,,Aš pažinau karalių tavyje"

 

Regioniniame rašinių konkurse ,,Aš pažinau karalių tavyje" dalyvavo Viktorija Litvinaitė (I c kl.) ir Vaiva Šikšniutė (III d kl.) (ruošė L. Ronkaitienė).

Vaiva Šikšniutė tapo konkurso nugalėtoja.

 

Stebuklas kuriančiai sielai

 

Birželio penktoji.  Atrodo, tai niekuo neišsiskirianti data, tačiau kūrėjams ir meno mėgėjams  - didelė šventė. Būtent šią dieną Sedos Vytauto Mačernio gimnazija kasmet organizuoja renginį unikaliam, amžinai jaunam poetui Vytautui Mačerniui atminti. Nors aš šiame renginyje dalyvavau  pirmą kartą, bet supratau, kad tai jau tapę tradicija ir kasmet poeto garbei organizuojami trijų rūšių konkursai: kūrybinių rašinių, poeto eilių mokymosi atmintinai  ir jo eilėraščio iliustracijos. Unikalu pasirodė tai, kad mokiniai mokinosi ne kuo daugiau Vytauto Mačernio eilėraščių atmintinai, o kuo daugiau eilučių. Šio konkurso nugalėtojas jų įsiminė  daugiau nei du šimtus.

Meninei eilėraščio interpretacijai skirtų darbų buvo išties nemažai. Iliustruotą Vytauto Mačernio poeziją galėjome pamatyti  surengtoje parodoje, tačiau vieno darbo iš gausybės niekaip negalėčiau išskirti - visi piešiniai atrodė savotiški ir gana profesionalūs.

Trečiojo konkurso, kuriame dalyvavau aš pati bei dar viena mūsų gimnazijos  mokinė  - Viktorija Litvinaitė iš I c klasės, darbų aptarime išgirdome nepaprastai gilių ir nuoširdžių jaunųjų kūrėjų minčių. Džiaugiamės kartu su Viktorija  ir pačios turėjusios progą paskaityti ištraukėlių  iš savo rašinių. Taip pat be galo smagu, kad mano darbas pateko tarp konkurso laimėtojų darbų  - tai mane motyvuoja ir toliau nepaleisti šios krypties ir daryti tai, ką, mano manymu, sugebu geriausiai - kurti. Dar labiau paskatino ir drąsos įkvėpė išties nepaprasta, be galo talentinga aktorė Virginija Kochanskytė, sakydama, jog sugebėjimas kurti yra tikra Dievo dovana, kurios mes jokiu būdu negalime atsisakyti. V. Kochanskytė man paliko neišdildomą įspūdį, po jos kalbos jutau, kaip nuo išminties ir nepaaiškinamos auros, kurią skleidė ši moteris, plečiasi mano galva.

Po darbų aptarimo nusifotografavę pajudėjome Vytauto Mačernio tėviškės ir jo kapo link, o prieš tai dar aplankėme jo „vizijas“ - tai simboliniais akmenimis  poeto tėviškėje pažymėtos vietos, kurios primena  šį dvasingumo kupiną poetą, vietos, kurios įkvėpė jį kurti stebuklus. Ant kiekvieno  ciklo „Vizijos“ eilėraštį simboliškai žyminčio akmens  - poeto eilių fragmentas ar kitoks su jo gyvenimu susijęs įrašas. Prie kiekvienos ,,Vizijos“ vietos buvo skaitomos Vytauto Mačernio eilės.  Kol pasiekėme poeto kapą, jau buvome išgirdę nemažai eilių iš ciklo „Vizijos“. Paskutinę, septintąją, viziją skaitė dar gyvos poeto sesers anūkė, profesionali filologė, parašiusi apie savo močiutės brolį ne vieną mokslinį darbą.

Grįžusi iš renginio jaučiausi taip praturtėjusi, kaip dar niekada gyvenime. Už šią galimybę su Viktorija esame be galo dėkingos savo lietuvių klabos mokytojai Laimutei Ronkaitienei, kuri niekada nenustoja vesti mokinius kūrybos keliu ir ne tik pati žvelgia į žmogaus dvasinį pasaulį kaip poetas Vytautas Mačernis, bet moko ten pažvelgti ir kitus.

                                                                                                     Vaiva Šikšniutė, III d klasės gimnazistė

 

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako

 

   Pasaulinės dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog tabakas alina sveikatą ir sukelia lėtines neinfekcines ligas, tokias kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligos. Tabako vartojimo nulemtos ligos ir mirtys sukelia ir nemažai ekonominių problemų: rūkalių šeimos nariai netenka dalies savo pajamų, didėja sveikatos priežiūros kaštai, stabdoma ekonominė plėtra. Rūkymas nėra vien asmeninė, bet ir visuotinė sveikatos ir ekonominė problema.

  Gegužės 30d. mūsų gimnazijoje vyks protų kova šiai dienai paminėti, kurioje dalyvaus I gimnazijos klasių komandos.

Kelionė į Estiją

 

  Šių metų gegužės 24 d. 01.15 valandą iš Skuodo autobusų stoties pajudėjo tik miesto žibintų ir nakties tamsos lydimas autobusas, vežantis 32 žmones. Taip prasidėjo didžioji I c klasės ir atstovų iš kitų gimnazijos klasių (I b, II a, II e, III d) kelionė  Estijos link. Mus lydėjo net  dvi auklėtojos - buvusi dabartinės I c klasės auklėtoja Danutė Vitkuvienė ir  Laimutė Ronkaitienė bei pati mokyklos direktorė Gražina Skarienė.    Važiavome per Latviją ir auštant Rygos prieplaukoje su gimtadieniu pasveikinome Gintarę Žukauskaitę - jos draugai pasistengė, kad Gintarė to gimtadienio ilgai nepamirštų - buvo net mažytis tortas su liepsnojančiu fejerverku...

 Toliau tęsėme kelionę ir iš Virtsu uosto keltu kėlėmės  į Muhu ir Saremos salas. Ten apžiūrėjome autentiškus kaimelius, rašytojo J. Smulo sodybą bei valtis ,,pensininkes". Toliau važinėdami autobusu  po Saremos salą matėme autentiškus vėjo malūnus. Vėliau nuvykome prie milžiniško meteorito kraterio. Galiausiai apsilankėme Saremos sostinėje Kuresarėje, kur apžiūrėjome pilyje įkurtą ekspoziciją apie salos istoriją. Pirmą ekskursijos dieną baigėme nakvyne viešbutyje, po kurios, sočiai papusryčiavę viešbučio restorane ir pasikrovę energijos, vėl susėdome į autobusą ir tęsėme kelionę.

  Antrą dieną nuvykome į Estijos sostinę Taliną, vaikščiojome po dar ryto gaiva dvelkiantį Rusijos caro Petro I - ojo įkurtą parką, stabtelėjome prie jo rūmų, pajūryje apžiūrėjome milžinišką paminklą ,,Rusalka“, pastatytą nuskendusio laivo įgulai atminti, vėliau pasikėlėme į įspūdingą, tik 2012 metais rekonstruotą televizijos bokštą, o po to vaikščiojome po  nepaprastai savitą šio miesto senamiestį. Visur mus lydėjo UAB ,,Aisčiai“ gidė, tad informacijos gavome tikrai daug.

