„Jūros keliais-2015“

 

  Gegužės pabaigoje Lietuvos Aukštoji jūreivystės mokykla ir bendrovė „DFD Seaways“ respublikinio profesinio informavimo konkurso „Jūros keliais-2015“ nugalėtojai Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos komandai ir antrosios vietos laimėtojai Alsėdžių gimnazijos komandai dovanojo kelionę keltu. Maršrutas – Klaipėda – Karlshamnas – Klaipėda. Grįžę po trijų dienų išvykos, atkaklieji žemaičiai teigia, kad tai buvo ne šiaip sau pasiplaukiojimas keltu, o ištisa jūrininko profesijos mokykla.

  Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos organizuojamas konkursas yra labai gera metodinė priemonė susipažinti su tokia tik iš pirmo žvilgsnio paprasta atrodančia jūrininko profesija. Norint įveikti „Jūrų kelius“ reikia sportinio pasirengimo, žinių, komandos susiklausymo, atidumo ir atkaklumo. Kiekviena komanda turi atlikti užduotis baseine, dūmų labirinte, navigaciniame treniruoklyje, pirmosios medicinos pagalbos teikimo, metlinio metimo, virvės tempimo. Konkurso dalyviai privalo žinoti net aštuonis jūrinių mazgų rišimo būdus ir jų pavadinimus.

  Konkurse „Jūrų keliais-2015“ Pranciškaus Žadeikio gimnazijai atstovavo Živilė Mackevičiūtė, Aldas Rimgaila, Vilius Kaupas, Paulius Jankauskas, Edavinas Milašius, Elijus Každailis, Lukas Karlis Siksnis,Mantas Jasmontas.Moksleiviai, padedami  direktorės pavaduotojos D.Kazlauskienės, ruošėsi labai atsakingai ir pasirodė puikiai, visi buvo pakviesti keliauti. Nuo pat pasiruošimo išvykai,komandos nariai labai jautė Aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros centro vadovės dr. Genutės Kalvaitienės ir specialistės Gretos Monkevičiūtės didžiulį dėmesį. Anot grupės narių, suorganizuota ne tik puiki kelionė, bet ir įsimintinas susitikimas su laivo kapitonu Arvydu Glazausku. Susitikta su mechanikais ir technikais pačiame laivo dugne, apžiūrėtos visos patalpos, išvaikščiotas denis. Išplaukiant iš Klaipėdos į jūrą nuleisti abiejų komandų vainikai negrįžusiems jūreiviams. Taip  visi plaukiusieji prisilietė ir prie senų jūreivystės tradicijų.

   Iš Karlshamno vykome į lašišų muziejumi vadinamą nuostabų gamtos kampelį, lankėme miesto prieigose esančią prieplauką, apžiūrėjome patį miestą. Keista, kad šeštadienį po pietų Karlshamnas visai ištuštėja, matyt, švedai tada perkelia savo laisvalaikį į valtis ir kateriukus, kurių čia nesuskaitoma galybė. 

  Po susitikimo su kapitonu mums buvo aprodytos visos įmanomos laivo kertelės. Didelį įspūdį paliko laive esantis kalėjimas, kuris, kaip pasakojo apsaugos darbuotojai, kartais būna labai reikalingas.

  Moksleiviams ši išvyka įsimins ilgam. Vaikinams  didelį  įspūdį padarė kapitono profesija. Visi suprato, jog laivo vado pareigos yra labai sunkiai užsitarnaujamos. Kiti mokiniai akcentavo, kad pačiame konkurse jiems buvo labai smagu matyti svečius iš Tarptautinės saugumo ir gelbėjimosi mokymo asociacijos, Lietuvoje esančios laivybos kompanijos ir daugelio jūrinių organizacijų – „Boskalis Baltic“, „Baltnautic“, „Limarko“ laivininkystės kompanijos, laipėdos valstybinio jūrų uosto. Gimnazistų nuomone, ši kelionė buvo pati puikiausia dovana baigiantis mokslo metams ir suteikta unikali galimybė gerai įvertinti savo gebėjimus prieš renkantis karjeros kelią.

 Danutė Kazlauskienė

Džiazo festivalis

 

   Mokslo metų pabaigoje mūsų gimnazijos mišrus choras dalyvavo džiazo festivalyje Klaipėdoje. Kruizinių laivų terminale nuskambėjo 5-oji „Jaunoji džiazo banga 2015“. Šiemet šis unikalus renginys į Klaipėdą sukvietė beveik 1,5 tūkst. jaunimo chorų bei ansamblių dalyvių iš visos šalies.„Jaunosios džiazo bangos“ dalyviams pritarė žymūs Lietuvos daininkai Vilius ir Violeta Tarasovai, Kristina Jatautaitė bei pasaulinės muzikos grandas JAV soulo ir džiazo atlikėjas Frank McComb. Scenoje vokalinius gabumus taip pat vaizdavo ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Mūsų gimnazijos muzikos mokytoja Jolanta Raišutienė buvo šio koncerto dirigentė.Jai buvo patikėta diriguoti du kūrinius.  Grįžome su puikia nuotaika, spalvingais įspūdžiais ir noru visur ir visada dainuoti. Juk gyvenimas - tai tikrų tikriausias džiazas.

 
 

„Lik sveika, mokykla 2015“

  Birželio 1-ą dieną vyko neformalaus ugdymo projektas „Lik sveika, mokykla 2015“. Į Skuodo miesto aikštę mokykliniais autobusiukais suvažiavo vaikai iš visų rajono ugdymo įstaigų. Čia juos karališkai pasitiko Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos meno kolektyvai, teatrališkai apjungę šventę. Visi dalyvavo įvairiose veiklose, konkursuose, užsiėmimuose, kuriuos padėjo rengti partneriai: Piešinių konkursas „Vaikystės žiedas“ ( Skuodo Meno mokyklos dailės skyrius); Viktorina „(Ne)žiniukų sala“ (Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka); „Riedančių gatvelė“,(Skuodo kūno kultūros centras); „Mažylių pievelė“,(Skuodo rajono kultūros centras); „Sėkmės ratas“(Pr.Žadeikio gimnazija). Kokia gi šventė be koncerto. Turėjome puikią galimybę pamatyti, kokie neformalaus ugdymo užsiėmimai vyksta kiekvienoje rajono mokykloje, pasidžiaugti pačiais šauniausiais meno kolektyvų pasirodymais. Vaikystės šventė palietė visų širdeles. Visi, dalyvavę šventėje buvo pagerbti, apdovanoti atminimo prizais, diplomais. Dar kartą pasidžiaukime šventės akimirkomis.

 
 

Pilietinė akcija „Ilgesio pieva“

 

 

    

Gimnazijos moksleiviai birželio 4 d. paminėjo 74-ąsias pirmųjų masinių  trėmimų metines.

 

Prieš 74 metus daugelis lietuvių neteko savo Tėvynės. 1941 m. birželio 14 d., 3 val. ryto, Sovietų Sąjungos represinės struktūros pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į atokias Sovietų Sąjungos šiaurines teritorijas. Per keletą dienų į gyvulinius vagonus buvo sugrūsta ir iš Tėvynės išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Gimnazistai skaitė savo giminaičių tremtinių ir partizanų prisiminimus. Apie tremtį pasakojo buvusi tremtinė Joana Viščiūnienė.

„Poezijos pavasaris 2015“ Skuode

 

  Gegužės 29 dieną, žydint alyvoms bei šviečiant šiltai pavakario saulei, Skuode (kaip ir visoje Lietuvoje) vyko tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2015“ šventė. Tai vienas seniausių šalies kultūrinių renginių, vykstantis jau 51 – ą kartą. Nors poezijos klausytojų buvo ne tiek  ir daug, tačiau tikriausiai susirinko tie, kurie šiai subtiliai literatūros rūšiai dar neabejingi. Tarp dalyvių - ir gimnazijos 3c klasės mokinė Viktorija Litvinaitė bei jos klasės auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Laimutė Ronkaitienė.

  Šventėje buvo galima išgirsti tiek pokario laikus primenančios, tiek akcentuojančios šiuolaikinės visuomenės problemas bei ydas poezijos.  Renginį vedė poetas Eugenijui Ališankai, dar vadinamas literatūros turistu dėl dalyvavimo daugybėje Europos kultūros renginių. Jis pristatė kitus renginio dalyvius. Verta paminėti, jog tarp jų buvo poetai Meilė Kudarauskaitė, Benediktas Janusevičius, Aleksandras Šidlauskas ir netgi iš Gruzijos atkeliavusi kritikė, eseistė, daugiau nei 20 knygų autorė Mariam Ciklauri. Nors akivaizdu, jog dauguma renginio dalyvių buvo poetai, netrūko kuriančių ir visai ką kita. Vienas iš pavyzdžių – vertėjas Arvydas Valionis, prozininkas Vidas Morkūnas bei bardė, arba, kitaip sakant, dainuojamosios poezijos atlikėja Violeta Bučiūtė. 

  Nepaisant to, kad šventė truko tik apie valandą, per ją dalyvių spėta pasidalinti įvairiomis, išminties kupinomis idėjomis, susipažinta ir su įvairių tipų eilėraščiais – keturvėjininkų stilių primenančiais, haiku žanru.

  Taigi, renginys suteikė puikių emocijų bei supažindino su dalele šalies kultūrinio elito. Už malonias intelektualines ir jausmines akimirkas dėkojame renginį organizavusiems Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojams. Tikimės, kad tokių švenčių bus ir daugiau.

Viktorija Litvinaitė, 3c klasės gimnazistė 

 
 

Gimnazistai tikrai myli Lietuvą-kuri prasideda nuo Skuodo

 

   Jau 15 metų Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos bendruomenė įgyvendina projektą „Gimnazijos dienos mieste“. Šiemet buvo paskelbta jo tema „Geri darbai miesto, rajono ir šalies gerovei“. Į šio projekto baigiamąjį vakarą dalyviai rinkosi gimnazijoje gegužės 15d. 17.00 val.          

    Pradėdama vakarą „Mes labai mylim Lietuvą ir Skuodą“,  gimnazijos direktorė Gražina Skarienė pažadėjo gerą nuotaiką, patvirtino, jog bus pasidžiaugta laimėjimais, atliktais darbais, kurie skirti ne tik gimtajam Skuodui   Ji pasidžiaugė matydama garbingus svečius ir juos pristatė. Šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė A. Pitrėnienė, Skuodo rajono savivaldybės meras P. Pušinskas, Skuodo švietimo skyriaus vedėjas R. Kasparas, Skuodo švietimo skyriaus vyr. specialistė A. Jasienė.       

   Gimnazijos tarybos  mokinių atstovai 4b kl. mokinė Živilė Dobrovolskytė ir II a klasės mokinys Lūkas Karlis Siksnis aptarė, kokius gerus darbus padarė klasių kolektyvai, įrodydami savo meilę gimtajam Skuodui- tai makulatūros, elektros prietaisų rinkimas, lankymasis lopšelyje darželyje neįgaliųjų vaikų grupėje, Ylakių senelių namuose Skuodo skyriuje, Skuodo parapijos šeimos centro kabineto apipavidalinimas, knygų tvarkymas bibliotekoje, dalyvavimas kraujo donorystės akcijoje “Kraujo lašas“, aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“.

Gimnazijos direktorė dėkojo visiems prisidėjusiems prie gerų darbų akcijos ir tiki kad geri darbai tęsis ,nes  gerumas, nesavanaudiškumas, atjauta ir pagalba-tai pačios didžiausios dovanos ir vertybės, kurios yra amžinos- nedega, nerūdija, neskęsta , atsiperka dešimteriopai ir niekada nenueina veltui...

   Toliau pagal programą vakaro vedantieji Gimnazijos mokinių prezidentė Živilė Mackevičiūtė ir3a klasės mokinys Vilius Kaupas pristatė dvi komandas, kurios turėjo įrodyti, kas labiau myli Skuodą. Kiekvieną komandą sudarė trys mokiniai, du mokytojai, du tėvai. Šis penktadienio vakaras tapo tikra švente įsijautusiems sirgaliams, vakaro dalyviams, kurie aktyviai palaikė savo komandas. Komandoms prireikė ne tik ovacijų, bet ir sirgalių pagalbos, nes klausimai apie Skuodą buvo ne iš lengvųjų. Teko įveikti istorines, geografines, kalbines, muzikines užduotis. Renginio dalyvių puikią nuotaiką nuolat palaikė gimnazijos šokių konkurse geriausiai pasirodžiusių III b ir III d klasių kolektyvai, skambios gimnazistų ansamblio dainos.                                                                                                                       

    Vakaro metu gražiausius žodžius šeimoms skyrė pavaduotoja D. Kazlauskienė. Šeimos dienos proga apdovanotos abiturientų šeimos už puikų vaikų auklėjimą, jų pasiekimus, už pagalbą gimnazijai: IV a klasės Ž. Žukauskaitės, M. Griščenkovienės šeimos; IV b klasės L., R. Šakaliai, R., A. Dobrovolskiai; IV c klasės I., P. Petrauskai, I., G. Kleinauskai, R., A. Vaseriai; IV d klasės A., D. Januškos. Šeimų šeima 2015 m. tapo Dalytės ir Gintaro  Jucevičių šeima ,už dukros Urtės Jucevičiūtės pasiekimus moksle ,aktyvią visuomeninę veiklą,bei nuolatinę šeimos paramą gimnazijai.

