„Jūros keliais-2015“
Gegužės pabaigoje Lietuvos Aukštoji jūreivystės mokykla ir bendrovė „DFD Seaways“ respublikinio profesinio informavimo konkurso „Jūros keliais-2015“ nugalėtojai Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos komandai ir antrosios vietos laimėtojai Alsėdžių gimnazijos komandai dovanojo kelionę keltu. Maršrutas – Klaipėda – Karlshamnas – Klaipėda. Grįžę po trijų dienų išvykos, atkaklieji žemaičiai teigia, kad tai buvo ne šiaip sau pasiplaukiojimas keltu, o ištisa jūrininko profesijos mokykla.
Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos organizuojamas konkursas yra labai gera metodinė priemonė susipažinti su tokia tik iš pirmo žvilgsnio paprasta atrodančia jūrininko profesija. Norint įveikti „Jūrų kelius“ reikia sportinio pasirengimo, žinių, komandos susiklausymo, atidumo ir atkaklumo. Kiekviena komanda turi atlikti užduotis baseine, dūmų labirinte, navigaciniame treniruoklyje, pirmosios medicinos pagalbos teikimo, metlinio metimo, virvės tempimo. Konkurso dalyviai privalo žinoti net aštuonis jūrinių mazgų rišimo būdus ir jų pavadinimus.
Konkurse „Jūrų keliais-2015“ Pranciškaus Žadeikio gimnazijai atstovavo Živilė Mackevičiūtė, Aldas Rimgaila, Vilius Kaupas, Paulius Jankauskas, Edavinas Milašius, Elijus Každailis, Lukas Karlis Siksnis,Mantas Jasmontas.Moksleiviai, padedami direktorės pavaduotojos D.Kazlauskienės, ruošėsi labai atsakingai ir pasirodė puikiai, visi buvo pakviesti keliauti. Nuo pat pasiruošimo išvykai,komandos nariai labai jautė Aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros centro vadovės dr. Genutės Kalvaitienės ir specialistės Gretos Monkevičiūtės didžiulį dėmesį. Anot grupės narių, suorganizuota ne tik puiki kelionė, bet ir įsimintinas susitikimas su laivo kapitonu Arvydu Glazausku. Susitikta su mechanikais ir technikais pačiame laivo dugne, apžiūrėtos visos patalpos, išvaikščiotas denis. Išplaukiant iš Klaipėdos į jūrą nuleisti abiejų komandų vainikai negrįžusiems jūreiviams. Taip visi plaukiusieji prisilietė ir prie senų jūreivystės tradicijų.
Iš Karlshamno vykome į lašišų muziejumi vadinamą nuostabų gamtos kampelį, lankėme miesto prieigose esančią prieplauką, apžiūrėjome patį miestą. Keista, kad šeštadienį po pietų Karlshamnas visai ištuštėja, matyt, švedai tada perkelia savo laisvalaikį į valtis ir kateriukus, kurių čia nesuskaitoma galybė.
Po susitikimo su kapitonu mums buvo aprodytos visos įmanomos laivo kertelės. Didelį įspūdį paliko laive esantis kalėjimas, kuris, kaip pasakojo apsaugos darbuotojai, kartais būna labai reikalingas.
Moksleiviams ši išvyka įsimins ilgam. Vaikinams didelį įspūdį padarė kapitono profesija. Visi suprato, jog laivo vado pareigos yra labai sunkiai užsitarnaujamos. Kiti mokiniai akcentavo, kad pačiame konkurse jiems buvo labai smagu matyti svečius iš Tarptautinės saugumo ir gelbėjimosi mokymo asociacijos, Lietuvoje esančios laivybos kompanijos ir daugelio jūrinių organizacijų – „Boskalis Baltic“, „Baltnautic“, „Limarko“ laivininkystės kompanijos, laipėdos valstybinio jūrų uosto. Gimnazistų nuomone, ši kelionė buvo pati puikiausia dovana baigiantis mokslo metams ir suteikta unikali galimybė gerai įvertinti savo gebėjimus prieš renkantis karjeros kelią.
Danutė Kazlauskienė
Džiazo festivalis
Mokslo metų pabaigoje mūsų gimnazijos mišrus choras dalyvavo džiazo festivalyje Klaipėdoje. Kruizinių laivų terminale nuskambėjo 5-oji „Jaunoji džiazo banga 2015“. Šiemet šis unikalus renginys į Klaipėdą sukvietė beveik 1,5 tūkst. jaunimo chorų bei ansamblių dalyvių iš visos šalies.„Jaunosios džiazo bangos“ dalyviams pritarė žymūs Lietuvos daininkai Vilius ir Violeta Tarasovai, Kristina Jatautaitė bei pasaulinės muzikos grandas JAV soulo ir džiazo atlikėjas Frank McComb. Scenoje vokalinius gabumus taip pat vaizdavo ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Mūsų gimnazijos muzikos mokytoja Jolanta Raišutienė buvo šio koncerto dirigentė.Jai buvo patikėta diriguoti du kūrinius. Grįžome su puikia nuotaika, spalvingais įspūdžiais ir noru visur ir visada dainuoti. Juk gyvenimas - tai tikrų tikriausias džiazas.
„Poezijos pavasaris 2015“ Skuode
Gegužės 29 dieną, žydint alyvoms bei šviečiant šiltai pavakario saulei, Skuode (kaip ir visoje Lietuvoje) vyko tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2015“ šventė. Tai vienas seniausių šalies kultūrinių renginių, vykstantis jau 51 – ą kartą. Nors poezijos klausytojų buvo ne tiek ir daug, tačiau tikriausiai susirinko tie, kurie šiai subtiliai literatūros rūšiai dar neabejingi. Tarp dalyvių - ir gimnazijos 3c klasės mokinė Viktorija Litvinaitė bei jos klasės auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Laimutė Ronkaitienė.
Šventėje buvo galima išgirsti tiek pokario laikus primenančios, tiek akcentuojančios šiuolaikinės visuomenės problemas bei ydas poezijos.
Renginį vedė poetas Eugenijui Ališankai, dar vadinamas literatūros turistu dėl dalyvavimo daugybėje Europos kultūros renginių. Jis pristatė kitus renginio dalyvius. Verta paminėti, jog tarp jų buvo poetai Meilė Kudarauskaitė, Benediktas Janusevičius, Aleksandras Šidlauskas ir netgi iš Gruzijos atkeliavusi kritikė, eseistė, daugiau nei 20 knygų autorė Mariam Ciklauri. Nors akivaizdu, jog dauguma renginio dalyvių buvo poetai, netrūko kuriančių ir visai ką kita. Vienas iš pavyzdžių – vertėjas Arvydas Valionis, prozininkas Vidas Morkūnas bei bardė, arba, kitaip sakant, dainuojamosios poezijos atlikėja Violeta Bučiūtė. 
Nepaisant to, kad šventė truko tik apie valandą, per ją dalyvių spėta pasidalinti įvairiomis, išminties kupinomis idėjomis, susipažinta ir su įvairių tipų eilėraščiais – keturvėjininkų stilių primenančiais, haiku žanru.