  Užbaigėme ekskursiją Piarnu vandens parke, kur, linksmai praleidę laiką, išvykome atgal į Lietuvą.   Nors buvome pavargę, autobuse vyravo gera nuotaika, skambėjo dainos...

 

                                                                                    Viktorija Litvinaitė, I c klasės gimnazistė

„GIMNAZIJOS DIENOS MIESTE“

 

Kviečiame visus:  mokinius ,tėvelius, buvusius mokinius ir mokytojus, visus, kuriems brangi Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija, atvykti į baigiamąjį projekto

„GIMNAZIJOS DIENOS MIESTE“ renginį,

skirtą TARPTAUTINEI  ŠEIMOS DIENAI paminėti ,kuris įvyks

2013 m. gegužės 15 dieną,17 val.

Skuodo kultūros centre

Renginio programa

 • Gimnazijos neformaliojo ugdymo kolektyvų pasirodymai (ataskaita už 2012- 2013 m. m. veiklą)              
 • 2013 metų gimnazijos  šokių konkurso laureatų –
 • I b, I c, I e, II b, III b,III c kl. pasirodymai.
 • Aktyviausių šeimų apdovanojimai.

 Organizatoriai

Skuodas

DEBATŲ TURNYRAS

 

Gegužės 9 dieną mūsų mokykloje pirmą kartą vyko debatų turnyras. Jame dalyvavo keturios komandos - Telšių "Džiugo" gimnazija, Telšių Žemaitės gimnazija, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija bei Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos mokiniai.  Debatų tema buvo "Studijos Lietuvoje yra geriau negu užsienyje". Debatuose dalyvavo pradedantieji debatininkai, tačiau komisijos nuomone visi pasirodė puikiai. Debatų finale debatavo "žvaigždžių komandos" - tai iš skirtingų komandų išrinkti geriausi kalbėtojai, kurie debatavo mišriose grupėse. Finale taip pat išrinkti trys geriausi kalbėtojai. Mūsų mokyklos mokinė Greta Zalonskytė užėmė antrąją vietą. Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos debatų grupei vadovavo mokytoja Daina Markauskienė. Visi dalyviai liko patenkinti renginiu ir įgijo naujos patirties.

„Jaunimas žengia sveikatos ritmu“

 

  

 

2013 m. gegužės 7 d.  mūsų gimnazijos mokiniai Liudas Butkus ir Julius Malotkinas, kartu su biologijos mokytoja J. Kubiliene ir mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialiste V. Donieliene dalyvavo Jaunimo mokslinėje- praktinėje konferencijoje „Jaunimas žengia sveikatos ritmu“, kurią organizavo Klaipėdos universiteto sveikatos mokslų fakultetas. Gimnazistai skaitė regioninėje projektinių darbų konferencijoje pristatytą darbą  “Gražios šypsenos paslaptis – tiesūs dantys“.

 

Paroda skaitykloje

 

Šių metų balandžio 22 - gegužės 10 dienomis Lietuvoje vyksta Comenius dienos Europa tavo klasėje. Projekto Are we green enough grupė taip pat nusprendė pristatyti savo pasiekimus mokyklai ir visuomenei .Gegužės 7 dieną gimnazijos skaitykloje vyko parodos Are we green enough  atidarymas.

 

 

 Parodoje eksponuojami suvenyrai parvežti iš Comenius projekto vizitų į Ispaniją ir Lenkiją. Mokytojos Liuda Vyšniauskienė, Rastida Valbasienė ir Asta Tirunienė supažindino su eksponatais, pakvietė moksleivius įsijungti į projekto veiklą ir aktyviai dalyvauti būsimuose renginiuose. Paroda veiks visą savaitę, taigi nepraleiskite galimybės susipažinti su Europos dalele mūsų gimnazijoje.

 

Pilietiškumo pamokos Kubrat savivaldybėje

 

 Среща с представителна група от гр. Скуодас, Р. Литва

 

  Balandžio 15–21 dienomis „Comenius Regio“ partnerystės projekto pagal mokymosi visą gyvenimą programą „Atverkime pilietiškumo langus“ įgyvendinimo Skuodo rajono savivaldybėje koordinatorės Aldona Jasienė ir Gražina Skarienė bei projekto įgyvendinimo grupės narės Ina Macevičiūtė ir Vaida Satkevičiūtė buvo išvykusios į Bulgarijos Respublikos Kubrat savivaldybę dalyvauti suplanuotame projektiniame susitikime.

 

   Minėtas projektas, prasidėjęs 2012 m. rudenį, kai į Skuodo savivaldybę buvo atvykę bendradarbiavimo partneriai iš Bulgarijos Respublikos, Kubrato savivaldybės, tęsiasi. Daug numatytų veiklų atliekama abiejose šalyse. Skuodiškiai, P. Žadeikio gimnazijos  atstovai, parengė anketą „Pilietiškumo  indeksas“, buvo kuriamas projekto internetinis puslapis, planuojami tolesni bendradarbiavimo partnerių susitikimai, įvairios veiklos.

 

  Žaliuojanti ir žydinti Bulgarija atstovus iš Skuodo sutiko labai svetingai ir šiltai. Pirmas susitikimas vyko Kubrato savivaldybės „Hristo Botev“ vidurinėje mokykloje, į kurią susirinko daugelis projekto dalyvių ir vadovų – Kubrato savivaldybės mero pavaduotoja Snežana Georgijeva,  „Hristo Botev“ vidurinės mokyklos direktorė Tatjana Dočeva, „Hristo Smirnenski“ pagrindinės mokyklos direktorius Volodia Voikovas, kultūros centro-bibliotekos „Sv. Kiril i Metodii“ direktorius Ivanas Borisovas, Kubrato savivaldybės Švietimo ir techninio aprūpinimo skyriaus vedėjas Stefanas Kalinovas, Švietimo skyriaus specialistė Diana Jordanova ir kt.

 

  Neįmanoma išugdyti pilnaverčio savo šalies piliečio, kuris neišmano savo gimto krašto istorijos. Tą puikiai žino Bulgarijos žmonės, tapę skuodiškių bičiuliais – „Hristo Botev“ vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Silvia Hristova nepaprastai įdomiai papasakojo skuodiškiams apie svarbiausius Bulgarijos istorijos momentus – lemtingus, tragiškus ir labai pamokančius. Įvairiatautė šalis, patyrusi priespaudą, vergovę, netiesioginius trėmimus, išliko Europos žemėlapyje labai spalvinga ir įdomi. Svečiams iš Skuodo jie įrodė, jog Bulgarijoje gyvenančios tautos – bulgarai, turkai ir romai , gali kurti ir išlaikyti vieną valstybę, kurioje visiems pakaks vietos. „Sv. Kiril i Metodii“ kultūros centre surengtoje popietėje skuodiškiai tautų draugystės ir vienybės galėjo pasimokyti. Bulgarai ne tik buvo surinkę gausią medžiagą apie tai, kokie ryšiai jų valstybę sieja su Lietuva (o jų, pasirodo, labai daug), bet ir pademonstravo pastangas ugdyti savo šalies jaunimą ir suaugusius, skatinti juos tapti atsakingais savo šalies piliečiais. Kultūros scena mirgėjo nuo dainininkų ir šokėjų, pristačiusių įvairiatautę savo šalies kultūrą.