    Šis vakaras tapo puikia proga paskelbti geriausius šių mokslo metų moksleivius, kurie laimėjo įvairiose rajoninėse  olimpiadose ir konkursuose. Švietimo skyriaus vedėjas Romas Kasparas pasidžiaugė gimnazistų pasiekimais ne tik rajone ,bet ir respublikoje. Skuodo Pranciškaus Žadeikio  gimnazijos vardas skambėjo tarp nugalėtojų respublikinėje anglų kalbios olimpiadoje, respublikiniame meninio skaitymo ir lietuvių filologijos konkursuose .Projekto metu gimnazijos taryba organizavo paramos labdaros akciją tarp tėvelių ir rėmėjų. Buvo renkamos aukos ,kurios bus skiriamos mokinių poilsio erdvėms gerinti ir gabiesiems mokiniams, besimokantiems respublikinėse įvairių dalykų mokyklose paremti. Vakaro metu gimnazijos tarybos pirmininkė L. Vainorienė  paskelbė surinktų lėšų ataskaitą. Buvo surinkta 583 Eurai. Gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai  dėkoja visiems už paramą ir palaikymą ir tiki ,kad Skuode yra  žmonių, kuriems ne tas pats kokiomis sąlygomis auga būsimieji  Lietuvos piliečiai ,kokias turi galimybes siekti savo užsibrėžto tikslo .

  Pasiekti projekto tikslai įrodo, kad :Mes tikrai mylim Lietuvą, kuri prasideda nuo Skuodo.  

Bronė Tamošauskienė, Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos mokytoja

   

 
 

Knygų skaitytojų šventė...

   Gegužės 20 dieną į Skuodo Bartuvos progimnaziją susirinko didelis būrys mokinių ir mokytojų iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. Kodėl? Ogi todėl, kad čia vyko perskaitytų knygų pristatymo šventė – konkursas. Renginyje dalyvavo tiek patys mažiausi, tiek jau mokyklą bebaigiantys skaitytojai. Iš Skuodo Bartuvos progimnazijos, Pranciškaus Žadeikio, Ylakių, Mosėdžio gimnazijų – atrodytų, jog šventėje pabuvojo mokiniai iš visų rajono mokyklų. Pr. Žadeikio gimnaziją atstovavo netgi trys mokinių komandos – Simona Beniušytė ir Jolanta Januškaitė, pristačiusios Romualdo Granausko knygą „Kai reikės nebebūti“ ir renginio pabaigoje apdovanotos ne tik padėkomis, bet ir Skuodo Švietimo skyriaus specialiu prizu.  Renginyje taip pat dalyvavo E. Būtaitė bei Ingrida Jucytė. Kol viena iš mokinių vaizdingai pasakojo apie perskaitytą knygą, už jos nugaros kita pagal išsakytas mintis tapė kūrinio iliustraciją. Dera paminėti ir trečiąją mokinių komandą, atstovavusią mūsų gimnazijai, – tai  Živilė Mackevičiūtė, Viktorija Litvinaitė, Deimantė Kildaitė bei Klaudijus Garmus, išradingai pristatę „Literatūrinį furšetą“. Grupes rengė lietuvių kalbos mokytojos Laimutė Ronkaitienė bei Zina Piekuvienė. Pastarajai pedagogei teko ruošti netgi dvi iš trijų mokinių grupių. Taigi, renginiui einant į pabaigą ir pasidžiaugus mokinių iškalbingumu bei  sugebėjimu įdomiai bei originaliai pristatyti knygas, buvo išdalytos padėkos dalyviams bei specialūs prizai nugalėtojams. 1 – 4 klasių mokinių grupėje metų skaitytojais tapo Ylakių gimnazijos atstovai iš trečios klasės, 5 – 8 klasių grupėje nugalėjo netgi du atstovai iš skirtingų mokyklų – Gabrielė Skurvydaitė iš Aleksandrijos pagrindinės mokyklos bei ,,Priklausomybės knygai klubas“ iš Bartuvos progimnazijos. Na, o vyriausiųjų grupėje lyderiu tapo Gintaras Ružauskas iš Ylakių gimnazijos.

Taigi ši šventė parodė, kad mokiniai ne tik dar skaito knygas, bet moka jas ir išradingai pristatyti. Tad ir GYVENKIME SU KNYGA...

 

Viktorija Litvinaitė, IIIc klasės gimnazistė

 
 

 „Kraujo lašas“

   Balandžio 24 d. mūsų gimnazijos aktų salėje įvyko jau 8 –oji neatlygintinos donorystės akcija „Kraujo lašas“, kurioje dalyvavo ypač gausus gimnazistų skaičius.

  „Padėti kitiems – mūsų pareiga“, - sakė Vilius. „Malonu padėti „, - antrino Justas, neatlygintinoje kraujo donorystės akcijoje dalyvavęs jau antrą kartą. „Džiaugiamės, kad galime padėti“, -sakė Marius. „Tiesiog nusprendėme, ir tiek“, - teigė Raminta. „Reikia, kad būtų išgelbėta gyvybė. Gal ir pačiam prireiks tokios pagalbos“, - konstatavo Akvilė. „Žmonėms reikia daug kraujo – galime pagelbėti, padėti...To kraujo bus negaila“, - teigė Gabija.

  Gydytojas Anatolijus pasidžiaugė, kad daugelis gimnazistų atėjo kraujo duoti pakartotinai, t.y. jie dalyvavo ankstesnėse donorystės akcijose. O Nacionalinio kraujo centro atstovė Danguolė, apžvelgusi gautus kraujo tyrimų rezultatus, džiaugėsi, kad mūsų moksleiviai labai sveiki.

 Akcijoje „Kraujo lašas“ dalyvavo 39 gimnazistai, kraujo paimta iš 34 – ių, 5 dėl sveikatos problemų donorais šiuo metu tapti negalėjo. Iš viso paimta 15750 ml kraujo.

 Šiais metais išrinkta ir donoriškiausia klasė. Ja tapo – 4a. Net 13 šios klasės mokinių kartu su savo klasės auklėtoja Kristina Petrulevičiūte, tapo  kraujo donorais.

 

Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Vilma dėkoja visiems kraujo donorams ir tikisi kitąmet sulaukti dar gausesnio būrio, norinčių padėti išgelbėti žmonių gyvybes.

 
 

 
 
 

Gerb. Tėveliai,

Maloniai kviečiame  kartu apibendrinti signalinio pusmečio rezultatus .

2015 gegužės 7 dieną nuo 17.00 val. iki 19.00 val. kviečiame  gimnazijos mokinių tėvelius, globėjus susitikti su mokytojais ir aptarti  jūsų vaikų mokymosi rezultatus.

 

Tikimės nuoširdaus ir dalykiško bendradarbiavimo.

Gimnazijos administracija

 
 

Mokytojos Ingos Rutienės stažuotė

Šiaurės rytų Anglijoje, Njukastlis

2015 m. balandžio 27 d. – gegužės 1 d.

 

 

 

 
 

„VERSLAS VEŽA“

 

Balandžio 30d. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos mokiniai autobusu atvyko į Klaipėdos Švyturio areną, kurioje vyko renginys „Verslas veža“. 10:00 vyko renginio atidarymas, kuriame sveikinimo kalbas sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Dovydas Varkulevičius bei Ulijana Petraitienė. 10:15 pirmoje salėje žodį tarė Simona Albavičiūtė – Bandita, ZIP FM laidų vedėja ir kūrėja. Ji išsamiai papasakojo apie darbus, kurie buvo jos kelias į sėkmę. 10:50 Deimantas Stanevičius, UAB „Ponas Balionas“ steigėjas, davė publikai patarimų, kaip pradėti verslą nuo 0 su 0. 11:25 Vytautas Medineckas, geriau žinomas kaip Ironvytas, muzikantas bei verslininkas, pasakojo kaip hobis gali virsti verslu bei įtikino klausytojus, kad viskas prasideda nuo svajonių. 12:00 salėje pasirodė moksleivė Greta Pušinskytė – „Sortbox“ idėjos autorė. Po jos pasirodymo vyko 15 minučių pertrauka. 12:45 Viktoras Diawara, menų fabriko Loftas įkurėjas bei prodiuseris, pasakojo mokiniams kaip „užbrandinti“ save. 13:20 Tautvydas Kalvaitis, „Shkertik“ prekės ženklo kūrėjas, paaiškino kodėl jo verslas veža jį patį bei veža kitus. 13:55 apie manipuliacijas ir įtaką kalbėjo Viktorija Česonytė – tarptautinių derybų komandų konsultantė. 15:05 renginį su savo sėkmės istorija bei spalvingu muzikiniu pasirodymu  uždarė geriausia metų roko grupė „COLOURS OF BUBBLES“.

 
 

Respublikinė mokslinė – praktinė konferencija „Žemaitę prisiminus“

   Balandžio 30 dieną  dvi gimnazistės, Gintarė Žukauskaitė ir Viktorija Litvinaitė, kartu su lietuvių kalbos mokytoja Laimute Ronkaitienė turėjo galimybę dalyvauti simboliniame Žemaitės 170 – ajame gimtadienyje. Šia neeiline proga Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultetas bei Kretingos rajono Salantų gimnazija surengė respublikinę mokslinę – praktinę konferenciją „Žemaitę prisiminus“.  Konferencijoje  pranešimus, susijusius su Žemaitės gyvenimu bei kūryba, kaip lygūs partneriai skaitė LEU dėstytojos, gimnazijų mokytojos bei  mokiniai. Tą dieną konferencijos dalyviai išklausė 11 pranešimų. Tarp pranešėjų  - ir mūsų gimnazijos dvyliktokė  Gintarė Žukauskaitė, pristačiusi savo  tiriamąjį darbą „Žemaitė – bajoraitė, valstietė, humanistė, feministė, ar moteris, kurios bijota?“ Gintarė klausytojus sužavėjo savo oratoriniais gebėjimais.

  Visiems lektoriams  pristačius savo pranešimus, prasidėjo kita konferencijos dalis - vaišės - konferencijos  dalyviai buvo pakviesti paragauti senovinių žemaičių valgių: kastinio, karštų bulvių, žemaičių tarme sakant, „cibulynės“, taipogi atsigaivinti šalta gira.

  Kitas malonus konferencijos momentas - ekskursija į Žemaitės memorialinį muziejų, kur dalyvius pasitikusi gidė maloniai aprodė Bukantės dvarelį, papasakojo apie lietuvių literatūros klasikės gyvenimą, kūrybą. Vaikščiojant po restauruoto Žemaitės memorialinio muziejaus teritoriją, buvo galima pajusti senų laikų dvasią, geriau įsivaizduoti mūsų klasikės gyvenimo ir kūrybos kelią.

Dėkojame Salantų gimnazijai už puikų renginį.

Viktorija Litvinaitė, 3c klasės gimnazistė

 
 

Sėkmė respublikiniuose konkursuose ir olimpiadose

  Džiaugiamės nauja filologine sėkme - balandžio 24 - 26 dienomis Kuršėnuose vyko 47 - asis respublikinis Jaunųjų filologų  konkursas, kuriame savo bendraamžiams ir autoritetingai komisijai, kurią sudarė poetai, eseistai, prozininkai, universitetų docentai, habilituoti mokslo daktarai, Tautosakos instituto darbuotojai, savo kūrybinius, tautosakinius, publicistinius, kritinius, vertimo iš kitų kalbų darbus pristatė mokiniai iš įvairių respublikos mokyklų, prieš tai perėję kelių etapų atranką. Džiaugiamės, kad šiemet III c kl. mūsų gimnazijos mokinė Viktorija Litvinaitė kritikos sekcijoje laimėjo II laipsnio diplomą ir sidabro medalį už  darbą ,,Tapatybės ženklai I. Simonaitytės kūryboje". Sveikiname Viktoriją, kryptingai ieškančią savo kelio.

 Kovo 13 - 14 dienomis Druskininkuose vyko respublikinė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada, kurioje sėkmė lydėjo IV b klasės gimnazistę Urtę Jucevičiutę. Tiesa, diplomo ji neparsivežė, tačiau paskelbti olimpiados dalyvių surinkti taškai  parodė  neabejotiną Urtės sėkmę - iš 70 11 - 12 klasių olimpiados dalyvių pagal surinktų taškų skaičių Urtei atiteko  ketvirta vieta respublikoje. Taigi ne visada diplomas svarbiausia - sėkmė padeda pajausti savo VERTĘ respublikos kontekste. Tu, šaunuolė, Urte!