Taigi, renginys suteikė puikių emocijų bei supažindino su dalele šalies kultūrinio elito. Už malonias intelektualines ir jausmines akimirkas dėkojame renginį organizavusiems Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojams. Tikimės, kad tokių švenčių bus ir daugiau.
Viktorija Litvinaitė, 3c klasės gimnazistė
Gimnazistai tikrai myli Lietuvą-kuri prasideda nuo Skuodo
Jau 15 metų Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos bendruomenė įgyvendina projektą „Gimnazijos dienos mieste“. Šiemet buvo paskelbta jo tema „Geri darbai miesto, rajono ir šalies gerovei“. Į šio projekto baigiamąjį vakarą dalyviai rinkosi gimnazijoje gegužės 15d. 17.00 val.
Pradėdama vakarą „Mes labai mylim Lietuvą ir Skuodą“, gimnazijos direktorė Gražina Skarienė pažadėjo gerą nuotaiką, patvirtino, jog bus pasidžiaugta laimėjimais, atliktais darbais, kurie skirti ne tik gimtajam Skuodui Ji pasidžiaugė matydama garbingus svečius ir juos pristatė. Šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė A. Pitrėnienė, Skuodo rajono savivaldybės meras P. Pušinskas, Skuodo švietimo skyriaus vedėjas R. Kasparas, Skuodo švietimo skyriaus vyr. specialistė A. Jasienė.
Gimnazijos tarybos mokinių atstovai 4b kl. mokinė Živilė Dobrovolskytė ir II a klasės mokinys Lūkas Karlis Siksnis aptarė, kokius gerus darbus padarė klasių kolektyvai, įrodydami savo meilę gimtajam Skuodui- tai makulatūros, elektros prietaisų rinkimas, lankymasis lopšelyje darželyje neįgaliųjų vaikų grupėje, Ylakių senelių namuose Skuodo skyriuje, Skuodo parapijos šeimos centro kabineto apipavidalinimas, knygų tvarkymas bibliotekoje, dalyvavimas kraujo donorystės akcijoje “Kraujo lašas“, aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“.
Gimnazijos direktorė dėkojo visiems prisidėjusiems prie gerų darbų akcijos ir tiki kad geri darbai tęsis ,nes gerumas, nesavanaudiškumas, atjauta ir pagalba-tai pačios didžiausios dovanos ir vertybės, kurios yra amžinos- nedega, nerūdija, neskęsta , atsiperka dešimteriopai ir niekada nenueina veltui...
Toliau pagal programą vakaro vedantieji Gimnazijos mokinių prezidentė Živilė Mackevičiūtė ir3a klasės mokinys Vilius Kaupas pristatė dvi komandas, kurios turėjo įrodyti, kas labiau myli Skuodą. Kiekvieną komandą sudarė trys mokiniai, du mokytojai, du tėvai. Šis penktadienio vakaras tapo tikra švente įsijautusiems sirgaliams, vakaro dalyviams, kurie aktyviai palaikė savo komandas. Komandoms prireikė ne tik ovacijų, bet ir sirgalių pagalbos, nes klausimai apie Skuodą buvo ne iš lengvųjų. Teko įveikti istorines, geografines, kalbines, muzikines užduotis. Renginio dalyvių puikią nuotaiką nuolat palaikė gimnazijos šokių konkurse geriausiai pasirodžiusių III b ir III d klasių kolektyvai, skambios gimnazistų ansamblio dainos.
Vakaro metu gražiausius žodžius šeimoms skyrė pavaduotoja D. Kazlauskienė. Šeimos dienos proga apdovanotos abiturientų šeimos už puikų vaikų auklėjimą, jų pasiekimus, už pagalbą gimnazijai: IV a klasės Ž. Žukauskaitės, M. Griščenkovienės šeimos; IV b klasės L., R. Šakaliai, R., A. Dobrovolskiai; IV c klasės I., P. Petrauskai, I., G. Kleinauskai, R., A. Vaseriai; IV d klasės A., D. Januškos. Šeimų šeima 2015 m. tapo Dalytės ir Gintaro Jucevičių šeima ,už dukros Urtės Jucevičiūtės pasiekimus moksle ,aktyvią visuomeninę veiklą,bei nuolatinę šeimos paramą gimnazijai.
Šis vakaras tapo puikia proga paskelbti geriausius šių mokslo metų moksleivius, kurie laimėjo įvairiose rajoninėse olimpiadose ir konkursuose. Švietimo skyriaus vedėjas Romas Kasparas pasidžiaugė gimnazistų pasiekimais ne tik rajone ,bet ir respublikoje. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos vardas skambėjo tarp nugalėtojų respublikinėje anglų kalbios olimpiadoje, respublikiniame meninio skaitymo ir lietuvių filologijos konkursuose .Projekto metu gimnazijos taryba organizavo paramos labdaros akciją tarp tėvelių ir rėmėjų. Buvo renkamos aukos ,kurios bus skiriamos mokinių poilsio erdvėms gerinti ir gabiesiems mokiniams, besimokantiems respublikinėse įvairių dalykų mokyklose paremti. Vakaro metu gimnazijos tarybos pirmininkė L. Vainorienė paskelbė surinktų lėšų ataskaitą. Buvo surinkta 583 Eurai. Gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems už paramą ir palaikymą ir tiki ,kad Skuode yra žmonių, kuriems ne tas pats kokiomis sąlygomis auga būsimieji Lietuvos piliečiai ,kokias turi galimybes siekti savo užsibrėžto tikslo .
Pasiekti projekto tikslai įrodo, kad :Mes tikrai mylim Lietuvą, kuri prasideda nuo Skuodo.
Bronė Tamošauskienė, Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos mokytoja
„Kraujo lašas“
Balandžio 24 d. mūsų gimnazijos aktų salėje įvyko jau 8 –oji neatlygintinos donorystės akcija „Kraujo lašas“, kurioje dalyvavo ypač gausus gimnazistų skaičius.
„Padėti kitiems – mūsų pareiga“, - sakė Vilius. „Malonu padėti „, - antrino Justas, neatlygintinoje kraujo donorystės akcijoje dalyvavęs jau antrą kartą. „Džiaugiamės, kad galime padėti“, -sakė Marius. „Tiesiog nusprendėme, ir tiek“, - teigė Raminta. „Reikia, kad būtų išgelbėta gyvybė. Gal ir pačiam prireiks tokios pagalbos“, - konstatavo Akvilė. „Žmonėms reikia daug kraujo – galime pagelbėti, padėti...To kraujo bus negaila“, - teigė Gabija.
Gydytojas Anatolijus pasidžiaugė, kad daugelis
gimnazistų atėjo kraujo duoti pakartotinai, t.y. jie dalyvavo ankstesnėse donorystės akcijose. O Nacionalinio kraujo centro atstovė Danguolė, apžvelgusi gautus kraujo tyrimų rezultatus, džiaugėsi, kad mūsų moksleiviai labai sveiki.
Akcijoje „Kraujo lašas“ dalyvavo 39 gimnazistai, kraujo paimta iš 34 – ių, 5 dėl sveikatos problemų donorais šiuo metu tapti negalėjo. Iš viso paimta 15750 ml kraujo.