  Maloniai nustebino apskrities laikraščio bei jaunųjų vietos žurnalistų svečiams surengta spaudos konferencija – skuodiškiams teko atsakinėti į klausimus apie Lietuvos valstybėje vykstančius pilietiškumo ugdymo procesus, prašyta pasidalinti patirtimi apie įgyvendinamus projektus, visuomeninę veiklą.

 

Daug dirbta ir projekto koordinatorių, vykdytojų grupėje – suderinti anketinės apklausos terminai, patikslinti klausimai, apibendrinimas ir kitos detalės, kalbėta apie būsimus susitikimus, tam skirtus renginius, tarpusavio įsipareigojimus.

    Skuodiškiai buvo pagerbti susitikime su Kubrat miesto savivaldybės meru Remzi Chalilovu, aplankytos istorinės Kubrat miesto vietos, pasižvalgyta prie Juodosios jūros Bulgarijos kurortuose Varna ir Balčik.

 

  Kitas projektinis susitikimas vyks liepos mėnesį Skuode. Bendradarbiavimo partneriai iš Bulgarijos, Kubrat savivaldybės, turės progą susipažinti su Skuode vykstančiais renginiais, skirtais Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai bei Skuodo 760-mečio jubiliejui.

 

LINKIME SĖKMĖS GIMNAZIJOS MOKSLEIVIŲ KOMANDAI!

Regioninė projektinių darbų konferencija

„Pr. Žadeikio vardas mus įkvepia“

2013-04-11

 

Planuojama :


10.00 - 10.30 Registracija
10. 30- 11. 10 Konferencijos atidarymas
11.10- 13. 40 Projektinių darbų pristatymas
13. 40- 14.10 Pietų pertrauka
14. 10- 15.00 Apdovanojimas, uždarymas

Projektiniai darbai bus pristatomi 3 grupėse:


Gamtos mokslų- aktų salėje;
Kalbų ir menų mokslų- 101 kabinete;
Fizikos mokslų- 201 kabinete.

 

Šilutėje susitiko Lietuvos moksleivių humanitarinis elitas

 

    Balandžio 4 – 6 dienomis į savitos gamtos ir kultūros kraštą (buvusią Mažąją Lietuvą) rinkosi 45 – ojo Lietuvos Jaunųjų filologų respublikinio konkurso baigiamojo etapo dalyviai. Čia, svetingoje Šilutės Vydūno gimnazijoje, 7 sekcijose: poezijos, prozos, publicistikos, tautosakos, literatūros kritikos, kalbos ir vertimų, - jaunieji kūrėjai ir tyrėjai tris dienas pristatė savo darbus, klausėsi bendraamžių ir bendraminčių darbų pristatymų, bendravo su autoritetinga komisija – rašytojais, literatūros kritikais, universitetų dėstytojais - išgirdo jų pagyrimų, paskatinimų, pastabų ir pasiūlymų. Po sunkaus darbo konkurso dalyvių laukė pramogos: liaudiška vakaronė, ekskursijos po Rusnę, Kintus ir Šilutę, pirtys ir baseinai. Bet svarbiausia, kad šis konkursas leidžia susitikti jaunajam Lietuvos humanitariniam elitui ir svariame kontekste ,,pamatuoti“ save. Džiugu, kad į baigiamąjį Jaunųjų filologų konkurso etapą buvo pakviestos mūsų gimnazijos III d klasės mokinės Dovilė Butavičiūtė ir Laura Bružaitė. Iš 25 į kalbos sekciją atsiųstų darbų jų tiriamasis darbas Skuodo mokyklų mokinių (ir mokytojų) sakytinės kalbos kaita per dvidešimt nepriklausomybės metųpateko tarp 10 geriausių, kurių autoriai ir buvo pakviesti į baigiamąjį renginį. Merginos gegužės 10 dieną minėtą darbą kviečiamos pristatyti Lietuvos Edukaciniame universitete Lituanistikos fakultete vyksiančioje Lietuvos moksleivių 9 – 12 klasių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencijoje ,,Aš ir kalba“. Linkime joms tolesnių kūrybinių ieškojimų ir sėkmės.

Nuotraukose kelios akimirkos iš 45 – ojo respublikinio Jaunųjų filologų konkurso.

Gimnazijos mokyklinis teatras pasirodė Kultūros centre

 

Kovo 27 – tarptautinė Teatro diena. Šiai dienai paminėti kovo 21 d. buvo surengta šventė Kultūros centre „Teatro dienos rajono mokyklose“. Gimnazijoje šiemet veikia mokyklinis teatras, todėl mūsų gimnazistai renginyje parodė spektaklį "Škac, mirtie, visados škac" pagal to paties pavadinimo Sauliaus Šaltenio dramos kūrinį.

 

Spektaklyje buvo pasakojama apie Andriaus ir Liukos naivią meilę. Apie dviejų šeimų, gyvenančių kaimynystėje, nesantaiką, griaunančią šiltus jausmus.

Spektaklio senose atskleidžiama idėja, jog bręstančiam jaunuoliui, patyrusiam nesantaiką, išdavystę, patyčias, padeda nepalūžti ir išlikti optimistu pirmosios tyros meilės ir jį globojusio senelio prisiminimai.

Kultūros centro salė buvo pilna žiūrovų- vyresnių klasių moksleivių, mokytojų, tėvų, kurie susirinko stebėti šio spektaklio. Vaidinantys gimnazistai žiūrovus papirko savo nuoširdžia ir įtaigia vaidyba.

Džiaugiuosi ir esu dėkinga visiems, kad atradote laiko pasidomėti teatro menu! Pranciškaus Žadeikio mokyklinio teatro jaunieji aktoriai: Vaiva Šikšniutė, Mantas Sakalauskas, Dainius Cubera, Paulius Skiudulas, Emilija Remezaitė, Živilė Mackevičiūtė, Rygerdas Černeckis, Deimantė Kildaitė, Rūta Jonaitytė, Martynas Butkus, Gintaras Timbaras, Vilius Kaupas, Aldas Rimgaila, Viktorija Litvinaitė, Paulius Rima, Julius Kalendra, garso režisierius Vilius Šmaižys.

Režisierė- Vaida Litvinienė

Draugystės vakarėlis gimnazijoje

Kovo 15 dieną Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijoje įvyko šios gimnazijos I c ir Ylakių gimnazijos I b klasių susitikimas. Tai jau antras mūsų klasių susitikimas – prieš kelis mėnesius Ylakių gimnazijoje svečiavomės mes, taigi atėjo laikas priimti svečius.Tą dieną nuo pat pamokų pradžios per pertraukas jam buvo ruošiamasi, o po pamokų užvirė tikras darbas - puošėme salę, tepėme kalnus sumuštinių, paslaptinga veikla užsiiminėjo renginio scenaristai... Ir štai apie šeštą valandą vakaro į mokyklą įžengė 14 ylakiškių mokinių ir jų auklėtojas. Juos pasitikome gimnazijos vestibiulyje su dainomis. Po jaukaus sutikimo svečiai buvo pakviesti į aktų salę, kur jų jau laukė scenaristų paruošta programa ir vakaro vedėjai. Abi klasės linksmai praleido laiką spėliodamos kitų vaizduojamus filmų veikėjus, savaip lipdydamos MEILĖS STATULĄ ir kitaip besilinksmindamos. Kulminaciją renginys pasiekė, kai jo dalyviams svarbią užduotį teko atlikti klaidžiojant tamsiais gimnazijos koridoriais, kuriuose ties kiekvienu žingsniu laukė šiurpi staigmena. Po šios vakaro dalies susikaupusį adrenalino kiekį malšinome dainuodami karaoke, nuoširdžiai bendraudami su naujaisiais draugais. Laikas neprailgo – net nepajutome, kaip atėjo laikas skirtis. Šį kartą buvo sunku atsisveikinti, tad tikimės, kad dar ne kartą susitiksime.