Nuotraukoje Urtė Jucevičiutė Druskininkuose su respublikinės olimpiados dalyvėmis iš Kretingos rajono Salantų gimnazijos ir Palangos Senosios gimnazijos

 Nuotraukos - prieš konkursą ir po apdovanojimo ceremonijos.

 

 
 

„Kūrybinių partnerysčių“ baigiamasis renginys

 

  Gaila, bet viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą...Taigi balandžios17 dieną Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijoje įvyko baigiamasis projekto „Kūrybinės partnerystės“ renginys. Projekto klasės (II a ir II d) pristatė savo baigiamuosius darbus vieni kitiems ir gimnazijos bendruomenei. Nepatikėsite, bet II d klasės mokiniai tą dieną... DIRBO MOKYTOJAIS - jie II a klasei vedė tris integruotas pamokas naudodami įvairius kūrybiškus metodus, netradicines formas,  neįprastą vertinimą. Žodžiu, parodė viską, ko išmoko su savo KP Andriumi Chomičiumi. II a gimnazijos aktų salėje parodė savo darbo su KP Kristina Buožyte rezultatą - du pagal savo scenarijus sukurtus filmus, taip pat renginio dalyvius supažindino su visu procesu iki baigiamojo darbo. Mokiniai kartu su gimnazijos direktore, savo auklėtojomis, projekte dalyvavusiais mokytojais, KP, vadovaujami KA Vidos Narveišytės, įvairiais metodais reflektavo apie projekto veiklas, potyrius, atradimus... Na, o po to TORTAS ir liūdnas išsiskyrimas... Tačiau liūdėti turbūt nereikia - tai, kas įgyta projekto metu, nedings be pėdsakų - šie vaikai kitaip mokysis, o projekte dalyvavę mokytojai kitaip mokys ne tik juos, bet ir kitus savo mokinius...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau nuotraukų ieškokite Nuotraukų galerijoje.

 
 

„Moksleivių konkursą "Jūrų keliais 2015" laimėjo Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos komanda "Samogitai". Ji plauks laivu į Švediją ir dar gavo piniginį prizą - 1000 eurų.

 

  2015 04 17 Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyko jau septintasis respublikinis konkursas moksleiviams "Jūrų keliais 2015". Jame dalyvavo 12 Lietuvos mokyklų moksleivių komandos. Kiekvieną komandą sudarė 8 moksleiviai, juos lydėjo du mokytojai.

  Pagrindinis prizas tradicinis - kelionė AB "DFDS Seways" keltu į Švediją. Šiemet gegužę į

Šiais metais ypatingų svečių statusu konkurso atidaryme dalyvavo Tarptautinės saugumo ir gelbėjimosi mokymo asociacijos nariai (atstovai iš Norvegijos, Švedijos, Japonijos, Lenkijos, Latvijos ir kt.).

  2015 04 16d. prasidėjo 66-asis didžiausios pasaulio jūrines mokymo įstaigas vienijančios organizacijos (International Association for Safety and Survival Training - IASST) susitikimas. Lietuvoje, Klaipėdoje, jis vyksta pirmą kartą. Asociacijos nariai nusprendė įsteigti ypatingą piniginį prizą konkurso nugalėtojui - 1000 eurų kišenpinigių kelionei.

  Pasak Lietuvos aukštosios Jūreivystės mokyklos Karjeros centro vedėjos Genutės Kalvaitienės, šiemet komandų pasirodymai buvo labai gražūs, tad nudžiugino garbius svečius.

Kasmet stengiamasi sunkinti konkurso užduotis. Šiemet be jau tradicinių užduočių baseine, dūmų labirinte, navigaciniame treniruoklyje, pirmos medicininės pagalbos teikimo, metlinio metimo, virvės tempimo, dviem kiekvienos komandos nariams reikėjo rišti jūrinius mazgus. Kuriuos būtent iš 8 jūrinių mazgų - lėmė burtai.“

 

                                                        Ištrauka iš   informacijos  „Vakarų ekspreso“

 

Sveikiname konkurso „JŪRŲ KELIAIS 2015“ komandą:

 

Aldą Rimgailą             3 c

Vilių Kaupą                3 a

Paulių Jankauską        3 d

Edviną Milašių            3b

Mantą Jasmontą         2 d

Živilę Mackevičiūtę      3 c

Elijų Každailį              3c

Lūką Karlį Siksnį         2 a

Pavad.D.Kazlauskienę

Mokyt. K.Petrulevičiūtę

 

Komanda dėkoja gimnazijos mokytojams už supratingumą ir palaikymą,už konsultacijas ir pagalbą   ruošiantis užduotims  mokyt. A.Atminui, sveikatos priežiūros specialistei V.Donielėnei,ketvirtokams gimnazistams U.Jucevičiutei, R.Kleinauskui.

 

 

 
 

Mūsų gimnazijos komanda šią savaitę gyvena pasiruošimo konkursui nuotaikomis. Dalyvaujant šiame konkurse  žinių reikia daug, išmonės dar daugiau, fizinis pasiruošimas tiesiog būtinas!!!

Linkime  komandai sėkmės...

 
 

„Skambioji daina 2015"

  

 

 

  Balandžio 15d.mišrus ansamblis „Gimnazistai"  dalyvavo VII - ąjame Žemaitijos krašto vaikų ir moksleivių dainų konkurse "Skambioji daina 2015". Grįžome puikiai įvertinti - tapome laureatais iškovoję 1-ą vietą. Džiugu, kada triūsas ir pastangos virsta rezultatais. Dalinamės džiaugsmu

 

 

Susitikimas su ERASMUS studentais

protų mūšis

 

 

 

Daugiau nuotraukų ieškokite Nuotraukų galerijoje.

ATVIRŲ DURŲ DIENOS TĖVŲ DARBOVIETĖSE

2015-04-10

  Balandžio 10 d. Lietuvos moksleiviai dalyvavo akcijoje „Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse“. Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos, 2 b klasės mokiniai, prisijungėme prie iniciatyvos ir apsilankėme Irmos Tiškutės mamos, Aušros Tiškienės, darbo vietoje.

  Maloniai buvome priimti Skuodo viešojoje bibliotekoje. Apie bibliotekos veiklą, paslaugas pasakojo bibliotekos vedėja. Po trumpo pristatymo apie biblioteką, paieškos sistemas, elektroninę skaityklę, buvome pakviesti pažaisti linksmą žaidimą „Atrask  biblioteką“. Mums teko surišti laikraštį į aplanką, suklijuoti suplyšusią knygą, rasti reikiamą straipsnį iš rajoninio laikraščio „Mūsų žodis“, surasti didžiausią ir mažiausią bibliotekos knygą. Šis žaidimas supažindino su bibliotekininko darbu, leido plačiau pasivaikščioti ir prisiliesti prie saugomų dokumentų, sužinoti, koks nelengvas bibliotekininko darbas.

  Vėliau apsilankėme bibliotekos komplektavimo skyriuje, kur sužinojome, kaip knygos atkeliauja į biblioteką.

   Dvi valandos praleistos bibliotekoje neprailgo, suteikė malonių emocijų, suteikė žinių.

 

 

 

 


 

  2c klasės mokiniai, nuvyko į savo klasės draugo Dovydo Puoliko tėvelio darbovietę „Skuodo vandenys“. Įstaigos vadovas, Raimondas Puolikas, supažindino mus su „Vandenų“ darbu, parodė pagrindinius įrenginius, kurie tiekia vandenį Skuodo miestui.

  Mūsų klasė labai džiaugėsi, kad turėjo galimybę pabūti kitoje mokymosi aplinkoje. Vizito metu sužinojome daug naudingos informacijos, praplėtėme savo akiratį.

  


2a klasės mokiniai apsilankė Simo Narmonto mamos darbovietėje, policijoje. 2a ir 1c mokiniams patiko, nes: policijos budėtojas supažindino su savo darbu, pasakė kiek dirba pareigūnų, pridūrė jog yra aukštesnio rango pareigūnų trūkumas. Galdikas supažindino su įstaigą, papasakojo kokios turi būti pareigūno šaudymo normatyvos, nusivedė į šaudyklą. Parodė sporto salę, papasakojo kokias sportines užduotis pareigūnai turi atlikti, kad išsilaikytu savo pareigose. Narmontienė, supažindino su asmens tapatybių kortelių įsigijimo tvarka. Kelių policininkė priminė kelių eismo taisykles, baudas.

 

 

 


2d klasė lankėsi Skuodo vairavimo mokykloje, kurioje susipažino su vairavimo taisyklėmis, vairavimo pagrindais, stebėjo filmą, kuriame buvo rodomas egzaminas, bandė patys spręsti teorijos užduotis, domėjosi įvairiais klausimais, kuriuos uždavinėjo  Vairavimo mokyklos direktoriui Arvidui Kazlauskui. Esame dėkingi už malonų ir šiltą priėmimą, už visus atsakymus, už pabandymą spręsti užduotis, už kavą, arbatą ir sausainius.

   

 


4a klasės nuotykiai teisme

 

    Balandžio 10 dieną, 10 valandą 4a klasės kolektyvas draugišku žingsneliu nukeliavo į labai gražų pastatą – Skuodo rajono apylinkės teismą, kuriame mus šiltai pasitiko viena iš teisėjų, Žygimanto mama Skaistė Valinskytė. Tik įžengę į šias patalpas tapome rimtais abiturientais, sekančiais teisėjos pėdomis, vedusiomis mus į antrą aukštą, į kurį įleidžiami tik darbuotojai su specialiomis raktinėmis kortelėmis, tokia proga ten patekti jau gali ir nebepasitaikyti, nebent kas nors iš mūsų klasės taps teismo darbuotojais. Antrame aukšte saugomos įvairios bylos ir svarbūs dokumentai. Jame susipažinome su patalpomis ir teismo darbuotojais: teisėjo padėjėjais, teismo posėdžių sekretorėmis, teismo administracijos sekretore, raštinės darbuotojais, finansininke. Skaistė Valinskytė papasakojo mums daug naudingų dalykų, pavyzdžiui, kokia yra vidutinė teisėjo alga, susipažinome su teismo proceso tvarka, kaip elgtis jei esi pakviestas liudyti, kur kreiptis jei reikia nemokamos teisinės pagalbos, sužinojome, kad yra toks internetinis puslapis kuriame gali stebėti virtualią teismo posėdžių salę, supažindinančią visuomenę su teismo proceso dalyviais, jų funkcijomis ir atsakomybėmis. O mūsų  klasė gavo progą pasėdėti realioje teismo salėje, kurioje išgirdome įdomių teisėjos pasakojimų apie jos darbo patirtį, pirmąjį nuosprendį. Sužinojome ką reikia įveikti, kad gautum teisėjos darbą, ką turi studijuoti, kokių savybių reikia, ir kaip sunku slėpti savo emocijas ir nuomonę vykstant teismo procesui. Šis apsilankymas buvo labai naudingas, išeinant bendraklasių lūpose nuskambėjo žodžiai: „Šios įstaigos veiklą įsivaizdavau visai kitaip“. Todėl džiugu, kad gavome progą taip informatyviai praleisti penktadienį.

 


   1a klasė apsilankė Skuodo įmonėje UAB „Kuršasta“. Mus susirinkimų salėje priėmė generalinis direktorius Stanislovas Martinkus. Susitikimo pradžioje mums papasakojo įmonės istoriją. Gamybinę veiklą jie pradėjo 1959 metais  dabartiniame policijos komisariate, vėliau persikėlė į dabartinę Sodrą, kol po to apsistojo dabartinėje savo buvimo vietoje. Prieš dabartinį pavadinimą „Kuršasta“ jie turėjo dar kelis pavadinimus, kaip: „MTS“, „MSMV“, „MSV“. Kaip sakė p. S.Martinkus, pavadinimas „Kuršasta“ kilo nuo žodžių Kuršių statyba. Jie taip pat dirbo Kaliningrado srityje, Latvijoje, Baltarusijoje, bei visoje Lietuvoje. UAB „Kuršasta“ užsiima namų renovacija, statybos darbais, kelių tiesimu ir remonto darbais, dirvų sausinimu, tvenkinių ir vejų įrengimu ir t.t.

   Po pokalbio su S. Martinkumi, jis pasiūlė apžiūrėti  įmonės pastatą ir teritoriją. Apžiūrėjome kabinetus, pasisveikinome su darbuotojais, taip pat pamatėme ir įmonės turimą techniką. Kaip prisiminimą apie šį apsilankymą S. Martinkus mums įteikė „Kuršastos“ rašiklius ir knygą apie daktarą V.Intą. Šis susitikimas su įmonės darbuotojais, susipažinimas su jos veikla ir turima technika mums buvo  įdomus ir prasmingas šiltą penktadienio dieną.

1a klasė G. Stubrauskaitė

 


   Išaušus saulėtam balandžio 10 d. rytui, visa Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos bendruomenė sujudo, sukruto. Kodėl? Atsakymas vienas ir aiškus – šią dieną buvo numatyta mokinių kelionė į įvairias jų tėvų darbovietes, kas suteikė gimnazistams galimybę susipažinti su jiems įdomiomis profesijomis, sužinoti specialybių privalumus bei trūkumus.