Šiais metais išrinkta ir donoriškiausia klasė. Ja tapo – 4a. Net 13 šios klasės mokinių kartu su savo klasės auklėtoja Kristina Petrulevičiūte, tapo kraujo donorais.
Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Vilma dėkoja visiems kraujo donorams ir tikisi kitąmet sulaukti dar gausesnio būrio, norinčių padėti išgelbėti žmonių gyvybes.
Gerb. Tėveliai,
Maloniai kviečiame kartu apibendrinti signalinio pusmečio rezultatus .
2015 gegužės 7 dieną nuo 17.00 val. iki 19.00 val. kviečiame gimnazijos mokinių tėvelius, globėjus susitikti su mokytojais ir aptarti jūsų vaikų mokymosi rezultatus.
Tikimės nuoširdaus ir dalykiško bendradarbiavimo.
Gimnazijos administracija
„Moksleivių konkursą "Jūrų keliais 2015" laimėjo Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos komanda "Samogitai". Ji plauks laivu į Švediją ir dar gavo piniginį prizą - 1000 eurų.
2015 04 17 Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyko jau septintasis respublikinis konkursas moksleiviams "Jūrų keliais 2015". Jame dalyvavo 12 Lietuvos mokyklų moksleivių komandos. Kiekvieną komandą sudarė 8 moksleiviai, juos lydėjo du mokytojai.
Pagrindinis prizas tradicinis - kelionė AB "DFDS Seways" keltu į Švediją. Šiemet gegužę į
Šiais metais ypatingų svečių statusu konkurso atidaryme dalyvavo Tarptautinės saugumo ir gelbėjimosi mokymo asociacijos nariai (atstovai iš Norvegijos, Švedijos, Japonijos, Lenkijos, Latvijos ir kt.).
2015 04 16d. prasidėjo 66-asis didžiausios pasaulio jūrines mokymo įstaigas vienijančios organizacijos (International Association for Safety and Survival Training - IASST) susitikimas. Lietuvoje, Klaipėdoje, jis vyksta pirmą kartą. Asociacijos nariai nusprendė įsteigti ypatingą piniginį prizą konkurso nugalėtojui - 1000 eurų kišenpinigių kelionei.
Pasak Lietuvos aukštosios Jūreivystės mokyklos Karjeros centro vedėjos Genutės Kalvaitienės, šiemet komandų pasirodymai buvo labai gražūs, tad nudžiugino garbius svečius.
Kasmet stengiamasi sunkinti konkurso užduotis. Šiemet be jau tradicinių užduočių baseine, dūmų labirinte, navigaciniame treniruoklyje, pirmos medicininės pagalbos teikimo, metlinio metimo, virvės tempimo, dviem kiekvienos komandos nariams reikėjo rišti jūrinius mazgus. Kuriuos būtent iš 8 jūrinių mazgų - lėmė burtai.“
Ištrauka iš informacijos „Vakarų ekspreso“
Sveikiname konkurso „JŪRŲ KELIAIS 2015“ komandą:
Aldą Rimgailą 3 c
Vilių Kaupą 3 a
Paulių Jankauską 3 d
Edviną Milašių 3b
Mantą Jasmontą 2 d
Živilę Mackevičiūtę 3 c
Elijų Každailį 3c
Lūką Karlį Siksnį 2 a
Pavad.D.Kazlauskienę
Mokyt. K.Petrulevičiūtę
Komanda dėkoja gimnazijos mokytojams už supratingumą ir palaikymą,už konsultacijas ir pagalbą ruošiantis užduotims mokyt. A.Atminui, sveikatos priežiūros specialistei V.Donielėnei,ketvirtokams gimnazistams U.Jucevičiutei, R.Kleinauskui.
ATVIRŲ DURŲ DIENOS TĖVŲ DARBOVIETĖSE
2015-04-10
Balandžio 10 d. Lietuvos moksleiviai dalyvavo akcijoje „Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse“. Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos, 2 b klasės mokiniai, prisijungėme prie iniciatyvos ir apsilankėme Irmos Tiškutės mamos, Aušros Tiškienės, darbo vietoje.
Maloniai buvome priimti Skuodo viešojoje bibliotekoje. Apie bibliotekos veiklą, paslaugas pasakojo bibliotekos vedėja. Po trumpo pristatymo apie biblioteką, paieškos sistemas, elektroninę skaityklę, buvome pakviesti pažaisti linksmą žaidimą „Atrask biblioteką“. Mums teko surišti laikraštį į aplanką, suklijuoti suplyšusią knygą, rasti reikiamą straipsnį iš rajoninio laikraščio „Mūsų žodis“, surasti didžiausią ir mažiausią bibliotekos knygą. Šis žaidimas supažindino su bibliotekininko darbu, leido plačiau pasivaikščioti ir prisiliesti prie saugomų dokumentų, sužinoti, koks nelengvas bibliotekininko darbas.
Vėliau apsilankėme bibliotekos komplektavimo skyriuje, kur sužinojome, kaip knygos atkeliauja į biblioteką.
Dvi valandos praleistos bibliotekoje neprailgo, suteikė malonių emocijų, suteikė žinių.


2c klasės mokiniai, nuvyko į savo klasės draugo Dovydo Puoliko tėvelio darbovietę „Skuodo vandenys“. Įstaigos vadovas, Raimondas Puolikas, supažindino mus su „Vandenų“ darbu, parodė pagrindinius įrenginius, kurie tiekia vandenį Skuodo miestui.
Mūsų klasė labai džiaugėsi, kad turėjo galimybę pabūti kitoje mokymosi aplinkoje. Vizito metu sužinojome daug naudingos informacijos, praplėtėme savo akiratį.

2a klasės mokiniai apsilankė Simo Narmonto mamos darbovietėje, policijoje. 2a ir 1c mokiniams patiko, nes: policijos budėtojas supažindino su savo darbu, pasakė kiek dirba pareigūnų, pridūrė jog yra aukštesnio rango pareigūnų trūkumas. Galdikas supažindino su įstaigą, papasakojo kokios turi būti pareigūno šaudymo normatyvos, nusivedė į šaudyklą. Parodė sporto salę, papasakojo kokias sportines užduotis pareigūnai turi atlikti, kad išsilaikytu savo pareigose. Narmontienė, supažindino su asmens tapatybių kortelių įsigijimo tvarka. Kelių policininkė priminė kelių eismo taisykles, baudas.

2d klasė lankėsi Skuodo vairavimo mokykloje, kurioje susipažino su vairavimo taisyklėmis, vairavimo pagrindais, stebėjo filmą, kuriame buvo rodomas egzaminas, bandė patys spręsti teorijos užduotis, domėjosi įvairiais klausimais, kuriuos uždavinėjo Vairavimo mokyklos direktoriui Arvidui Kazlauskui. Esame dėkingi už malonų ir šiltą priėmimą, už visus atsakymus, už pabandymą spręsti užduotis, už kavą, arbatą ir sausainius.