Viktorija Litvinaitė, I c klasės mokinė

Kovo 15 d. 17 val. Skuodo kultūros centre Vokalinių ansamblių šventė
,,ŠIRDIS TYLĖT NEGALI“

 Koncertuos: Skuodo, Mosėdžio, Šačių, Barstyčių, Daukšių kolektyvai, Lietuvių liaudies kūrybos
atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ vietinio rato laureatai

Įėjimas
nemokamas

Rajoninė istorijos olimpiada

 

Vasario 22 d. rajoninėje istorijos olimpiadoje dalyvavo 4c klasės moksleivė Monika Vaškytė ir laimėjo II vietą.

Ruošė istorijos mokytoja I. Nomgaudienė

,,(Ne)emigruosiu! Kodėl aš taip pasirinkau?"

 

2012 metais Europos Parlamento nario Justo Paleckio iniciatyva buvo organizuotas Lietuvos mokinių rašinių konkursas ,,(Ne)emigruosiu! Kodėl aš taip pasirinkau?" Jauni žmonės  rašiniuose buvo skatinami išsakyti savo požiūrį į šių dienų skaudžią Lietuvos problemą - emigraciją. Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinė Monika Petrauskaitė (II d kl.). Šiemet Justo Paleckio fondas išleido knygą, kurioje išspausdintas ir Monikos rašinys. Džiaugiamės sėkmingais merginos kūrybiniais bandymais, sveikiname ją, o knygą siūlome paskaityti gimnazijos jaunimui - gal ji padės priimti sprendimą, ką pasirinkti ateityje, - EMIGRACIJĄ ar TĖVYNĘ...

Metodinė diena su Skuodo Bartuvos progimnazija

2013 02 18

 

Netradicinės dienos vasario 16 – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos  - paminėjimo programa

 

I. 8.00 – 9.00

 

 

1. Klasės valandėlės – tautinės atributikos gamyba – atsakingi  klasių auklėtojai.

 

Kadangi serga kai kurių klasių auklėtojos, su 1 d klase per valandėlę dirba A. Atminas; su 2 d – D. Markauskienė.

 

P. S. Medžiagomis ir priemonėmis tautinei atributikai gaminti pasirūpina pačios klasės.

 

2. Diktantas – po 2 atstovus iš 1-3 gimnazijos klasių rašo diktantą mokyklos skaitykloje bei mokytojo Irmanto kabinete – atsakingi lituanistai.

II. 9.00 – 9.15

Pertrauka

III. 9.15 – 11.15

 

 

 

 

 

Darbas grupėse – pristatymų apie Žemaitiją rengimas (pristatymo laikas -  3-4 min.)

 

Istorijos -  atsakingos mokytojos

Irena Nomgaudienė – 204 kab.

Daina Markauskienė – 203 kab.

 

Geografijos / biologijos -  atsakingos mokytojos

Rima Viršilienė – 102 kab.

Irena Kondrotienė - 101 kab.

 

Muzikos – atsakinga mokytoja Jolanta Raišutienė - 114 kab.

 

Choreografijos -  atsakingos mokytojos

Rima Untulytė - 002 kab.

 

Technologijų -   atsakinga mokytoja Irena Rabašauskienė - 313 kab.

 

Dailės -  atsakinga mokytoja Laima Vaitulevičienė - 302 kab.

 

Fotografijos -  atsakingas mokytojas Irmantas Viščiūnas  - 305 kab.

 

Sveikintojų -  atsakingi mokytojai Laima Vainorienė, Jovita Lukienė, Donatas Valbasas - 311 kab.

 

IV. 11.15 – 11.40

Pertrauka – medžio darbų ir piešinių paroda – atsakingi mokytojai Laima Vaitulevičienė ir Edmundas Jakštas.

V. 11.40 – 13.00

Renginys sporto salėje - atsakinga lietuvių kalbos - istorijos metodinė grupė.

 

 

Kiti darbai:

 

1. KETVIRTOKAI rašo lietuvių kalbos bandomąjį egzaminą 207, 206, 205 kabinetuose.

Mokinius prižiūri Algirdas Raugas, Antanas Markauskas, Gilma Dargienė.

 

2. Inga Rutienė, Laima Vainorienė padeda rengiant prezentacijas 212, 213 kabinetuose.

 

3. Klasių auklėtojai, kiti mokytojai padeda grupių vadovams rengti pristatymus apie Žemaitijos regioną:

 

Istorijos – Liuda Vyšniauskienė;

 

Geografijos – Juneta Kubilienė, Margarita Griščenkovienė;

 

Muzikos, choreografijos  –  Asta Tirunienė, Daiva Veisienė, Virginija Maksvytienė;

 

Technologijų – Kristina Petrulevičiutė,  Rastida Valbasienė.0

Vasario 5 d., Skuodo muziejuje vyko Lietuvos mokinių Meninio skaitymo konkurso rajono etapas

Šią DVASIOS ŠVENTĘ  sukūrė ne tik jaunieji raiškaus žodžio mylėtojai, bet ir aktorė Virginija Kochanskytė, kuri sutiko būti vertinimo komisijos nare, o konkursui pasibaigus pati skaitė lietuvių poetų eiles, įtaigiai kalbėjo apie kiekvieno žmogaus ir tautos SAVASTĮ...
 
  
Mūsų gimnazijai šventėje - konkurse atstovavo:
 
 • Birutė Girkantaitė (I a kl.),
 • Silvija Navickaitė (III c kl.),
 • Mantas Sakalauskas (III d kl.),
 • Gintarė Žukauskaitė (II a kl.),
 • Simona Bušmaitė (I a kl.),
 • Deimantė Kildaitė (I c kl.).  
 
Sveikiname laureatus: Silviją (II  vieta), Gintarę (II vieta) ir Mantą (I vieta).
Mantui linkime sėkmės regioniniame šio konkurso etape!