   Ne išimtis ir 3c klasė, kuri kartu su keliais prie būrio prisidėjusiais mokiniais iš 3b klasės patraukė į Skuodo rajono savivaldybę. Gimnazistų pažintis su šia įstaiga prasidėjo nuo civilinės metrikacijos skyriaus, kurio vedėja Bertulienė maloniai papasakojo jo istoriją, atliekamą pagrindinę funkciją  - tai gimimų, mirčių bei santuokų ir ištuokų registravimas. Skyriaus vedėja taip pat pasidalino liūdnais realybės atspindžiais – vis mažiau porų susituokia Skuodo civilinės metrikacijos skyriuje, o ištuokų vis daugėja, be to, kad ir kaip būtų skaudu tai girdėti, žmonės, registruodami artimųjų mirtis, visiškai šių negaili, galbūt netgi džiaugiasi nusimesta našta. Liūdnas mintis praskaidrino Bertulienės asmeninis pavyzdys apie jos profesijos pasirinkimą  – kaip teigė moteris, svarbiausia dirbti savo svajonių darbą, ką jai sėkmingai ir pavyko įvykdyti.

   Aplankiusi Civilinės metrikacijos skyrių, 3c klasė patraukė į Socialinės paramos skyrių, kur išgirdo apie šio skyriaus darbuotojų atliekamus darbus. Vienas iš jų – išmokų skyrimas socialiai remtiniems žmonėms. Specialistėms tenka tikrinti informaciją apie pašalpos prašančius asmenis, tvarkyti įvairius dokumentus, dėl ko nelieka daug laisvo laiko. Kaip teigė skyriaus darbuotojos, svarbiausia charakterio savybė užsiimant šia profesija  - kantrybė, kadangi pašalpų prašytojai gali būti labai įvairūs – tiek geranoriški, tiek piktai nusiteikę.

   Neužsibuvę socialinės paramos skyriuje gimnazistai apsilankė ir Vaikų teisių apsaugos skyriuje. Galima manyti, jog čia mokiniams buvo įdomiausia. Na, ir nieko nuostabaus, juk šis skyrius gina kiekvieno vaiko teises. Iš darbuotojų pasakojimų paaiškėjo, kad jiems tenka lankytis globos namuose, eiti į teismuose svarstomas bylas, susijusias su vaikais, netgi dalyvauti policijos apklausose, jei vienas iš įtariamųjų yra nepilnametis. Pasak specialistų, kartais tenka apsilankyti namuose, kur gyvenimo sąlygos tiesiog apgailėtinos, be to, juos nuolatos kamuoja rūpestis, atsakomybė dėl skriaudžiamų vaikų, kas tikrai nepalengvina  darbo. Vis dėlto, dirbant pagal šią specialybę, būna ir prošvaisčių – kartais pro duris įžengia gražus jaunuolis ar mergina, norintys padėkoti už kažkada jiems darbuotojų suteiktą pagalbą.

Gimnazistai dar spėjo aplankyti Civilinės saugos skyrių, kur sužinojo apie galimybę į mobiliuosius telefonus gauti pranešimus dėl artėjančių potvynių, uraganų. Paskutinės savivaldybės vietos, kuriose apsilankė 3c klasės mokiniai, buvo Žemėtvarkos bei Švietimo skyriai.

  Taigi dvi valandos, skirtos šiam renginiui, buvo panaudotos intensyviai ir naudingai informacijai gauti. Tikimės, kad tokių išvykų bus ir daugiau.

Viktorija Litvinaitė, 3c klasės gimnazistė

 

 


3d klasė

 

   Pirmiausia nuvykome į UAB „Thermotextile“, kuri užsiima pramoniniu antklodžių, patalynių, pagalvių, užtiesalų iš medvilnės ir sintetinio pluošto siuvimu, didmeninė prekyba antklodėmis ir pagalvėmis. Mums aprodė gamyklos patalpas, supažindino su įvairiais įrenginiais, papasakojo apie gamyklos apyvartą.

 

  Tuo mūsų išvyka nesibaigė. Susipažinę su tekstilės gamybos ypatybėmis keliavome į Mosėdžio gimnaziją, kurioje vyko karjeros diena „Pasirinkimų labirintai“. Renginyje visi mokiniai turėjo galimybę susipažinti su dauguma aukštųjų mokyklų. Universitetus, kolegijas ir profesinio rengimo mokyklas atstovavo dėstytojai ir studentai. Mokykloje galėjome patys pasirinkti į kokias paskaitas ar pristatymus norėjome eiti, turėjome galimybę dalyvauti įvairiose viktorinose, metodiniuose žaidimuose ir protų mūšiuose.

 

 


  

Profesijų diena Skuodo vaikų lopšelyje darželyje

4d klasė

 

   

Balandžio 10 — netradicinė diena mokykloje- „Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse“. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos IVd klasės mokinės vyko į Skuodo vaikų lopšelį darželį plačiau susipažinti su ikimokyklinio ugdymo pedagogės  profesija. Apie ją mums pasakojo „Skruzdėliukų“ grupėje dirbanti  ikimokyklinio ugdymo pedagogė Genovaitė Jakštienė. Sužinojome, jog „Skruzdėliukų“ grupė dirba ekologinio ugdymo kryptimi: vaikai nuo mažens mokomi tausoti gamtą, ja rūpintis-  rudenį sodinami medeliai, žiemą vaikai rūpinasi paukštelių lesyklėlėmis, pavasarį keliami inkilėliai. Grupė dalyvauja įvairiuose rajoniniuose ir respublikiniuose projektuose ekologine tema, taip pat ir patys juos organizuoja-  šiuo metu vaikai, bei jų tėveliai dalyvauja ekologiniame konkurse  "PRATĘSK MANO GYVENIMĄ“,-susipažinome su darželio patalpose eksponuojamais sukurtais įdomiais eksponatais iš įvairiausių buitinių atliekų. Kiek vėliau dalyvavome viso darželio šventėje- Mažosiose Velykėlėse. Šventę organizavo trys auklėtojos, persirengusios personažais- višta, gaidžiu ir Velykų bobute. Šokome, dainavome ir atlikome užduotį – papuošėme kiaušinį kartu su grupės vaikais. Kiaušinį puošėme iš jogurtų indelių, kamštukų ir kitokių buitinių atliekų. Taip pat, kol svečiavomės darželyje, kiekviena mokinė turėjo po individualią užduotį — prižiūrėjo po 1 grupės vaiką. Ir mokinėms, ir darželio auklėtiniams užduotis patiko, su vaikais susidraugavome, auklėtoja ir vaikai kvietė atvykti dar kartą.

  


 

   1d klasės mokiniai aplankė kelias tėvelių darbovietes. Tėveliai papasakojo apie savo darbą, leido padirbėti. Nedidelė grupelė merginų apsilankė Skuodo rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje. Jas pasitiko kontrolierė Kristina Nikartienė ( mūsų Gedo mama).

 

 

 

Didelė grupė merginų padirbėjo įvairiose lopšelio-darželio „Liepaitės“ grupėse.

Vaikinus priėmė ir su savo darbo specifika supažindino Arnoldo tėtis Saulius Kilijonas.

Dėkojame savo tėvams už įdomią dieną!


  4b klasė per visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse kartu su kitomis 4-omis klasėmis lankėsi Mosėdyje, bendrovėje „Mittet“. Čia buvome supažindinti su sintetinių kailių gamybos technologijomis, pamatėme naujausius įrengimus. Buvo įdomu sužinoti, jog mažame Skuodo rajono miestelyje gaminama produkcija kasmet pasiekia net Japonijos krantus. Ten, iš Mosėdyje pagamintų sintetinių medžiagų, gaminami įvairūs drabužiai. Mokiniai sužinojo daug vertingos informacijos ir netgi svarstė galimybę savo karjerą sieti su „Mittet“ įmone.
  Po apsilankymo sintetinių kailių gamykloje turėjome dar ir puikią progą pasisvečiuoti Mosėdžio gimnazijoje, kur vyko „Karjeros diena“. Visi atvykę Skuodo gimnazijos moksleiviai galėjo susitikti su daugelio Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovais. Tai buvo puiki proga sužinoti svarbiausius dalykus apie studijų programas ir, galbūt, netgi atrasti savo svajonių profesiją.
Esame labai dėkingi už mums suteiktą progą apsilankyti Mosėdyje. Tai buvo vertinga kelionė, kuri daugeliui iš mūsų padėjo suprasti, kokią profesiją rinksimės ateityje.

Rajono mokyklų rusų kalbos olimpiada

2015-03-25

I vieta - Laura Lukaitė (3a) - E. Rimkuvienė

I vieta - Indrė Sabaliauskaitė (1a) - E. Rimkuvienė

 

II vieta - Lukas Butkus (2d) - D. Kazlauskienė

 

III vieta - Vaiva Veitaitė (2d) - J.Baškienė

III vieta - Lūkas Karlis Siksnis (2a) - D. Kazlauskienė

 

 

 
 

SVEIKINAME VILIŲ KAUPĄ, II a kl. gimnazistą,

Lietuvos mokinių Meninio skaitymo konkurso laureatą!  Balandžio 1 - 2 dienomis Biržuose vyko  mokinių Meninio skaitymo konkurso respublikinis etapas. Konkurse dalyvavo mūsų gimnazijos mokinys Vilius Kaupas, prieš tai regioniniame šio konkurso etape Pagėgiuose iškovojęs I - ą vietą. Džiaugiamės Viliaus pergale - jis tarp geriausių Lietuvos meninio žodžio skleidėjų - respublikiniame ture Viliui atiteko II - o laipsnio diplomas ir sidabro medalis.

 

 


 
 
 

Anglų kalbos rajoninės olimpiados 9 kl tarpe laimėtojas Edvinas Riepšas su mokytoju Žydrūnu Ramanavičiumi

 

 
 

 
 

Konkursas „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“


Lietuvos kino centras įgyvendina projektą „Dokumentika mokykloje“ ir kviečia vyresniųjų klasių moksleivius kurti filmus.

Šiuo projektu siekiama ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, atskleisti teigiamą savo požiūrį į mokyklą, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
Sudėtinė šio projekto dalis – moksleivių video darbų konkursas „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“ ir kino profesionalų vedamos kūrybinės kino dirbtuvės.

Baigiamasis projekto renginys numatomas parodoje „Mokykla 2015“, kurioje bus rodomi konkurso metu sukurti video darbai, apdovanoti geriausių filmukų autoriai.

Konkursas „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“

Konkurso metu moksleiviai kviečiami kurti trumpus video filmus. Konkurso tema – mano mėgstamiausias dalykas mokykloje. Mėgstamiausias dalykas – tai nebūtinai geografija ar lietuvių kalba. Gal tai įdomus mokytojas ar geriausias klasės draugas, laisvalaikio užsiėmimas po pamokų? Skambutis, skani mokyklos valgykloje kepama bandelė, ilgoji pertrauka ar mėgstamiausia susibūrimo vieta? Svarbiausia, kad pasirinkta tema atskleistų tai, kas ir kodėl patinka mokykloje, kuo ji išskirtinė.

Vertinant konkurso dalyvius darbus, bus atsižvelgiama į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, vaizdų išraiškingumą, techninį išbaigtumą.

Konkurse gali dalyvauti visi 8-12 klasių Lietuvos moksleiviai. Konkursas pagal dalyvių amžių skirstomas į dvi kategorijas: 14-16 metų ir 16-19 metų kategorijas. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą. Dalyvavimas konkurse  savanoriškas.

Moksleivių grupėms, norinčioms į pagalbą pasitelkti kino profesionalų pagalbą, bus organizuojamos kūrybinės kino dirbtuvės. Kino dirbtuvės vyks balandžio-gegužės mėn. Kūrybinių kino dirbtuvių trukmė 2 dienos. Maksimalus dalyvių skaičius 16 moksleivių.
Iki balandžio 10 d. reikia užpildyti specialią kūrybinių kino dirbtuvių anketą. Bus atrinkta 10 įdomiausių ir originaliausių filmukų idėjų, kurių autoriai galės įgyvendinti jas dirbdami drauge su kino profesionalais.

Video darbų konkursas vyks iki 2015 m. gegužės 31 d. Filmuką dalyvis turi įkelti į interneto svetainę www.youtube.com, išsiųsti pranešimą apie patalpinimą el. paštu info@lkc.lt nurodant „Video darbų konkursui“. Kartu su šiuo pranešimu išsiųsti ir užpildytą Dalyvio anketą.

Svarbios datos

Kovo 18 d. – konkurso pradžia.
Balandžio 10 d. – paskutinė diena pateikti anketą dėl kūrybinių kino dirbtuvių.
Gegužės 31 d. – paskutinė diena pateikti video darbą ir dalyvio anketą.