4a klasės nuotykiai teisme
Balandžio 10 dieną, 10 valandą 4a klasės kolektyvas draugišku žingsneliu nukeliavo į labai gražų pastatą – Skuodo rajono apylinkės teismą, kuriame mus šiltai pasitiko viena iš teisėjų, Žygimanto mama Skaistė Valinskytė. Tik įžengę į šias patalpas tapome rimtais abiturientais, sekančiais teisėjos pėdomis, vedusiomis mus į antrą aukštą, į kurį įleidžiami tik darbuotojai su specialiomis raktinėmis kortelėmis, tokia proga ten patekti jau gali ir nebepasitaikyti, nebent kas nors iš mūsų klasės taps teismo darbuotojais. Antrame aukšte saugomos įvairios bylos ir svarbūs dokumentai. Jame susipažinome su patalpomis ir teismo darbuotojais: teisėjo padėjėjais, teismo posėdžių sekretorėmis, teismo administracijos sekretore, raštinės darbuotojais, finansininke. Skaistė Valinskytė papasakojo mums daug naudingų dalykų, pavyzdžiui, kokia yra vidutinė teisėjo alga, susipažinome su teismo proceso tvarka, kaip elgtis jei esi pakviestas liudyti, kur kreiptis jei reikia nemokamos teisinės pagalbos, sužinojome, kad yra toks internetinis puslapis kuriame gali stebėti virtualią teismo posėdžių salę, supažindinančią visuomenę su teismo proceso dalyviais, jų funkcijomis ir atsakomybėmis. O mūsų klasė gavo progą pasėdėti realioje teismo salėje, kurioje išgirdome įdomių teisėjos pasakojimų apie jos darbo patirtį, pirmąjį nuosprendį. Sužinojome ką reikia įveikti, kad gautum teisėjos darbą, ką turi studijuoti, kokių savybių reikia, ir kaip sunku slėpti savo emocijas ir nuomonę vykstant teismo procesui. Šis apsilankymas buvo labai naudingas, išeinant bendraklasių lūpose nuskambėjo žodžiai: „Šios įstaigos veiklą įsivaizdavau visai kitaip“. Todėl džiugu, kad gavome progą taip informatyviai praleisti penktadienį.
1a klasė apsilankė Skuodo įmonėje UAB „Kuršasta“. Mus susirinkimų salėje priėmė generalinis direktorius Stanislovas Martinkus. Susitikimo pradžioje mums papasakojo įmonės istoriją. Gamybinę veiklą jie pradėjo 1959 metais dabartiniame policijos komisariate, vėliau persikėlė į dabartinę Sodrą, kol po to apsistojo dabartinėje savo buvimo vietoje. Prieš dabartinį pavadinimą „Kuršasta“ jie turėjo dar kelis pavadinimus, kaip: „MTS“, „MSMV“, „MSV“. Kaip sakė p. S.Martinkus, pavadinimas „Kuršasta“ kilo nuo žodžių Kuršių statyba. Jie taip pat dirbo Kaliningrado srityje, Latvijoje, Baltarusijoje, bei visoje Lietuvoje. UAB „Kuršasta“ užsiima namų renovacija, statybos darbais, kelių tiesimu ir remonto darbais, dirvų sausinimu, tvenkinių ir vejų
įrengimu ir t.t.
Po pokalbio su S. Martinkumi, jis pasiūlė apžiūrėti įmonės pastatą ir teritoriją. Apžiūrėjome kabinetus, pasisveikinome su darbuotojais, taip pat pamatėme ir įmonės turimą techniką. Kaip prisiminimą apie šį apsilankymą S. Martinkus mums įteikė „Kuršastos“ rašiklius ir knygą apie daktarą V.Intą. Šis susitikimas su įmonės darbuotojais, susipažinimas su jos veikla ir turima technika mums buvo įdomus ir prasmingas šiltą penktadienio dieną.
1a klasė G. Stubrauskaitė
Išaušus saulėtam balandžio 10 d. rytui, visa Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos bendruomenė sujudo, sukruto. Kodėl? Atsakymas vienas ir aiškus – šią dieną buvo numatyta mokinių kelionė į įvairias jų tėvų darbovietes, kas suteikė gimnazistams galimybę susipažinti su jiems įdomiomis profesijomis, sužinoti specialybių privalumus bei trūkumus.
Ne išimtis ir 3c klasė, kuri kartu su keliais prie būrio prisidėjusiais mokiniais iš 3b klasės patraukė į Skuodo rajono savivaldybę. Gimnazistų pažintis su šia įstaiga prasidėjo nuo civilinės metrikacijos skyriaus, kurio vedėja Bertulienė maloniai papasakojo jo istoriją, atliekamą pagrindinę funkciją - tai gimimų, mirčių bei santuokų ir ištuokų registravimas. Skyriaus vedėja taip pat pasidalino liūdnais realybės atspindžiais – vis mažiau porų susituokia Skuodo civilinės metrikacijos skyriuje, o ištuokų vis daugėja, be to, kad ir kaip būtų skaudu tai girdėti, žmonės, registruodami artimųjų mirtis, visiškai šių negaili, galbūt netgi džiaugiasi nusimesta našta. Liūdnas mintis praskaidrino Bertulienės asmeninis pavyzdys apie jos profesijos pasirinkimą – kaip teigė moteris, svarbiausia dirbti savo svajonių darbą, ką jai sėkmingai ir pavyko įvykdyti.
Aplankiusi Civilinės metrikacijos skyrių, 3c klasė patraukė į Socialinės paramos skyrių, kur išgirdo apie šio skyriaus darbuotojų atliekamus darbus. Vienas iš jų – išmokų skyrimas socialiai remtiniems žmonėms. Specialistėms tenka tikrinti informaciją apie pašalpos prašančius asmenis, tvarkyti įvairius dokumentus, dėl ko nelieka daug laisvo laiko. Kaip teigė skyriaus darbuotojos, svarbiausia charakterio savybė užsiimant šia profesija - kantrybė, kadangi pašalpų prašytojai gali būti labai įvairūs – tiek geranoriški, tiek piktai nusiteikę.
Neužsibuvę socialinės paramos skyriuje gimnazistai apsilankė ir Vaikų teisių apsaugos skyriuje. Galima manyti, jog čia mokiniams buvo įdomiausia. Na, ir nieko nuostabaus, juk šis skyrius gina kiekvieno vaiko teises. Iš darbuotojų pasakojimų paaiškėjo, kad jiems tenka lankytis globos namuose, eiti į teismuose svarstomas bylas, susijusias su vaikais, netgi dalyvauti policijos apklausose,
jei vienas iš įtariamųjų yra nepilnametis. Pasak specialistų, kartais tenka apsilankyti namuose, kur gyvenimo sąlygos tiesiog apgailėtinos, be to, juos nuolatos kamuoja rūpestis, atsakomybė dėl skriaudžiamų vaikų, kas tikrai
nepalengvina darbo. Vis dėlto, dirbant pagal šią specialybę, būna ir prošvaisčių – kartais pro duris įžengia gražus jaunuolis ar mergina, norintys padėkoti už kažkada jiems darbuotojų suteiktą pagalbą.