VASARIO 5 D. KLAIPĖDOS UNIVERSITETE VYKO SAUGESNIO INTERNETO DIENA

 

 

 

Gimnazijai atstovavo 1 gim. klasių atstovai:

 • Aldas Rimgaila;
 • Marius Šlepavičius;
 • Martynas Butkus;
 • Klaudijus Garmus;
 • Milda Mockutė;
 • Deivydas Nikartas;
 • Edvinas Malakauskas;
 • Viktorija Bendikaitė;
 • Ieva Jankutė;
 • Raminta Šikšniutė

Sveikiname Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos KREPŠINIO komandą rajono moksleivių varžybose iškovojus I vietą

 

 

Komandos nariai:

 1. Rokas Kiulis 1e
 2. Dovydas Gadeikis 1d
 3. Šarūnas Galdikas 1e
 4. Paulius Jankauskas 1e
 5. Svajūnas Knieža 1e
 6. Vilmantas Pocius 1d
 7. Jonas Karbonskis 1d
 8. Vitalijus Mikšta 1d
 9. Paulius Grikštas 1e
 10. Žygimantas Gulbinas 2a

Rajoninė anglų klb. olimpiada

Sausio 23 dieną vyko rajoninė anglų kalbos olimpiada

 

Nugalėtojais tapo:

I vieta - Mantas Kirna 3d, mokytoja: Liuda Vyšniauskienė

II vieta - Liudas Butkus 3a, mokytoja: Asta Tirūnienė

III vieta - Jonas Tirūnas 3c, mokytoja:Liuda Vyšniauskienė

 

LITEXPO - STUDIJOS 2013

Vasario 08 dieną

 

Gerbiami klasių auklėtojai, 4 – 3 gimnazinių klasių mokiniai,
Vasario 8 dieną gimnazija organizuoja išvyką į „Litexpo“ parodų rūmuose organizuojamą renginį STUDIJOS 2013.
Prašytume iki sausio 24 dienos pranešti klasių auklėtojams, klasių auklėtojai praneša pavaduotojai iki sausio 25 dienos. Kelionės ir bilieto kaina į renginį apie 40 litų (kaina priklausys nuo vykstančiųjų skaičiaus). Vykstančiųjų sąrašą ir pinigus už kelionę auklėtojai renkasi iki sausio 25 d. Iškilus klausimams kreipkitės į pavaduotoją D.Kazlauskienę.
Pagarbiai, pavaduotoja Danutė
STUDIJOS 2013
Parodos darbo valandos:
Vasario 7 d., ketvirtadienis, 11 - 17 val.
Vasario 8 d., penktadienis 10 - 17 val.
Vasario 9 d., šeštadienis 10 - 16 val.
Oficialus parodos atidarymas: vasario 7 dieną 11 val., konferencijų salė 5.1
Vieta: Lietuvos parodų centras "Litexpo",
Laisvės pr. 5, LT-04215 Vilnius
5, 4, 3 parodų salės
Bilieto kaina:
5 Lt nuolaidinis bilietas (moksleiviams, studentams, pedagogams),
8 Lt
4 Lt Išankstinio grupinio bilieto kaina asmeniui (esant ne mažesnei nei 10 žmonių grupei)
Išankstinių bilietų užsakymo paraiškos priimamos iki sausio 30 dienos.
Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo. Jiems ir skirta tarptautinė paroda "STUDIJOS", supažindinanti su studijomis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis ir naujausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.
Parodos temos:
Aukštasis mokslas Lietuvoje ir užsienyje
Studijų finansavimas
Užsienio kalbų kursai; tarptautiniai egzaminai
Nuotolinės studijos
Tęstinės studijos: magistrantūra, doktorantūra
Profesinis ugdymas
Karjeros planavimas
Verslumo ugdymas
Parodos STUDIJOS 2013 akcentas: apie verslą paprastai ir suprantamai. Akcentuodami šią temą, skatinsime jaunimo finansinį savarankiškumą, rengsime susitikimus su karjeros konsultantais, o kūrybinių renginių erdvėje Idėjų inkubatoriuje organizuosime visą ciklą renginių, skirtų skatinti jaunimo iniciatyvas versle, mokančių finansinės nepriklausomybės, supažindinančių su asmeninėmis savybėmis ir kompetencijomis, reikalingomis šiandienos verslui.
Atsinaujinusi tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda užims tris tematines sales:
5 salėje bus pristatomas aukštasis mokslas Lietuvoje, Lietuvos ekspertinių ir koordinuojančių institucijų veikla,
4 salėje pirmą kartą parodoje profesinis mokymas ir reikalingiausios profesijos bus pristatomos visos Lietuvos mastu. Dalyvaus Alytaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus regionų profesinės mokyklos, kurios pristatys visų reikalingiausių profesijų spektrą gyvai – nuo inžinerinės ir statybų pramonės, medžio apdirbimo, energetikos, transporto, laivų statybos ir remonto iki floristikos, reklamos, dailiųjų amatų, juvelyriškos, kirpėjų, viešbučių ir restoranų specialistų ruošimo.
3 salė bus skirta studijoms užsienyje, tarptautiniams egzaminams, užsienio kalbų kursams, karjerai.
Čia veiks netradicinė renginių erdvė – IDĖJŲ INKUBATORIUS, kurioje apie verslą paprastai ir suprantamai kalbės žinomi Lietuvos verslo ir pramogų pasaulio atstovai, karjeros konsultantai ir ekspertai, kurie įdomiai pateiks visą „puokštę“ savybių ir kompetencijų kokių reikia šiandieniniam verslui ir patars kaip jas įgyti.
Parodoje dalyvaus virš 100 mokymo įstaigų – profesinių mokyklų, universitetų, kolegijų, kitų mokymo įstaigų iš Lietuvos ir užsienio. Per tris darbo dienas įvyks virš 100 renginių – seminarų, prisistatymų, paskaitų, koncertų, moksleivių, mokytojų ir tėvų susitikimų su Švietimo ir mokslo ministerijos, mokymo įstaigų atstovais – vadovais, dėstytojais, studentais.

Kviečiame Sausio 13 -ąją - Laisvės gynėjų dieną - paminėti visuotine pilietine akcija
" Atmintis gyva, nes liudija"

 

  Akcijos simbolis- žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę,šviesą, teisingumą,atmintį ir vienybę.
8 .00 - akcijos pradžia .Uždegame žvakutes savo kabinetuose ( žvakutes uždegame languose ) ir 10 minučių išjungiame šviesą.
  Girdėsite gimnazijos  radijo laidą, skambės muzika ,pirmo aukšto foje bus pagerbtas žuvusiųjų atminimas.

Nojaus laivu į 2013-uosius

 

     Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos bendruomenė sujudo prieš savaitę, kai pradėjo energingai ruoštis paramos-labdaros vakarui, kuris vyksta jau ne pirmi metai. Šiemet šis renginys „Su Nojaus laivu į 213“ įvyko gruodžio 20 dieną. Jis skyrėsi nuo ankstesnių, nes  sutapo su tradiciniu kalėdiniu karnavalu. Į renginį buvo pakviesti Skuodo rajono savivaldybės tarybos nariai, švietimo skyriaus darbuotojai, rajono įstaigų ir organizacijų vadovai, rėmėjai, tėveliai, visi kuriems brangi ir artima gimnazija

     Gražų baltą vakarą visi šventiškai nusiteikę įžengėme į gimnazijos salę, kur renginį pradėjo ketvirtų klasių gimnazistai. Renginio vedėjai (Nojus, jo žmona bei jų vaikai) pažadėjo išgelbėti visą pasaulį nuo tvano ir aplankė visus žemynus. Gimnazijos  tarybos atstovai  savo pasirodymu skatino nepamiršti, jog esame ir turime būti lietuviai, mylintys savo tėvynę.

     Renginio dalyviai sėdėjo prie staliukų ir mėgavosi įspūdingais ketvirtokų šokiais ir nuotaikingais klasių pasirodymais.

      Renginio metu gimnazijoje veikė kalėdinių dirbinių mugė. Klasės įsirengė prekybos vietas, kalėdiškai apipavidalino, pasirūpino reklama. Ne vienas gėrėjosi kruopščiai padarytais mokinių rankdarbiais, Kalėdomis kvepiančiais skanėstais. Svečiai buvo kviečiami  į koridoriuje veikusią kalėdinę kavinę. Mokykla šurmuliavo- buvo smagu   akiai ,malonu  ausiai, gardu burnai.