Dokumentai

Konkurso „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“ taisyklės
Konkurso „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“ dalyvio anketa
Konkurso „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“ kino dirbtuvių anketa
iki balandžio 10 d.
Trumpo dokumentinio filmo kūrimo gairės

 
 

Rajoninis teisinių žinių konkursas „Temidė“

 

  Kovo 13 dieną Pr. Žadeikio gimnazijoje vyko rajoninis teisinių žinių konkursas „Temidė“. Konkurse dalyvavo dvi komandos – mūsų gimnazijos komanda „Fantastiškas penketukas“ ir Ylakių gimnazijos komanda „Temidės vaikai“.

  Komandos varžėsi trijose užduotyse: prisistatymo, protų mūšyje ir komandos atsisveikinimo. Dalyvius stebėjo ir vertino: švietimo skyriaus specialistė R. Kilijonienė (komisijos pirmininkė), PK Prevencijos poskyrio specialistai E. Galdikas, S. Galdikas, vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Z. Lenkienė, meno mokyklos direktorės pavaduotoja D. Andriekuvienė.

   Komanda nugalėtoja pripažinta mūsų gimnazijos komanda „Fantastiškas penketukas“, kurią sudarė: Baltramiejus Žukauskas 1c kl., Deimantas Ruikis, Povilas Šakalys, Gabija Koviazinaitė ir Barbora Jautakytė 2d kl.

 

  Mūsų gimnazijos komanda Skuodo rajonui atstovaus apskrities teisinių žinių konkurso etape.

Daugiau nuotraukų ieškokite Nuotraukų galerijoje

 
 

Raštingiausio mokinio konkursas

   Rajone pirmą kartą surengtas „Raštingiausio mokinio konkursas“. Mokiniai rašė diktantą.Dalyvavo 7-8, 9-10,11-12 klasių raštingiausi mokiniai. Raštingiausio mokinio konkurso laimėtojai: 9 klasių grupėje 1 vieta - Aistė Būtaitė, Ia, vyr.mokytoja Daiva Butkienė. 3 vieta - Baltramiejus Žukauskas, Ic, mokytoja metodininkė Vida Stončaitienė. 11 klasių grupėje 1 vieta - Agnė Baužytė, IIIa, vyr. mokytoja Daiva Butkienė. 3 vieta - Birutė Girkantaitė, IIIa, vyr. mokytoja Daiva Butkienė. 

 

     

 
 

 

 

Socialinio projekto – „Nebūk naivus kelyje“  iniciatyva.

Į Moksleivių bei studentų elgesio taisykles įtraukti punktus apie atsakingą keliavimą.

 
 

Išmanioji diena 2015

Naujos kartos elektroninis konkursas

   Kviečiame moksleivius sudalyvauti neeiliniame elektroniniame konkurse „Išmanioji diena“inicijuojamame kartu su ISM vadybos ir ekonomikos universitetu.
   „Išmanioji diena“ yra visiškai nemokamas internete vyksiantis konkursas, kurio metu užsiregistravę moksleiviai atliks užduotis, susijusias su šešiomis mokslo šakomis - informacinėmis technologijomis, matematika, fizika, chemija, ekonomika bei biologija.

   Konkurse 120-čiai skirtingo tipo užduočių neprireiks nei patirties olimpiadose, nei papildomo pasiruošimo - tam visiškai užteks bendrojo išsilavinimo ir mokykloje įgytų žinių. Būtent todėl dalyvauti gali kiekvienas mokslais ir technologijomis besidomintis 9-12 klasių moksleivis! Visi dalyvausiantieji galės atsispausdinti specialų dalyvio sertifikatą, o šalies geriausieji kausis dėl specialių rėmėjų įsteigtų prizų.

   Esame įsitikinę, kad šis konkursas padės įkvėpti jaunąją kartą dar labiau domėtis mokslu bei technologijomis. Tikime, kad „Išmanioji diena“ moksleiviams padės ne tik pajusti praktinę mokslo vertę, bet ir maloniai praleisti laiką, o mokytojams - pagyvinti pamoką.

  • KAS GALI DALYVAUTI? Visi 9-12 klasių moksleiviai.
  • KAIP REGISTRUOTIS? Internetinėje svetainėje http://ismaniojidiena.lt
  • IKI KADA REGISTRUOTIS? Iki kovo 22d.
  • KADA VYKS KONKURSAS? Kovo 25d.

   Skatiname apie konkursą informuoti minėtų mokslų (fizkos, biologijos, matematikos, chemijos, informatikos, ekonomikos) mokytojus - šiam tikslui parengėme „Išmaniosios Dienos“ atmintinę.
  Be to, kviestume platinti prie šio laiško prisegtą plakatą ir visoje mokyklos bendruomenėje skleisti žinią apie artėjantį konkursą.

 
 

2014 - 2015 mokslo metų

mokyklinė  projektinių darbų konferencija „Pr. Žadeikio vardas mus įkvepia“

2015 – 03 – 18

 

Sąrašai ir kabinetai

 
 

Žemaitijos regiono Meninio skaitymo konkursas

  Šeštadienį Pagėgiuose vyko Žemaitijos regiono Meninio skaitymo konkursas, kuriame Skuodo rajonui atstovavo mūsų gimnazijos III a klasės gimnazistas Vilius Kaupas. Vilių lydėjo didelė sėkmė - komisijos puikus vertinimas, publikos susižavėjimas.
 Sveikiname Vilių su pirmąja vieta. Tikimės, kad sėkmė jį lydės ir respublikiniame Meninio skaitymo konkurse, kuris vyks Biržuose.
      
      
Vienoje iš nuotraukų Vilius po apdovanojimų su humanitarinių mokslų daktare, vertinimo komisijos pirmininke  Danute  Vaigauskaite ir savo mokytoja
 

Rajoninė geografijos olimpiada

 

Laimėtojai 1 vieta Martynas Kiltinas ir Dominikas  Žukauskas (mokyt.metodininkė R.Viršilienė)

 

Sveikinimai!!!

KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSAS

 

Spaudos ant tekstilės įmonė MB „Marškinėliai“ organizuoja konkursą, skirtą 5 - 12 klasių

moksleiviams. Kūrybinio konkurso tikslas – skatinti Lietuvos moksleivių kūrybiškumą ir aktyvumą.

KONKURSO TEMA: PAŠĖLĘ MARŠKINĖLIAI

DALYVIAI:

 Konkurse gali dalyvauti 5 – 12 klasių moksleiviai;

 Visi konkurso dalyviai yra skirstomi į dvi amžiaus grupes: 5 - 8kl ir 9 - 12kl.

KONKURSO SĄLYGOS:

 5 – 8 klasių moksleiviai darbus siunčia nuo klasės. Klasė turi pateikti bent 10 piešinių arba

nuotraukų;

 9 – 12 klasių moksleiviai darbus siunčia individualiai. Moksleivis turi atsiųsti 1 piešinį,

darbas turi būti pieštas kompiuteriu (CorelDraw arba Adobe Photoshop programomis);

 Darbus reikia atsiųsti (paštu, elektroniniu paštu) arba pristatyti į įstaigą iki 2015.04.10.

LAIMĖJIMAI:

 Iš visų 5 - 8 klasių dalyvių,bus išrinktas vienas laimėtojas. Visi laimėjusios klasės

moksleiviai gaus marškinėlius su pasirinkta fraze;

 Iš visų 9 - 12 klasių moksleivių bus išrinkti 3 laimėtojai. Laimėtojai gaus marškinėlius su

pasirinkta fraze.

DARBUS SIŲSTI ADRESU:

MB „Marškinėliai“

Raudondvario pl. 76, Kaunas LT- 47182

El paštas: paselemarskineliai@gmail.com

Tel.: +37063086657

Internetinė svetainė: www.crazymarskineliai.lt 

Įmonės Facebook paskyra: https://www.facebook.com/crazymarskineliai.lt 

 
 
 
 
 

Respublikinės dailės olimpiados rajoninis turas

 

Vasario 26 d. Skuodo muziejuje vyko XXI—osios respublikinės olimpiados rajoninis etapas, kurios tema—“ Lietuvos  dvarų istorijos”.  Olimpiada skirta  Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių minėjimui.

Sveikiname

I-os vietos nugalėtoją,

2c g.kl. mokinę, Ingridą Jucytę (mokytoja- Laima Vaitulevičienė)

 

 

II-os vietos nugalėtoją,

 1b g.kl. mokinę, Rugilę Normantaitę (mokytoja- Laima Vaitulevičienė)

 
 

"Oro žaidynės Dubajuje 2015”

nacionalinio turo geriausių darbų paroda

 

Vasario 20 d. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste, keleivių išvykimo terminalo antro aukšto salėje, atidaryta tarptautinio FAI plakatų konkurso “Oro žaidynės Dubajuje 2015” nacionalinio turo geriausių darbų paroda.

Sveikiname  mūsų mokykos gimnazistes  tapusias  nacionalinio turo laureatėmis.

Rugilę  Normantaitę  1b g.kl.  (mokytoja- Laima Vaitulevičienė)


Mildą Jurkutę  3a g.kl. (mokytoja- Laima Vaitulevičienė)


Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras , Tarptautinis Vilniaus oro uostas ir VĮ  “Oro navigacija”.

 
 

Respublikinė anglų kalbos olimpiada

Mūsų  mokinys   Aurimas Mickus, vadovaujamas mokytojo Žydrūno Ramanavičiaus, respublikinėje  anglų kalbos olimpiadoje laimėjo 1-ą  vietą!!!!!! ŠAUNUOLIAI

 
 

Šimtadienis - Narnijos Kronikoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau nuotraukų ieškokite Nuotraukų galerijoje

 
 

Rajoninės merginų krepšinio varžybos

Vasario 25 d. gimnazijoje vyko rajoninės merginų krepšinio varžybos, kuriose I vietą iškovojo mūsų merginų rinktinė. (mokytoja D. Veisienė)

 
 

Rajoninė matematikos olimpiada

2015 - 02 - 13

 

I vieta - Vitalijus Griščenkovas, mokytoja J. Lukienė

III vieta - Modestas Milius, mokytoja J. Lukienė

III vieta - Ieva Jankutė, mokytoja R. Valbasienė

 
 

SVEIKINAME

laimėjusius rajoninėje istorijos olimpiadoje:

1-ą vietą Žilviną Zubę-4a klasė.

Mokinį ruošė istorijos mokytoja D. Markauskienė.

2-ą vietą Viktoriją Litvinaitę-3c klasė.

3-ą vietą Laurą Rimaitę-4c klasė.

Mokinius ruošė istorijos mokytoja I. Nomgaudienė.

 

Rajoninė chemijos olimpiada

2015 - 01 - 16

 

I vieta - Modestas Milius 1c

I vieta - robertas Zubė 2d

mokytoja: J. Kubilienė

 

III vieta - Indrė Sabaliauskaitė 1a

mokytoja: G. Skarienė

 

I vieta - Vitalija Dapšauskaitė 3c

I vieta - Vitalijus Griščenkovas 4a

III vieta - Monika Petrauskaitė 4c

mokytoja: N. Mlinkauskienė

Rajoninė anglų kalbos olimpiada

 

2015 01 14 d. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje vyko 11 klasių anglų k. olimpiados rajono etapas. Mūsų gimnazijos mokiniai pasirodė puikiai.

I vieta – Aurimas Mickus 3a (mokyt. Žydrūnas Ramanavičius)

II vieta – Birutė Girkantaitė 3a (mokyt. Žydrūnas Ramanavičius)

Respublikinėje olimpiadoje, kuri vyks vasario 28 d. Vilniuje, atstovaus Aurimas Mickus.

Linkime sėkmės!

 
 
 

Rajoninė biologijos olimpiada

2015 - 01 - 23

Prizininkai:

Vitalija Dapšauskaitė 3c - I vieta

Urtė Jucevičiūtė 4b - III vieta

Mokytoja metodininkė - Juneta Kubilienė


Dovilė Motiejauskaitė 1d - I vieta

Modestas Milius 1c - II vieta

Ieva Jankutė 3d - II vieta

Viktorija Bendikaitė 3d - III vieta

Mokytoja ekspertė - Irena Kondrotienė


Į respublikinę biologijos olimpiadą, kuri vyks Birštone, pakviesta dalyvauti Dovilė Motiejauskaitė 1d.

Sėkmės jai!!!

 

 
 

Fizikos olimpiada

2015 - 02 - 06

 

III vieta - Baltramiejus Žukauskas 1c (mokyt. Antanas Markauskas)

II vieta - Greta Žumbytė 2d (mokyt. Donatas Valbasas)

I vieta - Vitalijus Griščenkovas 4a (mokyt. Donatas Valbasas)

 

Sveikiname!!!

 
 

Lietuvių kalbos olimpiada

 
  Vasario 27d. Ylakių gimnazijoje vyko rajoninė lietuvių kalbos olimpiada. Džiaugiamės mūsų gimnazijos mokinių sėkme.
   I - II klasių grupėje prizines vietas pelnė Vaiva Veitaitė (II d. kl.) - I vieta (mokytoja J. Jurkuvienė) ir Rugilė Normantaitė (I b kl.) - III vieta (mokyt. B. Tamošauskienė).