Gimnazistai dar spėjo aplankyti Civilinės saugos skyrių, kur sužinojo apie galimybę į mobiliuosius telefonus gauti pranešimus dėl artėjančių potvynių, uraganų. Paskutinės savivaldybės vietos, kuriose apsilankė 3c klasės mokiniai, buvo Žemėtvarkos bei Švietimo skyriai.
Taigi dvi valandos, skirtos šiam renginiui, buvo panaudotos intensyviai ir naudingai informacijai gauti. Tikimės, kad tokių išvykų bus ir daugiau.
Viktorija Litvinaitė, 3c klasės gimnazistė
3d klasė
Pirmiausia nuvykome į UAB „Thermotextile“, kuri užsiima pramoniniu antklodžių, patalynių, pagalvių, užtiesalų iš medvilnės ir sintetinio pluošto siuvimu, didmeninė prekyba antklodėmis ir pagalvėmis. Mums aprodė gamyklos patalpas, supažindino su įvairiais įrenginiais, papasakojo apie gamyklos apyvartą.
Tuo mūsų išvyka nesibaigė. Susipažinę su tekstilės gamybos ypatybėmis keliavome į Mosėdžio gimnaziją, kurioje vyko karjeros diena „Pasirinkimų labirintai“. Renginyje visi mokiniai turėjo galimybę susipažinti su dauguma aukštųjų mokyklų. Universitetus, kolegijas ir profesinio rengimo mokyklas atstovavo dėstytojai ir studentai. Mokykloje galėjome patys pasirinkti į kokias paskaitas ar pristatymus norėjome eiti, turėjome galimybę dalyvauti įvairiose viktorinose, metodiniuose žaidimuose ir protų mūšiuose.
Profesijų diena Skuodo vaikų lopšelyje darželyje
4d klasė
Balandžio 10 — netradicinė diena mokykloje- „Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse“. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos IVd klasės mokinės vyko į Skuodo vaikų lopšelį darželį plačiau susipažinti su ikimokyklinio ugdymo pedagogės profesija. Apie ją mums pasakojo „Skruzdėliukų“ grupėje dirbanti ikimokyklinio ugdymo pedagogė Genovaitė Jakštienė. Sužinojome, jog „Skruzdėliukų“ grupė dirba ekologinio ugdymo kryptimi: vaikai nuo mažens mokomi tausoti gamtą, ja rūpintis- rudenį sodinami medeliai, žiemą vaikai rūpinasi paukštelių lesyklėlėmis,
pavasarį keliami inkilėliai. Grupė dalyvauja įvairiuose rajoniniuose ir respublikiniuose projektuose ekologine tema, taip pat ir patys juos organizuoja- šiuo metu vaikai, bei jų tėveliai dalyvauja ekologiniame konkurse "PRATĘSK MANO GYVENIMĄ“,-susipažinome su darželio patalpose eksponuojamais sukurtais įdomiais eksponatais iš įvairiausių buitinių atliekų. Kiek vėliau dalyvavome viso darželio šventėje- Mažosiose Velykėlėse. Šventę organizavo trys auklėtojos, persirengusios personažais- višta, gaidžiu ir Velykų bobute. Šokome, dainavome ir atlikome užduotį – papuošėme kiaušinį kartu su grupės vaikais. Kiaušinį puošėme iš jogurtų indelių, kamštukų ir kitokių buitinių atliekų. Taip pat, kol svečiavomės darželyje, kiekviena mokinė turėjo po individualią užduotį — prižiūrėjo po 1 grupės vaiką. Ir mokinėms, ir darželio auklėtiniams užduotis patiko, su vaikais susidraugavome, auklėtoja ir vaikai kvietė atvykti dar kartą.

1d klasės mokiniai aplankė kelias tėvelių darbovietes. Tėveliai papasakojo apie savo darbą, leido padirbėti. Nedidelė grupelė merginų apsilankė Skuodo rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje. Jas pasitiko kontrolierė Kristina Nikartienė ( mūsų Gedo mama).
Didelė grupė merginų padirbėjo įvairiose lopšelio-darželio „Liepaitės“ grupėse.

Vaikinus priėmė ir su savo darbo specifika supažindino Arnoldo tėtis Saulius Kilijonas.
Dėkojame savo tėvams už įdomią dieną!
4b klasė per visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse kartu su kitomis 4-omis klasėmis lankėsi Mosėdyje, bendrovėje „Mittet“. Čia buvome supažindinti su sintetinių kailių gamybos technologijomis, pamatėme naujausius įrengimus. Buvo įdomu sužinoti, jog mažame Skuodo rajono miestelyje gaminama produkcija kasmet pasiekia net Japonijos krantus. Ten, iš Mosėdyje pagamintų sintetinių medžiagų, gaminami įvairūs drabužiai. Mokiniai sužinojo daug vertingos informacijos ir netgi svarstė galimybę savo karjerą sieti su „Mittet“ įmone.
Po apsilankymo sintetinių kailių gamykloje turėjome dar ir puikią progą pasisvečiuoti Mosėdžio gimnazijoje, kur vyko „Karjeros diena“. Visi atvykę Skuodo gimnazijos moksleiviai galėjo susitikti su daugelio Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovais. Tai buvo puiki proga sužinoti svarbiausius dalykus apie studijų programas ir, galbūt, netgi atrasti savo svajonių profesiją.
Esame labai dėkingi už mums suteiktą progą apsilankyti Mosėdyje. Tai buvo vertinga kelionė, kuri daugeliui iš mūsų padėjo suprasti, kokią profesiją rinksimės ateityje.
Rajono mokyklų rusų kalbos olimpiada
2015-03-25
I vieta - Laura Lukaitė (3a) - E. Rimkuvienė
I vieta - Indrė Sabaliauskaitė (1a) - E. Rimkuvienė
II vieta - Lukas Butkus (2d) - D. Kazlauskienė
III vieta - Vaiva Veitaitė (2d) - J.Baškienė
III vieta - Lūkas Karlis Siksnis (2a) - D. Kazlauskienė



Spaudos ant tekstilės įmonė MB „Marškinėliai“ organizuoja konkursą, skirtą 5 - 12 klasių
moksleiviams. Kūrybinio konkurso tikslas – skatinti Lietuvos moksleivių kūrybiškumą ir aktyvumą.
KONKURSO TEMA: PAŠĖLĘ MARŠKINĖLIAI
DALYVIAI:
Konkurse gali dalyvauti 5 – 12 klasių moksleiviai;
Visi konkurso dalyviai yra skirstomi į dvi amžiaus grupes: 5 - 8kl ir 9 - 12kl.
KONKURSO SĄLYGOS:
5 – 8 klasių moksleiviai darbus siunčia nuo klasės. Klasė turi pateikti bent 10 piešinių arba
nuotraukų;
9 – 12 klasių moksleiviai darbus siunčia individualiai. Moksleivis turi atsiųsti 1 piešinį,
darbas turi būti pieštas kompiuteriu (CorelDraw arba Adobe Photoshop programomis);
Darbus reikia atsiųsti (paštu, elektroniniu paštu) arba pristatyti į įstaigą iki 2015.04.10.