   Netrūko geros nuotaikos, džiugių akimirkų, dovanų. Skuodo rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Romas Kasparas pasisakymo metu paminėjo, jog mes dovanodami puikias akimirkas kitiems, pradžiuginame ir save.

     Geriausia dovana buvo Kalėdų senelio patvirtinimas, kad pasaulio pabaigos tikrai nebus. Tad pačių šviesiausių Kalėdų visiems, gerumo Jūsų širdims. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio renginio, aukojusiems mokyklai. Paramos-labdaros akcijos metu surinkta 1300 Lt., kurie bus panaudoti mokyklos edukacinių erdvių gerinimui.

 

Bronislava Tamošauskienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 2012.12.19 prezidentūroje buvo pagerbti 2012m tarptautinių olimpiadų nugalėtojai!

 

 

Pasaulinės astronomijos olimpiados laureatas M. Kerys su mokytoja J. Lukiene
Europos gamtos mokslų olimpiados laureatas M. Viršilas su mokytoja G.Dargiene

KONFERENCIJA „SAVO LABUI IR KITIEMS“

 

   Gruodžio 7d. gimnazijoje vyko Vaikų socializacijos projekto „Savo labui ir kitiems“ konferencija. Konferencijos tikslas – remiantis krikščioniškomis vertybėmis, ugdyti visavertę asmenybę, gebančią veikti šiuolaikinėje visuomenėje.

   Konferencijoje dalyvavo ne tik gausus būrys gimnazistų, bet ir mokiniai - ateitininkai iš Bartuvos progimnazijos, Ylakių bei Mosėdžio gimnazijų, Aleksandrijos pagrindinės mokyklos.

     Visus susirinkusius į konferenciją nuoširdžiai pasveikino Pranciškaus Žadeikio gimnazijos direktorė G. Skarienė, kun. S. Damašius ir kun. M. Šlaustas. Po sveikinimo žodžių pranešimus pradedant meile, tolerancija ir baigiant žalingais įpročiais skaitė psichologas T. Petraitis (M. Romerio universitetas), L. Uktverytė (Klaipėdos Dvasinės  pagalbos jaunimui centro koordinatorė), kun. R. Norkus, I. Karpavičė (Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras), A. Šiukšta ( Klaipėdos narkotikų kontrolės komisijos narys, atstovauja Nacionalinę tabako, alkoholio kontrolės koaliciją).

   Po konferencijos pranešimų, darbas persikėlė į atskiras darbo grupes, kuriose mokiniai analizavo gyvenimo modelio ypatumus, mokėsi tinkamai pasirinkti, elgtis savarankiškai ir sąmoningai. Vėliau  darbo grupėse rezultatai pristatyti visiems konferencijos dalyviams.

      Vienai dienai atitrūkę nuo pamokų, mokiniai praleido mokykloje netradicinę dieną, kurią prisimins ne kartą...

    Už pagalbą ir paramą konferencijos organizatoriai dėkoja gimnazijos direktorei ir VšĮ „Kretingos maistas“.

 Projekto darbo grupė

 

P.S. Konferencijos akimirkas galite peržiūrėti „Nuotraukų galerijoje“

Susiradome draugų...

 

   2012-11-23 pavakarę mes, Pr. Žadeikio gimnazijos 1c klasės mokiniai, kartu su savo auklėtoja vykome į nedidelį Skuodo rajono miestelį Ylakius susitikti su 1b klasės gimnazistais. Ši mūsų kelionė prasidėjo su nuotykiais: pirmiausia netilpome į maršrutinį autobusą, be to, jis išvažiavo gerokai per anksti... Likome stovėti autobusų stotyje su ,,valgomomis“ lauktuvėmis naujiesiems mūsų draugams. Tačiau kelionei buvome pasiruošę ir nė akimirkos nesuabejojome, kad vienaip ar kitaip atsidursime Ylakiuose. Taigi pasikvietėme keletą tėvelių, mamyčių, brolių, draugų...  su automobiliais, kad pamėtėtų mus iki Ylakių gimnazijos.

  Nors į susitikimą ir  vėlavome, tačiau buvome priimti draugiškai, lyg ne pirmą kartą. Pradžioje ir mes, ir šeimininkai jautėmės šiek tiek nedrąsiai, tačiau greit apsipratome – klausėmės jų atliekamos dainos, stebėjome specialiai mūsų susitikimui sukurtą  šokį, žiūrėjome filmuką apie klasės popamokinį gyvenimą,  žaidėme įdomius žaidimus. Gerokai išalkę, susitikimą pratęsėme mokyklos kavinukėje, kur mankštinome savo galveles mįslėmis. Ištvermingiausieji vakarą užbaigėme gimnazijos diskotekoje.

Galbūt ne viskas susiklostė taip, kaip norėjosi, bet... juk pirmas kartas. Atsisveikindami pažadėjome, kad mūsų draugystė nenutrūks. Dabar lauksime jų atvykstant pas mus. Tikimės, kad juos sutiksime taip pat šiltai, kaip ir jie mus.

                                                                                                                                                                     Deimantė Kildaitė, 1c klasė

„AIDS: geriau žinoti“

  Gruodžio 1- ąją minima Pasaulinė AIDS diena. Užkrečiamų ligų ir AIDS centras siekdamas formuoti brandesnį požiūrį į AIDS rengia pirmąjį protų mūšį „AIDS: geriau žinoti“.

  Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Šį ketvirtadienį 2 gimnazinių klasių komandos susirungė minėtame protų mūšyje. Juos palaikė gausus sirgalių būrys, segintys raudonus kaspinus – AIDS simbolius. Mokinius pasveikino  mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Donielienė ir pristatė kokia proga vyksta šis žaidimas, bei supažindino su žaidimo eiga bei taisyklėmis. Renginį vedė 3c klasės gimnazistai Agnė Pėkytė ir Evaldas Buivydas. Jiems talkino bendraklasiai Vilma Garkevičiūtė ir Rimvydas Kavaliauskis. Protų mūšį stebėjo ir atsakymus vertino komisija: direktorės pavaduotoja ugdymui V. Stončaitienė, socialinė pedagogė I. Momkienė, tikybos mokytoja V. Urbanavičienė. Kiekviena komanda išsirinko po komandos kapitoną, kurie buvo atsakingi už tvarkingą atsakymų pristatymą komisijai. Atsakymams buvo skirta nuo1 iki 3 minučių.  Tarp užduočių mokiniai išklausė daug naudingos informacijos apie AIDS. Užduotys buvo gana įdomios ir žinių reikėjo iš įvairių sričių, tad komandom teko „paplušėti iš peties‘‘. Tarpuose tarp užduočių mokiniai išklausė daug naudingos informacijos apie AIDS.

  Renginio pabaigoje susumavus rezultatus paaiškėjo, kad stipriausia buvo 2b klasės komanda (surinkusi 10 taškų), kuriai įteiktas diplomas, likusioms komandoms 2a (6 taškai), 2c (6,5 taško), 2d (3,5 taško),2e (6 taškai) įteikti padėkos raštai.

 

Daugiau nuotraukų ieškokite čia:

,,Skaitymai žemaitiškai"

 

 

  Lapkričio 23 d. II a kl. mok. Gintarė Žukauskaitė dalyvavo regioniniame skaitovų konkurse ,,Skaitymai žemaitiškai" ir laimėjo III vietą 9 - 12 kl. grupėje.