  III - IV klasių grupėje II - ą vietą laimėjo Viktorija Litvinaitė (III c kl.; mokytoja L. Ronkaitienė), o I - a vieta atiteko Urtei Jucevičiutei (IV b kl.; mokytoja L. Ronkaitienė). Respublikinėje olimpiadoje Druskininkuose mūsų rajonui atstovaus Vaiva ir Urtė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sėkmės, merginos!

 
 

Rajono moksleivių krepšinio varžybos

2015 - 01 - 16

   Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos vaikinų komanda dalyvavo rajono moksleivių krepšinio varžybose ir laimėjo I vietą, na o zoninėse varžybose laimėjo II vietą.

 

Komandos nariai:

 

Bružas Vilius 1a

Veitas Martynas 1b

Jonušas Mantas 1b

Petkus Gvidas 1b

Šmaižys Linas 1b

Pocius Vitalijus 1a

Pocius Laurynas 1d

Norvaišas Dovydas 1a

Staškus Dovydas 1b

Buivydas Edvinas 1b

 

Sveikiname nugalėtojus!!!

 

 
 

 
 
 

 
 
 

Gerbiami gimnazijos tėveliai,


Kviečiami Jus į visuotinį 1 – 4 gimnazijos mokinių tėvų susirinkimą, kuris vyks
2015 m. vasario 5 d. 17.00 val.

 

Darbotvarkėje:
17.00 val.Aktų salėje

 

* Literatūrinė kompozicija „Visi mes norime gyventi“. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, direktorės pavaduotoja Vida Stončaitienė
*Pirmo pusmečio apžvalga. Problemos. Lūkesčiai. Gimnazijos direktorė Gražina Skarienė
* Supažindinimas su VBE instrukcija ir tvarka. (Dalyvauja 4 gimnazijos klasių mokinių tėveliai)

17. 40 val. Susirinkimai klasėse.

Gimnazijos administracija

 
 

Edukaciniai filmukai

Jaunatvišką mitingą vaizduojantis animacinis filmas „Ne tik skambi frazė“ pristato pagrindinius sąžiningos prekybos sistemos principus - jokio vaikų išnaudojimo, sąžiningas atlygis gamintojams ir darbuotojams, aplinkos tausojimas etc.
 
Televizijos žinių laidą imituojantis filmukas „Geros naujienos iš viso pasaulio“ ne tik užkrečia gera nuotaika, bet ir pristato, kuriose pasaulio šalyse yra auginami ir gaminami FAIRTRADE ženklu žymimi produktai.
Geros naujienos iš viso pasaulio: https://www.youtube.com/watch?v=57H265kOLro
 
Per komišką dviejų pirkėjų varžymąsi parduotuvėje, animacinis filmas „Produktai“ pristato sąžiningos prekybos produktų įvairovę.
 
 

Studijos. Darbas. Karjera...

  Abejonės dėl būsimos specialybės kamuoja ne retą. Vienas net neįsivaizduoja, kur galėtų save realizuoti po mokyklos baigimo, kitam tiesiog trūksta palaikymo dėl pasirinktos profesijos. Siekiant  bent šiek tiek sumažinti jaunuolių nežinomybę dėl ateities ir padėti  jiems apsispręsti, mūsų gimnazijoje nuolat organizuojami įvairūs programos ,,Ugdymas karjerai“ renginiai -  pokalbiai, išvykos, susitikimai. 

Sausio 30 d. į tradicinį kiekvienų mokslo metų renginį „Studijos. Darbas. Karjera“ vėl buvo pakviesti gimnazijos mokiniai. Į susitikimą su gimnazistais, gimnazijos administracija ir mokytojais atvyko būrys buvusių mokinių, dabar jau įvairių Lietuvos ir užsienio universitetų bei kolegijų studentų. Malonu, kad savo darbo patirtimi atvyko pasidalinti ir keli mūsų gimnazijos mokinių tėveliai.

 Renginys  prasidėjo klasės valandėle, per kurią visi mokiniai išsiskirstė po atskirus kabinetus, kuriuose turėjo progą paklausyti atvykusių svečių ir  gauti naudingos informacijos apie juos dominančias specialybes. O pasirinkti tikrai buvo iš ko - nuo studentų pirmakursių iki jau mokslus įpusėjusių ar juos baigusių ir jau dirbančių įvairių profesijų atstovų: ekonomistų, finansininkų, fizikų, kalbininkų, kūrybinių industrijų, kineziterapijos specialistų, gaisrininkų, policininkų kt.

 Po klasės valandėlės norėjusiems buvo suteikta galimybė susitikti su visais atvykusiais svečiais aktų salėje. Juos kalbino direktorės pavaduotoja ugdymui Danutės Kazlauskienės, kuri paprašė svečių paatvirauti, ką jie dabar mano  apie savo buvusią mokyklą, ir iškėlė provokacinį klausimą - ar  popamokinė veikla, dalyvavimas įvairiuose renginiuose ir, be abejo, pamokose mokantis mokykloje yra prievarta? Savo nuomonę ryžosi išsakyti prieš 5,5 metų gimnaziją baigęs Edvardas Trakumas, kuris teigė, jog visa tai nėra prievarta, o tik mokytojo noras padėti mokiniui, ko nors pasiekti. Esą, jei mokytojas siūlo, kur nors dalyvauti, tai rodo, jog jis tiki mokinio galimybėmis. Pateikdamas savo gyvenimą kaip pavyzdį,  Edvardas įtikino renginio dalyvius, jog būtent popamokinė veikla jam sudarė galimybes pamatyti pasaulį, vėliau padėjo sėkmingai įsitvirtinti darbe.

 Tiesa, kai kurie studentai išsakė nuomonę, kad visuomeninei veiklai studijų metais ne visada lieka laiko, - vienos  mediciną studijuojančios merginos žodžiai privertė klausytojus šiek tiek susimąstyti apie laiko vadybą studijų metais - pasak minėtos merginos, veikla, tiesiogiai nesusijusi su studijomis, gali joms trukdyti.

 Garsių plojimų sulaukė Skuodo jaunimo reikalų koordinatorė  Daiva Budrienė, papasakojusi apie visas savo gyvenimo profesijas, kurių buvo daug ir įvairių – nuo indų plovėjos, kepėjos iki  teatro režisierės. Nors ji nebuvo baigusi teatro studijų, bet dirbti padėjo patirtis, įgyta lankant dramos būrelį dar mokykloje. Taigi jos kalba patvirtino,  kokia naudinga  popamokinė veikla. Iš tolesnės D. Budrienės kalbos paaiškėjo, jog ir jai nebuvo svetimos abejonės dėl studijų, kadangi, pasirinkusi studijuoti žemės ūkio technologijas ir jų vadybą Lietuvos žemės ūkio universitete, jautėsi  kaip ne savo rogėse, o ir baigusi studijas, nelaikė savęs tinkama žemės ūkio specialiste, tad nutarė  studijuoti tai, kas labiausiai traukė, – pedagogiką. Baigdama savo emocingą kalbą,  aktyvi visuomenės veikėja akcentavo, jog būtent užsispyrimas ir tikslo siekimas jai padėjo  tapti tuo, kuo  yra šiandien.

 Susitikimo metu buvo galima išgirsti studentų nerimą dėl ateities, dėl menkų profesinių perspektyvų Lietuvoje,  o ypač Skuode. Tokios mintys neramina - juk mūsų mieste jau ir taip trūksta jaunų žmonių.

Renginiui baigiantis, apie tai, kad svarbu profesiją pasirinkti ne pagal tėvų, o savo norą, kalbėjo mama Nijolė Mackevičienė. Ji pateikė kurso draugo pavyzdį - pradžioje jis studijavo ekonomiką, nes to norėjo tėvai, bet vėliau tapo  humanitarinių mokslų daktaras. Taigi širdies balsas svarbesnis nei tėvų nuomonė.

Renginį apibendrino  gimnazijos direktorė Gražina Skarienė. Ji pasidžiaugė, kad toks didelis būrys jaunų žmonių nors kelioms valandėlėms susirinko į gimtąją mokyklą. Jeigu buvę mokiniai grįžta, vadinasi, čia jiems buvo gera, o gimnazijos bendruomenės pagrindinis tikslas ir yra paversti gimnaziją mokinių antraisiais namais, iš kurių  jie pasitikintys savimi išeitų į pasaulį.

                                                                 Viktorija Litvinaitė, III c kl. gimnazistė

 
 

Meninio skaitymo konkursas

 

   Penktadienį (01 - 30) Skuodo muziejuje vyko Meninio skaitymo konkurso rajono etapas. Šeši mūsų gimnazijos skaitovai bei literatūrinės kompozicijos dalyviai gražiu lietuvišku žodžiu tą dieną džiugino nemažą būrį raiškaus žodžio mylėtojų ir garbią komisiją. Aptardama konkurso rezultatus, vertinimo komisijos pirmininkė Klaipėdos universiteto Menų fakulteto docentė, humanitarinių mokslų daktarė Danutė Vaigauskaitė kiekvienam skaičiusiam surado ne vieną pagyrimo žodį ir teigė, kad visi šeši mūsų gimnazijos Meninio skaitymo konkurso dalyviai  -  puikūs skaitovai. Tačiau konkursas yra konkursas - išrinkti  PATYS PAČIAUSI...
   Taigi džiaugiamės gausiu laimėtojų būriu ir sveikiname juos: 9 - 12 klasių grupėje II vietas pelnė Raimonda Rimgailaitė ir Gintarė Žukauskaitė, na, o I vieta atiteko Viliui Kaupui, kuris G. Kajėno tekstu „Labas, kaip gyveni?“ pelnė ne tik žiūrovų, bet ir autoritetingos komisijos simpatijas.
 

Vilius atstovaus Skuodo rajonui zoniniame Meninio skaitymo konkurse, kuris vyks Pagėgiuose. Palinkėkime jam sėkmės.

 
 

Viktorija Litvinaitė - vėl televizijoje...


  Sausio 15 dieną III c klasės gimnazistė Viktorija Litvinaitė su savo šaunia palaikymo komanda vėl dalyvavo LRT laidos ,,Tūkstantmečio vaikai" filmavime. Tai jau trečias kartas, kai ši mergina tikrina savo žinias ir intelektą minėtame respublikiniame projekte -  I, II klasėse ir šiemet. Džiugu, kad kiekvienais metais Viktorijai vis geriau sekasi - šiemet ji tarp keturių geriausių šalies vienuoliktokų. Džiaugiamės ir sveikiname Viktoriją. Lauksime LRT televizijos laidos, kad nors sėdėdami prie televizijos ekranų galėtume jai paploti.

 

 
 

Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos jaunuolių krepšinio

komanda 2015 m. rajono moksleivių 2 - 4 gim. kl. pirmenybių

ČEMPIONĖ

Tupi, I - oje eilėje:

Valinskis Rokas 2A

Mitkus Paulius 4D

Gėrikas Robertas 4D

Jurkevičius Dovydas 4B

Stovi:

Ruokis Deimantas 2D

Šakalys Dovydas 4B

Skrabys Vilius 4C

Lotužis Marius 4A

Macevičius Vilius 4A

Beniušis Justas 4A

 

Rajono moksleivių krepšinio varžybų naudingiausias žaidėjas - Jurkevičius Dovydas 4B

 

 

Komandos vadovas: mokytojas metodininkas Algirdas Atminas

 
 

 Pilietinio ir tautinio ugdymo projektas ,,Kalėdų belaukiant“

 

  Kad kiekvieno namus aplankytų Šv. Kalėdų angelas, atnešdamas į namus ramybę ir darną, širdį pripildydamas Meilės ir atjautos, net tris adventinio laikotarpio sekmadienius rajono bažnyčiose vyko rajoninis muzikinis projektas ,,Kalėdų belaukiant“.  Buvo surengti trys koncertai, kurie vyko Ylakių,  Mosėdžio  ir Skuodo bažnyčiose.

  Koncertuose dalyvavo 253 rajono moksleiviai ir 23 juos ruošę muzikos pedagogai. Už bendradarbiavimą ir visokeriopą paramą dėkojame:

  • Skuodo Švč. Trejybės  bažnyčios Dekanui kunigui Sauliui Damašiui;
  • Ylakių Viešpaties apreiškimo mergelei Marijai bažnyčios klebonui kan. vicedekanui Vytautui Petrauskui;
  • Mosėdžio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios klebonui kan. Juozui Vaičiui;
  • UAB MITTET direktorei Jūratei Kabalinienei;
  • Gimnazijos mokytojoms Jūratei Jurkuvienei, Daivai Butkienei ir Irenai Rabašauskienei, bei koncerto vedėjui mokiniui Povilui Mažrimui.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekto autorė Jolanta Raišutienė – Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos muzikos mokytoja.