LAIMĖJIMAI:
Iš visų 5 - 8 klasių dalyvių,bus išrinktas vienas laimėtojas. Visi laimėjusios klasės
moksleiviai gaus marškinėlius su pasirinkta fraze;
Iš visų 9 - 12 klasių moksleivių bus išrinkti 3 laimėtojai. Laimėtojai gaus marškinėlius su
pasirinkta fraze.
DARBUS SIŲSTI ADRESU:
MB „Marškinėliai“
Raudondvario pl. 76, Kaunas LT- 47182
El paštas: paselemarskineliai@gmail.com
Tel.:
+37063086657
Internetinė svetainė: www.crazymarskineliai.lt
Įmonės Facebook paskyra: https://www.facebook.com/crazymarskineliai.lt
Rajoninė chemijos olimpiada
2015 - 01 - 16
I vieta - Modestas Milius 1c
I vieta - robertas Zubė 2d
mokytoja: J. Kubilienė
III vieta - Indrė Sabaliauskaitė 1a
mokytoja: G. Skarienė
I vieta - Vitalija Dapšauskaitė 3c
I vieta - Vitalijus Griščenkovas 4a
III vieta - Monika Petrauskaitė 4c
mokytoja: N. Mlinkauskienė
Rajoninė anglų kalbos olimpiada
2015 01 14 d. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje vyko 11 klasių anglų k. olimpiados rajono etapas. Mūsų gimnazijos mokiniai pasirodė puikiai.
I vieta – Aurimas Mickus 3a (mokyt. Žydrūnas Ramanavičius)
II vieta – Birutė Girkantaitė 3a (mokyt. Žydrūnas Ramanavičius)
Respublikinėje olimpiadoje, kuri vyks vasario 28 d. Vilniuje, atstovaus Aurimas Mickus.
Linkime sėkmės!
Studijos. Darbas. Karjera...
Abejonės dėl būsimos specialybės kamuoja ne retą. Vienas net neįsivaizduoja, kur galėtų save realizuoti po mokyklos baigimo, kitam tiesiog trūksta palaikymo dėl pasirinktos profesijos. Siekiant bent šiek tiek sumažinti jaunuolių nežinomybę dėl ateities ir padėti jiems apsispręsti, mūsų gimnazijoje nuolat organizuojami įvairūs programos ,,Ugdymas karjerai“ renginiai - pokalbiai, išvykos, susitikimai.
Sausio 30 d. į tradicinį kiekvienų mokslo metų renginį „Studijos. Darbas. Karjera“ vėl buvo pakviesti gimnazijos mokiniai. Į susitikimą su gimnazistais, gimnazijos administracija ir mokytojais atvyko būrys buvusių mokinių, dabar jau įvairių Lietuvos ir užsienio universitetų bei kolegijų studentų. Malonu, kad savo darbo patirtimi atvyko pasidalinti ir keli mūsų gimnazijos mokinių tėveliai.
Renginys prasidėjo klasės valandėle, per kurią visi mokiniai išsiskirstė po atskirus kabinetus, kuriuose turėjo progą paklausyti atvykusių svečių ir gauti naudingos informacijos apie juos dominančias specialybes. O pasirinkti tikrai buvo iš ko - nuo studentų pirmakursių iki jau mokslus įpusėjusių ar juos baigusių ir jau dirbančių įvairių profesijų atstovų: ekonomistų, finansininkų, fizikų, kalbininkų, kūrybinių industrijų, kineziterapijos specialistų, gaisrininkų, policininkų kt.
Po klasės valandėlės norėjusiems buvo suteikta galimybė susitikti su visais atvykusiais svečiais aktų salėje. Juos kalbino direktorės pavaduotoja ugdymui Danutės Kazlauskienės, kuri paprašė svečių paatvirauti, ką jie dabar mano apie savo buvusią mokyklą, ir iškėlė provokacinį klausimą - ar popamokinė veikla, dalyvavimas įvairiuose renginiuose ir, be abejo, pamokose mokantis mokykloje yra prievarta? Savo nuomonę ryžosi išsakyti prieš 5,5 metų gimnaziją baigęs Edvardas Trakumas, kuris teigė, jog visa tai nėra prievarta, o tik mokytojo nora
s padėti mokiniui, ko nors pasiekti. Esą, jei mokytojas siūlo, kur nors dalyvauti, tai rodo, jog jis tiki mokinio galimybėmis. Pateikdamas savo gyvenimą kaip pavyzdį, Edvardas įtikino renginio dalyvius, jog būtent popamokinė veikla jam sudarė galimybes pamatyti pasaulį, vėliau padėjo sėkmingai įsitvirtinti darbe.
Tiesa, kai kurie studentai išsakė nuomonę, kad visuomeninei veiklai studijų metais ne visada lieka laiko, - vienos mediciną studijuojančios merginos žodžiai privertė klausytojus šiek tiek susimąstyti apie laiko vadybą studijų metais - pasak minėtos merginos, veikla, tiesiogiai nesusijusi su studijomis, gali joms trukdyti.
Garsių plojimų sulaukė Skuodo jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Budrienė, papasakojusi apie visas savo gyvenimo profesijas, kurių buvo daug ir įvairių – nuo indų plovėjos, kepėjos iki teatro režisierės. Nors ji nebuvo baigusi teatro studijų, bet dirbti padėjo patirtis, įgyta lankant dramos būrelį dar mokykloje. Taigi jos kalba patvirtino, kokia naudinga popamokinė veikla. Iš tolesnės D. Budrienės kalbos paaiškėjo, jog ir jai nebuvo svetimos abejonės dėl studijų, kadangi, pasirinkusi studijuoti žemės ūkio technologijas ir jų vadybą Lietuvos žemės ūkio universitete, jautėsi kaip ne savo rogėse, o ir baigusi studijas, nelaikė savęs tinkama žemės ūkio specialiste, tad nutarė studijuoti tai, kas labiausiai traukė, – pedagogiką. Baigdama savo emocingą kalbą, aktyvi visuomenės veikėja akcentavo, jog būtent užsispyrimas ir tikslo siekimas jai padėjo tapti tuo, kuo yra šiandien.
Susitikimo metu buvo galima išgirsti studentų nerimą dėl ateities, dėl menkų profesinių perspektyvų Lietuvoje, o ypač Skuode. Tokios mintys neramina - juk mūsų mieste jau ir taip trūksta jaunų žmonių.
Renginiui baigiantis, apie tai, kad svarbu profesiją pasirinkti ne pagal tėvų, o savo norą, kalbėjo mama Nijolė Mackevičienė. Ji pateikė kurso draugo pavyzdį - pradžioje jis studijavo ekonomiką, nes to norėjo tėvai, bet vėliau tapo humanitarinių mokslų daktaras. Taigi širdies balsas svarbesnis nei tėvų nuomonė.
Renginį apibendrino gimnazijos direktorė Gražina Skarienė. Ji pasidžiaugė, kad toks didelis būrys jaunų žmonių nors kelioms valandėlėms susirinko į gimtąją mokyklą. Jeigu buvę mokiniai grįžta, vadinasi, čia jiems buvo gera, o gimnazijos bendruomenės pagrindinis tikslas ir yra paversti gimnaziją mokinių antraisiais namais, iš kurių jie pasitikintys savimi išeitų į pasaulį.
