbštus, kantrus, kruopštus žmogus, parašęs mums, žemaičiams, labai svarbią knygą. Knygos mokslinė redaktorė prof. dr. Danguolė Mikulėnienė taip apibūdino B.Vanagienės veikalą: „Tokio išsamaus ir tokio akademiško žemaičių žodyno dar niekas nėra parašęs... Tai puikus žemaičių tarmių paminklas, liudijantis apie meilę gimtajam kraštui ir gimtajai kalbai. Pergyvenęs autorę, jis įamžino Birutės Vanagienės pavardę tarp iškiliųjų visų laikų žemaičių“. 

   Norėdami pasitikrinti, ar esate tikri žemaičiai ir tebevartojate šios šnektos žodžius, pavartykite šį žodyną.

                                                                                                                         Irma Žumbytė, II b klasė

 
 

Nemokamos teminės paskaitos

 

  Vilniaus Gedimino technikos universitetas jau septintąjį sezoną kviečia moksleivius į nemokamas temines paskaitas Jaunojo inžinieriaus mokykloje (JIM).

  Kviečiame į Kovo paskaitas, kurios vyks  15 ir 17  dienomis, ( paskaitos tvarkaraštis prisegtame faile kovo1, kovo2). Visą paskaitų tvarkaraštį galite rasti čia : http://www.vgtu.lt/norintiems-studijuoti/moksleiviams/jaunojo-inzinieriaus-mokykla/449 .

 
 

Respublikinė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

 

   Kovo 3 ir 4 dienomis Palangoje vyko respublikinė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Tai, kaip sakė šios olimpiados sumanytoja, ŠMM atstovė N. Poderienė, gausiausia dalykinė olimpiada Lietuvoje, nes joje dalyvauja ir Lietuvos mokyklų moksleiviai, ir atstovai iš užsienio lietuviškų mokyklų. Džiugu, kad tarp 133 Lietuvos mokyklų stipriausių gimtosios kalbos žinovų buvo ir mūsų gimnazijos dvyliktokė Viktorija Litvinaitė (IV c kl.).

Nuotraukose Viktorija Litvinaitė (IV c kl.) su mokytoja L. Ronkaitiene bei akimirkos iš olimpiados uždarymo