Kristijono Donelaičio jubiliejinių metų užbaigimas Skuode

 

  Atrodo, jog Skuodo mieste vykstantys renginiai turi tendenciją pritraukti tiek dalyvių, kad uodas snapo neįkiš. Kaip ir šiek tiek anksčiau vykęs susitikimas su poetu Justinu Kubiliumi,  dabar konferencija „Kristijono Donelaičio jubiliejinius metus užbaigiant“ sulaukė didelio būrio klausytojų, tarp kurių buvo ir mokinių, atėjusių pasigaudyti minčių apie K. Donelaitį savo būsimiems rašiniams, ir šiek tiek vyresnių renginio dalyvių, kurie taip pat energingai rašėsi mintis, išsakytas pranešėjų.

  Taigi, renginys prasidėjo muzikos akcentu, po to konferencijos svečius bei dalyvius sveikino LR seimo narė Audronė Pitrėnienė. Ji pasidalijo įspūdžiais, patirtais per visus K. Donelaičio jubiliejinius metus. Ypač pasidžiaugė keliais LR seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto apsilankymais Tolminkiemyje, kur 36 metus gyveno, dirbo pastoriumi bei kūrė mūsų didysis klasikas. Seimo narė pasidžiaugė, kad kiekvieną kartą lankydamasi Tolminkiemyje, sutikdavo žmonių iš Lietuvos - susipažino su gydytojų būriu iš Telšių, kurie, savarankiškai susiorganizavę kelionę, nusprendė paminėti Donelaičio jubiliejų  bažnyčioje, kurioje pastoriavo K. Donelaitis, skaitydami autoriaus poeziją. Pasak Audronės Pitrėnienės, prie Donelaičio pritinka viskas, net gitaros skambesys, jei tai daroma nuoširdžiai. Kitas jaudinantis pavyzdys - šiauliečių delegacija. Jie savo noru Tolminkiemyje suorganizavo talką - patys atsivežė grėblius, kastuvus, benzopjūklus ir sutvarkė aplinką aplink K. Donelaičio memorialą. Pati Seimo narė iš Lietuvos vežėsi vandenį  tam, kad palaistytų ąžuoliukus, kuriuos pasodino K.Donelaičio garbei. Nuo tokių darbų ir prasideda mūsų tapimas žmonėmis.         

     Po nuoširdaus Seimo narės pasisakymo sveikinimo žodį tarė LR kultūros ministras Šarūnas Birutis. Jis akcentavo, jog Donelaitis yra vienas iš pagrindinių kultūros ramsčių, kuris perteikia mūsų tapatybę. Sveikinimo žodį tarė ir Skuodo rajono savivaldybės meras Stasys Vainoras.

  Po sveikinimų Meno mokyklos salėje nuskambėjo K. Donelaičio hegzametras - ištraukas iš „Metų“ atskirų dalių skaitė Pr. Žadeikio gimnazijos mokinys Aurimas Mickus, kunigas Justinas Palubinskas, Švietimo skyriaus specialistė Aldona Jasienė ir mokytoja Laimutė Ronkaitienė.

  Po emocinio akcento prasidėjo tikra INTELEKTUALINĖ PUOTA - svečių pranešimai. Savo patirtimis, atradimais, apmąstymais dalijosi 5 pranešėjai. Pirmąjį pranešimą skaitė Vilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto profesorius, Lietuvos mokslų akademijos mokslinis sekretorius habil. Dr. Domas Kaunas. Jo pranešimo tema  -  „Kristijono Donelaičio asmeninė biblioteka: rekonstrukcijos bandymas“. Pasak profesoriaus, iki šiol niekas nekalbėjo apie Donelaičio asmeninę biblioteką  galbūt todėl, kad to fakto netyrė istorikai, komunikacijų mokslininkai. Domas Kaunas turėjo tikslą paneigti arba patvirtinti Donelaičio bibliotekos egzistavimą.  Pranešimo pabaigoje padaryta išvada, kad Donelaitis asmeninę biblioteką turėjo, tik jos istorija nutrūko poetui mirus.

  Antro pranešimo  tema -  „Vargo prasmė K. Donelaičio pasaulyje“. Pranešėjas - Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas dr. Regimantas Tamošaitis.  Improvizuota Regimanto Tamošaičio kalba sužavėjo intelektualumu, gilumu ir nustebino K. Donelaičio ,,Metų“ galimomis sąsajomis net su šiandiena. Pavyzdžiui, kalbėtojas iškėlė klausimą, kas yra baudžiauninkas - ar  tas, kuriam lažas primestas, o gal tas, kuris lekia į užsienį dirbti bet ką, kadangi vertina tik materialumą? Pasak Regimanto Tamošaičio, būtent K. Donelaičio kūrinys parodė, kokia turi būti ori visuomenė. Literatūrologas taip pat kalbėjo apie klasikos skaitymą. Kaip teigė jis, visuomenės daugumai ji nėra vertybė, nes tai rimtas dalykas, netgi auka, nes ypač K. Donelaitį skaityti reikia susikaupus. Bet, kaip teigė kalbėtojas, kuo didesnė auka, tuo daugiau gauni, be to, klasika, nors ir nėra kasdienybė, gyvena mūsų sielose ir yra orientyras aukštesnių tikslų link.

  Trečioji pranešėja - Klaipėdos universiteto profesorė, Literatūros katedros vedėja dr. Roma Bončkutė. Jos pranešimo tema -  „Kristijono Donelaičio įtaka Simonui Daukantui“. Remdamasi įvairiais šaltiniais, R. Bončkutė klausytojams įrodė, jog Daukantas buvo pats geriausias XIX a. K. Donelaičio skaitytojas - iš grožinės literatūros pradininko jis sėmėsi išminties, išmoko net hegzametro, kurio galima rasti  ,,Būde“.  O  pirmasis Lietuvos istorikas buvo lyg sodraus žemaitiško žodžio mokytojas net pačiam  Romualdui Granauskui. 

  Ketvirto pranešimo „Kalbinio „viežlybumo“ tradicija šiandienos visuomenėje: tęsime ar būsime modernūs?“ autorė -  LR Valstybinės kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė. Pranešėja iškėlė rimtą problemą - nebekuriami lietuviški terminai mokslo išradimams, tyrimams ir pateikė pavyzdį - kartą ji kalbėjo su mokslininku ir paprašė lietuvių kalba parašyto mokslinio straipsnio, bet šis jai tegalėjo duoti angliškai sukurptą tekstą, tad kyla klausimas - kodėl taip nebegerbiama, nebesaugoma gimtoji kalba, kuri yra mūsų paveldėtos tapatybės ženklas?

  Konferenciją  apibendrino LRS kanceliarijos Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas. Jis kalbėjo apie Kristijono Donelaičio jubiliejinių metų programą Lietuvoje ir pasaulyje, buvo parodyta vaizdo medžiaga apie LR Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto veiklą Karaliaučiuje jubiliejiniais Kristijono Donelaičio metais.

  Taigi informacijos visi konferencijos dalyviai  gavo tikrai daug. Labai svarbu, kad ją skuodiškiams suteikė tikras Lietuvos intelektualinis elitas. O už galimybę būti, klausytis, sužinoti dėkojame konferencijos organizatoriams - Skuodo viešosios  bibliotekos darbuotojams ir LR seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui ir jo pirmininkei Audronei Pitrėnienei.

 Viktorija Litvinaitė,  III c klasės mokinė

 
 
 

„AIDS: geriau žinoti!“

 

  Gruodžio 1 –oji – pasaulinė AIDS diena. II gimnazijos klasių mokiniai ją paminėjo dalyvaudami pasaulinės AIDS dienos „Protmūšyje“. Sveikatos priežiūros specialistė Vilma Donielienė priminė žinojimo, supratimo ir supratingumo prasmę ir būtinybę. 

   Renginį vedę ketvirtokai Urtė Jucevičiūtė ir Dovydas Šakalys pristatė vertinimo komisiją, kurią sudarė VGK narės: direktorės pavaduotoja ugdymui Vida Stončaitienė, soc. pedagogė Ingrida Momkienė, mokytojo padėjėja Vilma Vaškienė. Dalyviai klausėsi vedėjų pasakojimo apie ŽIV, AIDS užsikrėtimo galimybę, toleranciją, Lietuvos AIDS centro įkūrimą. Susidomėjimo sulaukė raudonojo kaspino istorija. Įdėmiai klausyta, kaip išvengti ŽIV, kiek ŽIV atvejų fiksuota Lietuvoje, kiek gimtajame Skuode.

  Sudėtingi, reikalaujantys susikaupimo ir mąstymo klausimai įtraukė komandas į rimtas diskusijas ieškant teisingo atsakymo. Būta ginčų, būta ir  juoko. Atsakyti visi klausimai, jei ne komandų, tai vedėjų. Svarbiausia, kad išgirsta, sužinota, išmokta.

  Direktorės pavaduotoja ugdymui Vida Stončaitienė, apibendrindama rezultatus, pagyrė visas komandas už domėjimąsi, atsakingumą, dėmesingumą, žinias ir įteikė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro padėkas už dalyvavimą protmūšyje „AIDS: geriau žinoti!“, skirtą pasaulinei AIDS dienai paminėti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

„Angelo žinia”

  Gimnazijos mokiniai, lankantys neformaliojo ugdymo užsiėmimus  “Kūrybinės dirbtuvės”, sukūrė piešinius respublikiniam vaikų kūrybiniam konkursui   "Angelo žinia”. Konkursą organizuoja  Raseinių rej. Šiluvos gimnazija.
  Piešinius kūrė : Ingrida Jucytė 2c g.kl.,  Milda Jurkutė 3a g.kl., Gitana Stubrauskaitė 1a g.kl.,  Rugilė Normantaitė 1b g.kl., Kristina Serapinaitė 3d g.kl.

 
 

 Respublikinis žemaitiškų skaitymų konkursas

 

Penktadienį, lapkričio 21 d., Bartuvos progimnazijoje vyko respublikinis žemaitiškai skaitančių konkursas, skirtas Simono Daukanto 221 - osioms gimimo metinėms. Tarmės entuziastų susirinko tikrai daug - nuo  darželinukų iki suaugusių skaitovų iš Skuodo, Kretingos, Plungės rajonų, Mažeikių ir Klaipėdos miestų. 10 - 12 klasių mokinių grupėje Skuodui atstovavo mūsų gimnazijos moksleiviai Gintarė Žukauskaitė (IV a ) ir  Vilius Kaupas (III a).  Džiaugiamės jų sėkme - Vilius laimėjo antrąją vietą, o Gintarei atiteko pirmoji vieta. Sveikiname!

 

 
 

KALBA.LT

  Lapkričio 12 d. gimnazijoje lankėsi  KALBA.LT. atstovas Vytautas. Kiekvienais metais apsilankantis gimnazijoje,visada turi ką pasakyti mokiniams. Malonu klausytis, kai kalba patirtį turintis žmogus,nes baigęs mokslus Lietuvoje, vėliau studijavo Danijoje, magistrinį darbą gynėsi Anglijoje. Tad ir asmeninė, ir darbinė patirtis padeda suteikti žinių abiturientams.Jaunam žmogui, besirenkant karjerą, svarbiausia yra suderinti norus ir galimybes, o neturint nė žalio supratimo, kokios profesijos trokštama, pirmiausia reikėtų susiaurinti pasirinkimų sąrašą. „Įsivardijus savo svajones ar norus, svarbu panagrinėti ir savo gebėjimus: „Kitas momentas – ar aš turiu tam gabumus, gebėjimus? Kai pradedi apie tai galvoti, iškyla klausimas: o kokių gabumų, gebėjimų reikia šitam norui realizuoti? Tada pasiimi veidrodėlį ir žiūri pats mielai į save – turiu aš tuos gebėjimus ar neturiu“, – komentavo karjeros specialistas. Įsivertinant savo gabumus, reikia būti kritiškiems, nes geriausi pasaulio universitetai – tik „olimpiadiniams“ vaikams. „Kartais, pasak karjeros konsultanto, žmogus turi nelavintus gabumus – tada esą reikėtų žiūrėti, ar jaunuolis turi laiko gabumams išlavinti.Vytautas nurodė, patarė, kad tik kai dera žmogaus norai ir gabumai, atsiranda specialybė.

 
 

Poezijos ir intelektualumo pamoka...