Viktorija Litvinaitė, III c kl. gimnazistė
Kristijono Donelaičio jubiliejinių metų užbaigimas Skuode
Atrodo, jog Skuodo mieste vykstantys renginiai turi tendenciją pritraukti tiek dalyvių, kad uodas snapo neįkiš. Kaip ir šiek tiek anksčiau vykęs susitikimas su poetu Justinu Kubiliumi, dabar konferencija „Kristijono Donelaičio jubiliejinius metus užbaigiant“ sulaukė didelio būrio klausytojų, tarp kurių buvo ir mokinių, atėjusių pasigaudyti minčių apie K. Donelaitį savo būsimiems rašiniams, ir šiek tiek vyresnių renginio dalyvių, kurie taip pat energingai rašėsi mintis, išsakytas pranešėjų.
Taigi, renginys prasidėjo muzikos akcentu, po to konferencijos svečius bei dalyvius sveikino LR seimo narė Audronė Pitrėnienė. Ji pasidalijo įspūdžiais, patirtais per visus K. Donelaičio jubiliejinius metus. Ypač pasidžiaugė keliais LR seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto apsilankymais Tolminkiemyje, kur 36 metus gyveno, dirbo pastoriumi bei kūrė mūsų didysis klasikas. Seimo narė pasidžiaugė, kad kiekvieną kartą lankydamasi Tolminkiemyje, sutikdavo žmonių iš Lietuvos - susipažino su gydytojų būriu iš Telšių, kurie, savarankiškai susiorganizavę kelionę, nusprendė paminėti Donelaičio jubiliejų bažnyčioje, kurioje pastoriavo K. Donelaitis, skaitydami autoriaus poeziją. Pasak Audronės Pitrėnienės, prie Donelaičio pritinka viskas, net gitaros skambesys, jei tai daroma nuoširdžiai. Kitas jaudinantis pavyzdys - šiauliečių delegacija. Jie savo noru Tolminkiemyje suorganizavo talką - patys atsivežė grėblius, kastuvus, benzopjūklus ir sutvarkė aplinką aplink K. Donelaičio memorialą. Pati Seimo narė iš Lietuvos vežėsi vandenį tam, kad palaistytų ąžuoliukus, kuriuos pasodino K.Donelaičio garbei. Nuo tokių darbų ir prasideda mūsų tapimas žmonėmis.
Po nuoširdaus Seimo narės pasisakymo sveikinimo žodį tarė LR kultūros ministras Šarūnas Birutis. Jis akcentavo, jog Donelaitis yra vienas iš pagrindinių kultūros ramsčių, kuris perteikia mūsų tapatybę. Sveikinimo žodį tarė ir Skuodo rajono savivaldybės meras Stasys Vainoras.
Po sveikinimų Meno mokyklos salėje nuskambėjo K. Donelaičio hegzametras - ištraukas iš „Metų“ atskirų dalių skaitė Pr. Žadeikio gimnazijos mokinys Aurimas Mickus, kunigas Justinas Palubinskas, Švietimo skyriaus specialistė Aldona Jasienė ir mokytoja Laimutė Ronkaitienė.
Po emocinio akcento prasidėjo tikra INTELEKTUALINĖ PUOTA - svečių pranešimai. Savo patirtimis, atradimais, apmąstymais dalijosi 5 pranešėjai. Pirmąjį pranešimą skaitė Vilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto profesorius, Lietuvos mokslų akademijos mokslinis sekretorius habil. Dr. Domas Kaunas. Jo pranešimo tema - „Kristijono Donelaičio asmeninė biblioteka: rekonstrukcijos bandymas“. Pasak profesoriaus, iki šiol niekas nekalbėjo apie Donelaičio asmeninę biblioteką galbūt todėl, kad to fakto netyrė istorikai, komunikacijų mokslininkai. Domas Kaunas turėjo tikslą paneigti arba patvirtinti Donelaičio bibliotekos egzistavimą. Pranešimo pabaigoje padaryta išvada, kad Donelaitis asmeninę biblioteką turėjo, tik jos istorija nutrūko poetui mirus.
Antro pranešim
o tema - „Vargo prasmė K. Donelaičio pasaulyje“. Pranešėjas - Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas dr. Regimantas Tamošaitis. Improvizuota Regimanto Tamošaičio kalba sužavėjo intelektualumu, gilumu ir nustebino K. Donelaičio ,,Metų“ galimomis sąsajomis net su šiandiena. Pavyzdžiui, kalbėtojas iškėlė klausimą, kas yra baudžiauninkas - ar tas, kuriam lažas primestas, o gal tas, kuris lekia į užsienį dirbti bet ką, kadangi vertina tik materialumą? Pasak Regimanto Tamošaičio, būtent K. Donelaičio kūrinys parodė, kokia turi būti ori visuomenė. Literatūrologas taip pat kalbėjo apie klasikos skaitymą. Kaip teigė jis, visuomenės daugumai ji nėra vertybė, nes tai rimtas dalykas, netgi auka, nes ypač K. Donelaitį skaityti reikia susikaupus. Bet, kaip teigė kalbėtojas, kuo didesnė auka, tuo daugiau gauni, be to, klasika, nors ir nėra kasdienybė, gyvena mūsų sielose ir yra orientyras aukštesnių tikslų link.
Trečioji pranešėja - Klaipėdos universiteto profesorė, Literatūros katedros vedėja dr. Roma Bončkutė. Jos pranešimo tema - „Kristijono Donelaičio įtaka Simonui Daukantui“. Remdamasi įvairiais šaltiniais, R. Bončkutė klausytojams įrodė, jog Daukantas buvo pats geriausias XIX a. K. Donelaičio skaitytojas - iš grožinės literatūros pradininko jis sėmėsi išminties, išmoko net hegzametro, kurio galima rasti ,,Būde“. O pirmasis Lietuvos istorikas buvo lyg sodraus žemaitiško žodžio mokytojas net pačiam Romualdui Granauskui.
Ketvirto pranešimo „Kalbinio „viežlybumo“ tradicija šiandienos visuomenėje: tęsime ar būsime mo
dernūs?“ autorė - LR Valstybinės kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė. Pranešėja iškėlė rimtą problemą - nebekuriami lietuviški terminai mokslo išradimams, tyrimams ir pateikė pavyzdį - kartą ji kalbėjo su mokslininku ir paprašė lietuvių kalba parašyto mokslinio straipsnio, bet šis jai tegalėjo duoti angliškai sukurptą tekstą, tad kyla klausimas - kodėl taip nebegerbiama, nebesaugoma gimtoji kalba, kuri yra mūsų paveldėtos tapatybės ženklas?
Konferenciją apibendrino LRS kanceliarijos Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas. Jis kalbėjo apie Kristijono Donelaičio jubiliejinių metų programą Lietuvoje ir pasaulyje, buvo parodyta vaizdo medžiaga apie LR Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto veiklą Karaliaučiuje jubiliejiniais Kristijono Donelaičio metais.