 

 

 

 

 

(Mokytoja L. Ronkaitienė)

Tolerancijos diena mokykloje

 

Kalbų kengūros 2012 metų nugalėtojai

 

  Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas rengia du projektus, kuriose dalyvauja ir mūsų gimnazijos mokiniai: Kalbų kengūrą ir Vertimų ir kūrinių iliustracijų projektą  „Tavo žvilgsnis“.

 

 

Auksinės kengūros diplomas:

 1. Birutė Girkantaitė (vokiečių kalba)
 2. Ričardas Valantinas (vokiečių kalba)
 3. Monika Petrauskaitė (vokiečių kalba)
 4. Gytis Mockus (vokiečių kalba)

 

Sidabrinės kengūros diplomas:

      Milda Jurkutė (vokiečių kalba)

 

Oranžinės kengūros diplomas:

     Arina Ringytė (vokiečių kalba)

 

 

Vertimų ir kūrinių iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis“ vertėjai – nugalėtojai

 

 1. Kamilė Každailytė (vertimas iš vokiečių kalbos)
 2. Kristina Grigaitė (vertimas iš rusų kalbos)
 3. Monika Vaserytė (vertimas iš rusų kalbos)
 4. Eglė Mikaitė (vertimas iš anglų kalbos)
 5. Greta Markauskaitė (vertimas iš anglų kalbos)
 6. Reda Matutytė (vertimas iš anglų kalbos)
 7. Rugilė Černikaitė (vertimas iš anglų kalbos)

Paminėdami artėjančias Vėlines,

 

Vos prasidėjus rudens atostogoms, spalio 29-ąją grupelė mokyklos gimnazistų (2b, 2e, 3c g. klasės) nepabūgo žvarbios popietės ir čiupę kas grėbliuką, kas darbines pirštines, kas kokį kitą sodo įrankį, susibūrė bendrai, savanoriškai veiklai – gimnazijos įkūrėjo Pr. Žadeikio kapo tvarkymui. Sėdę į autobusiuką mokiniai nurūko Narvydžių kapinių link. Jie būdami geros nuotaikos, greitai apsisuko ir pritrūkę veiklos suskubo tvarkyti kitų, seniai užmirštų apleistų kapelių. Galiausiai, paminėdami artėjančias Vėlines, jie uždegė žvakutes ant mokyklos įkūrėjo ir kitų, jų rankomis sutvarkytų kapų. Tad nuveikę šaunų, jau tradicija virtusį darbą, gimnazistai pardundėjo autobusiuku namo ir taip pagaliau pradėjo savo atostogų savaitę.

Kamilė Každailytė 3c kl.

Kieno? - Pirmokų!


  Gauti pirmoko titulą - nelengva. Šiais metais mūsų ištvermingiesiems pirmokams teko apsilankyti "Mokslo ir žinių olimpe", kur jiems teko susidurti su dailininkų, statybininkų, maisto gamintojų, sveikatos ir mokslo darbuotojų atstovais, bei vykdyti jų užduotis. Nuo atsakinėjimo į klausimus iki žuvų bučiavimo - štai kokios nelengvos ir netikėtumų pilnos buvo jų krikštynos. Drąsiai galime teigti, jog pirmokai puikiai atliko užduotis ir yra verti būti mūsų universiteto mokiniais!

Arina Ringytė  2a klasė  

Gintarė Žukauskaitė 2 a klasė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau nuotraukų ieškokite čia:

 

,,Skaitymai žemaitiškai"

 

 

 

2012 - 10 - 25 Gintarė Žukauskaitė (2 a) dalyvavo rajoniniame konkurse
,,Skaitymai žemaitiškai",

užėmė II vietą

 

 

 

 

 

 

Ruošė mokytoja L. Ronkaitienė

Ekskursija

 

  Spalio 13 dieną 39 Pr. Žadeikio gimnazijos pirmokai su savo auklėtojomis Laimute Ronkaitiene, Asta Tiruniene bei lydinčia mokytoja, Vaida Litviniene iš Skuodo autobusu pasuko Vilniaus kryptimi. Įvairi įspūdžiais tapo gimnazistams ši diena - aplankyta pirmoji Lietuvos sostinė Kernavė, su gide pavaikščiota po unikalų istorinį muziejų, išbandyta jaunatviška energija kopiant į įspūdingus Kernavės piliakalnius, susikaupus išvaikščioti Kauno IX - o forto požemiai,,,Ir...Trakų šokolado manufaktūroje ,,Šokolado rojus"


dalyvauta edukacinėje pamokoje - gimnazistai ne tik ragavo šokoladą, klausėsi apie jo gamybos technologiją, bet ir patys jį gamino, dalyvavo viktorinoje, pelnė saldžių saldžiausių prizų ir visi įgijo ŠOKOLADO GAMINIMO MEISTRO KVALIFIKACIJĄ...Taigi, jeigu jums reikia kvalifikuotos pagalbos gaminant saldumynus, mes ją siūlome...

 ,,Būti su Maironiu"

 

  2012 - 10 - 12 dieną 13 gimnazijos moksleivių, pereitų mokslo metų literatūrinių konkursų, Meninio skaitymo konkurso, lietuvių kalbos olimpiados dalyvių ir laimėtojų, kartu su savo lietuvių kalbos mokytojomis dalyvavo Mažeikiuose vykusioje tikroje DVASIOS ŠVENTĖJE ,,Būti su Maironiu", skirtoje DIDŽIOJO MŪSŲ TAUTOS DAINIAUS 150 - osioms gimimo metinėms paminėt. Apie Maironio fenomeno paslaptį diskusijoje kalbėjo akademinės visuomenės atstovai (M. Žvirgždas, A. Martišiūtė, R. Tamošaitis ir kt.), mokytojai, mokiniai. Šilumos ir pasididžiavimo, kad esame tauta, turinti tokią legendinę figūrą, pripildė M. Konstantino Čiurlionio kvarteto ir saksofonininko Petro Vyšniausko muzika, Veronikos Povilionienės atliekamos dainos, Vytauto Rimšos (vyresniojo) skaitomos Maironio eilės. Jaunatviškai į Maironio poeziją padėjo pažvelgti Klaipėdos universiteto Menų fakulteto III kurso   studentų poetinė kompozicija ,,Spjauk, drauguži, į visa, kas žiba". Patikėkite, iš šio renginio mes visi grįžome šiek tiek KITOKIE...