 

  2014 metai, lapkričio dešimta diena. Pilnut pilnutėlė Skuodo viešosios bibliotekos salė -  vieni sėdi, kiti stovi, bet visų ausis pasiekia poezijos eilutės, sklindančios iš aktorės lūpų. Kas gi vyksta? Ogi susitikimas su kritiku, redaktoriumi, eseistu bei poetu Justinu Kubiliumi, kilusiu iš Skuodo rajono. Renginys buvo skirtas jo šešiasdešimtojo gimtadienio proga. Visi susirinkusieji turėjo galimybę pasiklausyti autoriaus poezijos, kurią skaitė aktorė Edita Zizaitė, „Versus  aureus“ vyr. redaktorės Onutės Gudžiūnienės minčių apie Justino Kubiliaus poeziją ir eseistiką, bet, be abejo, įdomiausia buvo išgirsti paties poeto mintis, samprotavimus apie gyvenimą ir kūrybą. Justinas Kubilius pasidalino savo įžvalgomis, koks turėtų būti šiuolaikinis menas, kaip kartais būna sunku parašyti naują eilėraštį, taip pat poetas išreiškė savo požiūrį apie kritiką. Pasak jo, tai turėtų būti mąstymas apie kūrinį, o ne nuosprendžių skelbimas. Viena iš Justino  Kubiliaus knygų - „Tėvas: nerimo formos“. Beje, renginio pabaigoje, kai  lyg iš gausybės rago pasipylė sveikinimai jubiliatui, poeto brolis, tardamas sveikinimo žodžius, susiejo vieną iš bendrų vaikystės prisiminimų su šia knyga. Žinoma, sveikino ne tik brolis, bet ir Savivaldybės atstovai, Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos direktorė Gražina Skarienė ir pavaduotoja Danutė Kazlauskienė, kurios pasidžiaugė, kad būtent mūsų gimnazija išugdė ir į gyvenimą išleido tokį puikų poetą, taip pat bendrais prisiminimais pasidalino rašytojo vaikystės draugė Irena Žvinklienė bei studijų laikų draugas Eugenijus Zabitis ir jo žmona Dalia Zabitienė, kuriai poetas padėjo išleisti eilėraščių knygą.

 

Įspūdžių daug, tikimės, jog tokių intelektualių renginių dar bus ne vienas.

Viktorija Litvinaitė, IIIc klasė

„Skaitima žemaitėška“

 

   Penktadienį, spalio 24 d., Skuodo muziejuje vyko konkursas „Skaitima žemaitėška“, skirti mūsų žemiečio Simono Daukanto 221 - osioms gimimo metinėms. Gimnazijos skaitovų: Gintarės Žukauskaitės, Jolantos Januškaitės, Editos Grigutytės ir Viliaus Kaupo,- tarmiškas žodis skambėjo tarp 36 įvairių amžiaus grupių žemaičių kalbos mylėtojų.

Džiaugiamės, kad dvi pirmąsias prizines vietas 10 - 12 klasių amžiaus grupėje laimėjo mūsų gimnazistai Vilius Kaupas (II vieta) ir Gintarė Žukauskaitė (I vieta). Sveikiname laimėtojus ir linkime jiems sėkmės respublikiniame šio konkurso etape.

 
 

  Spalio 24 d. neįprasta diena gimnazijoje.  Paskutinė savaitės diena, diena, kai po pamokų prasidės Rudens atostogos mokiniams. Šis penktadienis dar gausus renginiais: rajoninis žemaitiškų skaitymų konkursas, mokyklinis LMP rinkimų turas. Rinkimuose dalyvauja net keturi kandidatai: R.Rimgailaitė, L.Jucius, B.Žukausakas, V.Alseikaitė. Po pamokų rinkimų komisija suskaičiavo balus ir po šešių pamokų vykusiame renginyje „Ieškome talentų“ galime paskelbti rezultatus. Rinkimai įvyko, nes balsuoti atėjo virš 52 % mokinių. LMP rinkimų mokyklinį turą laimėjo Romualda Rimgailaitė ( 2 c klasė).

  Po 6 pamokų aktų salėje vyko renginys „IEŠKOME TALENTŲ“. Suspindo įvairiaspalvis savo talento pristatymas, įvairūs žanrai: muzika, gimnastika, dailė, choreografija. Reikli komisija – gimnazijos direktorė G.Skarienė, direktorės pavaduotoja ugdymui V.Stončaitienė, muzikos mokytoja ekspertė J.Raišutienė, mokinių prezidentūros atstovė G.Žukausakitė lapkričio 14 d. atstovauti gimnaziją išrinko V.Prialgauską (1 d.klasė ), I.Čepauskaitę ir E.Matutytę (1 c klasė), D.Žukauską (4 a klasė). Komisija po renginio dar bendravo su konkurso dalyviais, pateikė pasiūlymų, kaip būtų galima patobulinti pasirodymus. SĖKMĖS mūsų dalyviams!

 
 

„Euroscola“

 

   Mes laimėjom! Vasario 13 vykstame į Srtasbūrą!“ –  vienas per kitą skubėjo pranešti šią žinią penki gimnazistai savo artimiesiems, savo draugams. Laimingi sugužėjo į mokyklinį autobusiuką, pilni emocijų ir entuziazmo. Pirmoji vieta!  Mes išties laimėjom – kelionę į Strasbūrą 24 mokyklos mokiniams ir dviems lydintiems mokytojams. Mat tokios yra „Euroscolos" konkurso sąlygos: į Strasbūrą važiuoja trys komandos, užėmusios pirmąsias vietas.
   Mūsų  gimnazija savo jėgas šiame konkurse bandė ir pernai, vyko į Europos namus Vilniuje ir užėmė devintąją  vietą tarp septiniolikos  dalyvavusiųjų.  Šiemet pagaliau pavyko: Urtė Jucevičiutė, Živilė Mackevičiūtė,Vitalija Dapšauskaitė, Klaudijus Garmus, Martynas Kiltinas parvežė dovanų ne tik sau, bet ir savo draugams šaunią kelionę į Europos parlamentą.
   Konkurso dalyviai privalo parengti vienos minutės prisistatymą ,po to teko pademonstruoti žinias apie Eurpos Sąjungą, jos institucijas, istoriją, veiklą, apie Europos Sąjungos šalis ir kandidates, žinomiausias asmenybes ir pareigūnus.  Norime padėkoti visiems, kurie suprato mus, palaikė mūsų tikslo siekimą.Dėkojame gimnazijos Direktorei už puikų pasveikinimą pirmadienį aktų salėje.Tai buvo tarsi antras emocijų pliupsnis po  penktadienio  žinios. Malonu pajusti, žinoti,kad tu esi reikalingas, kad pasiekimais domisi visa bendruomenė, tik aišku gaila, kad vykti į Strasbūrą turi galimybę tik 24 gimnazistai, gaila,kad po šio laimėjmo (pagal konkurso sąlygas) gimnazija šiame konkurse negalės dalyvauti 2 metus, bet gyvenkime ta mintimi ir viltimi, kad užaugs nauja komanda ir pasieks tokių pačių rezultatų. Sėkmės komandai ruošiantis atstovauti Lietuvą Strasbūre vasario 13 dieną!

 
 

„Štai ir mokyklos durys.

Atveri jas, giliai įkvepi, iškvepi...

Ir vėl į mokyklą, tik šį kartą ne mokytis“

 

Gerbiami mokytojai, klasių auklėtojai,

  Spalio 16 dieną Pranciškaus Žadeikio gimnazija organizuoja ATVIRŲ durų dieną I gimnazijos klasių mokinių tėveliams.

Tėveliai turės galimybę lankytis tos dienos pamokose .

17 .00 val. maloniai kviečiame Jus į  I  gimnazijos klasių mokinių  Tėvų  susirinkimą.

DARBOTVARKĖJE

17.00 val. AKTŲ SALĖJE

*  Veiklos kryptys 2014 - 2015 m. m.

Pranešėja gimnazijos direktorė G. Skarienė

*Reikalavimai besimokantiems I gimnazijos klasėse.

*SUSIRINKIMAI KLASĖSE (po bendrosios dalies).

 

Konferencija „Mano turtas - dangus mėlynas ir sugraudinta širdis“

  

   Spalio 10 dieną, jau nutilus vasaros atostogų šurmuliui, Skuodo meno mokykloje vyko Skuodo viešosios bibliotekos organizuota konferencija „Mano turtas - dangus mėlynas ir sugraudinta širdis“, skirta paminėti šimtąsias poeto, vienuolio, teologijos daktaro, visuomenės veikėjo, eseisto Leonardo Andriekaus gimimo metines. Į renginį susirinko ne tik vyresni klausytojai, bet ir gausus būrys mokinių iš Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos, kuriems buvo labai įdomu susipažinti su Leonardo Andriekaus biografija, asmenybe ir kūryba. Konferencija buvo pradėta muzikiniu akcentu - visi galėjo pasiklausyti smuikų ir fortepijono darnaus skambesio, taip pat LR Seimo  narės Audronės Pitrėnienės pasveikinimu ir mažų dovanėlių įteikimu renginio organizatoriams ir pranešimų apie šią atmintiną asmenybę skaitytojams.

   Po konferencijos atidarymo žodis suteiktas pranešėjams. Pirmąjį pranešimą, pavadintą „Pasilikau tik dangų mėlyną“, skaitė dr. Virginija Paplauskienė. Iš jo sužinota, koks buvo Tėvo Leonardo Andriekaus  kūrybos ir gyvenimo kelias. Paaiškėjo, jog ši asmenybė kilo iš Barstyčių, mokėsi šio miestelio pradinėje  mokykloje, po to Sedos progimnazijoje, o galiausiai Kretingos pranciškoniškoje berniukų gimnazijoje. Likimui nubloškus į JAV, Leonardas Andriekus buvo aktyvus lietuvių išeivijos narys, rūpinosi kitais lietuvių rašytojais, o ypač Alfonsu Nyka - Niliūnu, taip pat 10 metų buvo Lietuvių rašytojų draugijos JAV pirmininkas ir ypač dirbo, kad būtų atgauta Lietuvos nepriklausomybė -  dalyvavo įvairiose demonstracijose ir protestų mitinguose. Pranešimas buvo labai šiltas ir emocingas - iš jo buvo galima suvokti, kiek širdies įdėjo pranešėja tyrinėdama šio didžio žemaičio gyvenimą ir veiklą.

  Antrąjį pranešimą „Leonardo Andriekaus gyvenimas ir kūryba: asmenybės universalėjimas“ skaitė dr. poetas Dainius Sobeckis. Po kavos pertraukos buvo išklausyti dar du įdomūs pranešimai - vienuolio pranciškono Bernardo ir Barstyčių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Elinos Rusteikienės. O konferencijos pabaigoje jautriai apie savo dėdę kalbėjo Leonardo Andriekaus dukterėčia - jo sesers dukra.

   Po pietų konferencijos organizatoriai pakvietė dalyvius į Skuodo Šventos Trejybės bažnyčią, kur po šv. Mišių buvo skaitoma Leonardo Andriekaus poezija.

   Tą dieną Skuodą pasiekė stiprus intelektualinis užtaisas - tie, kurie buvo konferencijoje, tikrai jį pajuto.

 

Viktorija Litvinaitė, III c klasė

Festivalis - „Gyvasis vanduo“

 

   Sekmadieni vokalinis ansamblis „Gimnazistai“ dalyvavo IV-ąjame gyvos muzikos  festivalyje „Gyvasis vanduo“, kuris vyko Salantų kultūros centre.Tai puiki proga naujam kolektyvui išbandyti savo jėgas, parodyti save, o ir pasimokinti iš kitų. Festivalyje dalyvavo:

1a kl. Rimkutė Monika
1a kl. Buivydaitė Inesa
3b kl. Milašius Edvinas
3c kl. Mackevičiūtė Živilė
 

 

 

,,Kūrybinės partnerystės"

  Vakar, rugsėjo 23 dieną, Vilniuje įvyko projekto ,,Kūrybinės partnerystės" Tinklo susitikimas, kuriame dalyvavo 300 žmonių iš visos Lietuvos - tai mokyklų, vienerius, dvejus ar trejus metus dirbusių projekte ,,Kūrybinės partnerystės", atstovai. Renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda: direktorė G. Skarienė, mokytojos L. Vaitulevičienė ir L. Ronkaitienė bei projekto dalyvės ,,Tyrinėjanti klasė" (dabartinės III c) reprezentantai Ž. Mackevičiūtė, D. Kildaitė ir K. Garmus. Visos mokyklos turėjo parengti savo patirties projekte istorijas ir kūrybiškai jas pristatyti. Taigi mūsų gimnazijos komanda savo patirtį projekte perteikė leisdami klausytojams ją pajusti  klausa, rega, uosle - pasipuošę spalvingomis De Bono kepuraitėmis, atlikome faktologų, emocijų žmonių, menininkų ir praktikų vaidmenis: susitikimo dalyviai klausėsi mokytojos L. Ronkaitienės ir Deimantės pasakojimų, buvo sužavėti Živilės atliekama klasės kvepalų ,,Po lietaus" reklama, o Klaudijus leido  renginio dalyviams vienetiniais kvepalais net pasikvėpinti. Po pristatymų kūrybiškais metodais istorijos buvo aptarinėjamos, diskutuota, pasidžiaugta, pasidalinta...
   Antroji renginio dalis - ,,Kūrybinė laboratorija": 300 žmonių kūrė ,,Kūrybiškos mokyklos" projektą dirbdami įvairiais kūrybiškais metodais - organizatoriams nei energijos, nei išradingumo, nei nuotaikos netrūko, o dalyviai ir judėjo, ir vaikščiojo, ir sukritę salėje ant grindų piešė, projektavo, diskutavo... Iš tikrųjų mes MOKĖMĖS, tik kitaip...Ko gero, daugumai taip mokytis tikrai patiktų, reikia tik šias idėjas priimti, jas skleisti  ir...KEISTIS KARTU...
    

 L. Ronkaitienė