Taigi informacijos visi konferencijos dalyviai gavo tikrai daug. Labai svarbu, kad ją skuodiškiams suteikė tikras Lietuvos intelektualinis elitas. O už galimybę būti, klausytis, sužinoti dėkojame konferencijos organizatoriams - Skuodo viešosios bibliotekos darbuotojams ir LR seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui ir jo pirmininkei Audronei Pitrėnienei.
Viktorija Litvinaitė, III c klasės mokinė
„Skaitima žemaitėška“
Penktadienį, spalio 24 d., Skuodo muziejuje vyko konkursas „Skaitima žemaitėška“, skirti mūsų žemiečio Simono Daukanto 221 - osioms gimimo metinėms. Gimnazijos skaitovų: Gintarės Žukauskaitės, Jolantos Januškaitės, Editos Grigutytės ir Viliaus Kaupo,- tarmiškas žodis skambėjo tarp 36 įvairių amžiaus
grupių žemaičių kalbos mylėtojų.
Džiaugiamės, kad dvi pirmąsias prizines vietas 10 - 12 klasių amžiaus grupėje laimėjo mūsų gimnazistai Vilius Kaupas (II vieta) ir Gintarė Žukauskaitė (I vieta). Sveikiname laimėtojus ir linkime jiems sėkmės respublikiniame šio konkurso etape.
Konferencija „Mano turtas - dangus mėlynas ir sugraudinta širdis“
Spalio 10 dieną, jau nutilus vasaros atostogų šurmuliui, Skuodo meno mokykloje vyko Skuodo
viešosios bibliotekos organizuota konferencija „Mano turtas - dangus mėlynas ir sugraudinta širdis“, skirta paminėti šimtąsias poeto, vienuolio, teologijos daktaro, visuomenės veikėjo, eseisto Leonardo Andriekaus gimimo metines. Į renginį susirinko ne tik vyresni klausytojai, bet ir gausus būrys mokinių iš Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos, kuriems buvo labai įdomu susipažinti su Leonardo Andriekaus biografija, asmenybe ir kūryba. Konferencija buvo pradėta muzikiniu akcentu - visi galėjo pasiklausyti smuikų ir fortepijono darnaus skambesio, taip pat LR Seimo
narės Audronės Pitrėnienės pasveikinimu ir mažų dovanėlių įteikimu renginio organizatoriams ir pranešimų apie šią atmintiną asmenybę skaitytojams.
Po konferencijos atidarymo žodis suteiktas pranešėjams. Pirmąjį pranešimą, pavadintą „Pasilikau tik dangų mėlyną“, skaitė dr. Virginija Paplauskienė. Iš jo sužinota, koks buvo Tėvo Leonardo Andriekaus kūrybos ir gyvenimo kelias. Paaiškėjo, jog ši asmenybė kilo iš Barstyčių, mokėsi šio miestelio pradinėje mokykloje, po to Sedos progimnazijoje, o galiausiai Kretingos pranciškoniškoje berniukų gimnazijoje.
Likimui nubloškus į JAV, Leonardas Andriekus buvo aktyvus lietuvių išeivijos narys, rūpinosi kitais lietuvių rašytojais, o ypač Alfonsu Nyka - Niliūnu, taip pat 10 metų buvo Lietuvių rašytojų draugijos JAV pirmininkas ir ypač dirbo, kad būtų atgauta Lietuvos nepriklausomybė - dalyvavo įvairiose demonstracijose ir protestų mitinguose. Pranešimas buvo labai šiltas ir emocingas - iš jo buvo galima suvokti, kiek širdies įdėjo pranešėja tyrinėdama šio didžio žemaičio gyvenimą ir veiklą.
Antrąjį pranešimą „Leonardo Andriekaus gyvenimas ir kūryba: asmenybės universalėjimas“ skaitė dr.
poetas Dainius Sobeckis. Po kavos pertraukos buvo išklausyti dar du įdomūs pranešimai - vienuolio pranciškono Bernardo ir Barstyčių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Elinos Rusteikienės. O konferencijos pabaigoje jautriai apie savo dėdę kalbėjo Leonardo Andriekaus dukterėčia - jo sesers dukra.
Po pietų konferencijos organizatoriai pakvietė dalyvius į Skuodo Šventos Trejybės bažnyčią, kur po šv. Mišių buvo skaitoma Leonardo Andriekaus poezija.
Tą dieną Skuodą pasiekė stiprus intelektualinis užtaisas - tie, kurie buvo konferencijoje, tikrai jį pajuto.
Viktorija Litvinaitė, III c klasė
Festivalis - „Gyvasis vanduo“
Sekmadieni vokalinis ansamblis „Gimnazistai“ dalyvavo IV-ąjame gyvos muzikos festivalyje „Gyvasis vanduo“, kuris vyko Salantų kultūros centre.Tai puiki proga naujam kolektyvui išbandyti savo jėgas, parodyti save, o ir pasimokinti iš kitų. Festivalyje dalyvavo:
1a kl. Rimkutė Monika
1a kl. Buivydaitė Inesa
3b kl. Milašius Edvinas
3c kl. Mackevičiūtė Živilė




,,Kūrybinės partnerystės"
Vakar, rugsėjo 23 dieną, Vilniuje įvyko projekto ,,Kūrybinės partnerystės" Tinklo susitikimas, kuriame dalyvavo 300 žmonių iš visos Lietuvos - tai mokyklų, vienerius, dvejus ar trejus metus dirbusių projekte ,,Kūrybinės partnerystės", atstovai. Renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos
komanda: direktorė G. Skarienė, mokytojos L. Vaitulevičienė ir L. Ronkaitienė bei projekto dalyvės ,,Tyrinėjanti klasė" (dabartinės III c) reprezentantai Ž. Mackevičiūtė, D. Kildaitė ir
K. Garmus. Visos mokyklos turėjo parengti savo patirties projekte istorijas ir kūrybiškai jas pristatyti. Taigi mūsų gimnazijos komanda savo patirtį projekte perteikė leisdami klausytojams ją pajusti klausa, rega, uosle - pasipuošę spalvingomis De Bono kepuraitėmis, atlikome faktologų, emocijų žmonių, menininkų ir praktikų vaidmenis: susitikimo dalyviai klausėsi mokytojos L. Ronkaitienės ir Deimantės pasakojimų, buvo sužavėti Živilės atliekama klasės kvepalų ,,Po lietaus" reklama, o Klaudijus leido renginio dalyv
iams vienetiniais kvepalais net pasikvėpinti. Po pristatymų kūrybiškais metodais istorijos buvo aptarinėjamos, diskutuota, pasidžiaugta, pasidalinta...
Antroji renginio dalis - ,,Kūrybinė laboratorija": 300 žmonių kūrė ,,Kūrybiškos mokyklos" projektą dirbdami įvairiais kūrybiškais metodais - organizatoriams nei energijos, nei išradingumo, nei nuotaikos netrūko, o dalyviai ir judėjo, ir vaikščiojo, ir sukritę salėje ant grindų piešė, projektavo, diskutavo... Iš tikrųjų mes MOKĖMĖS, tik kitaip...Ko gero, daugumai taip mokytis tikrai patiktų, reikia tik šias idėjas priimti, jas skleisti ir...KEISTIS KARTU...
L. Ronkaitienė