RESPBLIKINĖ moksleivių konferencija

„Veriame duris į vandens pasaulį“ 

2012 10 25

 

                   

 

Projekto vadovai: Irena Kondrotienė ir Nijolė Mlinkauskienė

PREVENCIJOS TAURĖ

 

Gimnazija dalyvavo Klaipėdos apskrities policijos komisariato užimtumo prevencijos 6 – ių komandų krepšinio turnyre

Gimnazijai atstovavo 2 komandos:

1 – oji komanda tapo turnyro nugalėtojais

2 – oji komanda III vietos prizininkai

Abi komandos apdovanotos taurėmis ir pagyrimo raštais

 

1 – oji komanda I vietos prizininkai:                2 – oji komanda III vietos prizininkai: 

 

SKRABYS VILIUS 2D                                            GADEIKIS DOVYDAS 1D                                                

MITKUS PAULIUS 2E                                            MIKŠTA VITALIJUS 1D

GĖRIKAS ROBERTAS 2E                                     POCIUS VILMANTAS 1D

KONTVAINIS MANTAS 2B                                     KNIEŽA SVAJŪNAS 1D

LOTUŽIS MARIUS 2A                                           KIULIS ROKAS 1E

BENIUŠIS JUSTAS 2A                                          VALANČIUS AURIMAS 1D

RIMKUS VISMANAS 2D                                       JANKAUSKAS PAULIUS 1E

KLEINAUSKAS RAMŪNAS 2D                             GALDIKAS ŠARŪNAS 1E

Vadovas : Algirdas Atminas                                Vadovas: Algirdas Raugas

               

,,LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO VAIKAI"

  Lapkričio 5 dieną I c klasės gimnazistės Živilė Mackevičiūtė ir Viiktorija Litvinaitė kartu su palaikymo komanda dalyvavo laidos ,,Lietuvos tūkstantmečio vaikai" filmavime. Įdomu, kaip joms sekėsi? 

Laidą žiūrėkite per LRT televiziją gruodžio 21 dieną...

Daugiau nuotraukų ieškokite nuotraukų galerijoje

„ARE WE GREEN ENOUGHT“

 

  Prasideda Comenius daugiašalės partnerystės projektas „Are we green enough“, kuriame dalyvauja mokyklos iš 7 šalių-Belgijos, Ispanijos, Lenkijos, Vengrijos, Turkijos, Graikijos ir Lietuvos.

Projekto trukmė – 2012-2014 m.


Projekto tikslas – skatinti ekologinę savimonę ir dalintis gerąja patirtimi tarp dalyvaujančių šalių.


  Projekto dalyviai – 1-2 gimnazinių klasių moksleiviai, ekologų klubo „Atžalynas“ nariai, būrelio „Europos žalias rūbas“ nariai ir gimnazijos mokytojai: Asta Tirunienė, Liuda Vyšniauskienė, Irena Kondrotienė, Juneta Kubilienė, Inga Rutienė, Margarita Griščenkovienė, Rastida Valbasienė, Kristina Petrulevičiūtė.


  Projekto metu vyks mokinių ir mokytojų susitikimai, veiks projekto tinklapis, kuriama daina ir filmukai apie draugišką aplinką, rengiama paroda apie žaliosios energijos gavimą ,skelbiamas žaliųjų manifestas, transliuojama radijo laida apie atsinaujinančius energijos šaltinius, organizuojamos ekologinio sąmoningumo dienos.

SKUODO GIMNAZISTAI - PIRMI!

 

  Spalio 30d. Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos mokiniai dalyvavo Kretingoje  vykusioje Klaipėdos apskrities komandinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje prof. V. Liutiko taurei laimėti. Dalyviai varžėsi dėl pagrindinio pereinamojo prizo — specialiai šiai olimpiadai pagamintos pelėdos   Džiugu, kad varžytuvės organizuojamos jau 11 metų, užduotis sudaro Šiaulių universiteto dėstytojai, taigi jos „nelengvas riešutėlis“. Organizatoriai džiaugiasi, kad kiekvienais metais dalyvių skaičius vis didėja, jaunuoliai vis geriau sprendžia užduotis, gilina savo matematines žinias. Šiais metais olimpiadoje dalyvavo 15 mokyklų iš visos Klaipėdos apskrities: Klaipėdos „Ąžuolyno“, „Aitvaro“ gimnazijos ,Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, Priekulės „I.Simonaitytės“ ‚ Kretingos „J.Pabrėžos“ „Pranciškonų“ Salantų gimnazijos, Kartenos vidurinės mokyklos, Šilutės „ 1-oji“, Švėkšnos „Saulės“, „Žemaičių Naumiesčio“, Palangos „Senoji“, Mosėdžio gimnazijos. Kiekvieną komandą sudarė po vieną moksleivį iš kiekvienos gimnazinės klasės.

  Skuodo Pr. Žadeikio gimnaziją atstovavo mokytojos metodininkės Jovitos Lukienės paruošti mokiniai: 1-okė Lauryna Ruginytė, 2-okė Urtė Jucevičiutė, 3-okas Mindaugas Viršilas ir 4-okas Rimvydas Grigas. Ši olimpiada buvo labai sėkminga Skuodiškiams, nes buvo iškovota pirmoji vieta..

2 vieta atiteko Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijai, 3 vieta Kretingos J.Pabrėžos gimnazijai. Tad „Matematinė Pelėda“ šiais metais parskrido į Skuodą. Labai džiaugėmės  šiuo laimėjimu ir tikimės, kad „Pelėda“ užsibus pas mus ne vienus metus, nes gimnazijoje daug gabių matematikų  ir šauni mokytoja Jovita Lukienė, kuriai matematika Viskas - meilė, džiaugsmas, gyvenimo būdas.

 

P.Žadeikio matematikos komandos narė.

U. Jucevičiūtė

SMPF Comenius Regio projektas tarp Lietuvos Skuodo raj. ir Bulgarijos Kubrat savivaldybės Tema "Atverkime pilietiškumo langus"

Trukmė 2012-2014m. Vertė 31715 Eurų


Dalyviai:
Skuodo raj savivaldybė ir  Švietimo skyrius
Skuodo P.Žadeikio gimnazija
Skuodo rajono mokinių tėvų asociacija

Bulgarijos Kubrat savivaldybė ir švietimo skyrius
Kubrat Hristo Botev vidurinė mokykla
Kubrat Hristo Smirnenski pagr.mokykla
Kubrat Sv. Sv. Kiril i Metodii kultūros centras

Tikslas:
1.pasidalinti gerąją patirtimi pilietinio tautinio ugdymo srityje tarp, regiono partnerių
2.Stiprinti Europinę dimensiją mokykliniame ugdyme
3.Įtvirtinti savo vertės pajautimą kuriant savo šalies,tautos,vieningos Europos likimą
Planuojamos veiklos:
1.Europos savaitės
2.Tyrimas 'Pilietiškumo kodas"
3.Projekto internetinis puslapis
4.Pilietiškumo vasaros mokykla Skuode
5.Aktyvaus pilietiškumo seminaras Kubrat
6.Mokytojų mainai
7.Baigiamoji konferencija,leidinio 'kaip mes atvėrėme pilietiškumo langus" pristatymas
8.Projekto sklaidos renginiai

 

 

Laba diena gerb pedagogai,

 

Norime paprašyti jūsų paraginti savo ugdytinius, vyresniųjų klasių moksleivius dalyvauti pilietinių iniciatyvų konkurse  „Griebk jautį už ragų – imkis iniciatyvos!“.

Konkursas yra projekto „Atviras kodas: PILIETIS“ dalis.
Apie geriausias iniciatyvas bus parengti straipsniai respublikinėje spaudoje, sukurta radijo laida, o visus  iniciatyvų organizatorius ir jų mokytojus pakviesime į baigiamąjį projekto renginį, kuriame lauks padėkos ir projekto suvenyrai, koncertuos populiarios muzikos grupės ir atlikėjai.

 

Pilietines iniciatyvas registruoti kviečiame iki 2012 m. lapkričio 5 d., o įgyvendinti – iki 2013 m. sausio 1 d.

Daugiau apie konkursą rasite prisegtame dokumente bei www.placiau.lt